10 OCAK 2020 AY TUTULMASI

10 OCAK 2020 AY TUTULMASI 110 OCAK 2020 AY TUTULMASI

10 Ocak 2020 günü Yengeç burcunun 19.derecesinde Ay tutulması yaşanacak.

Mitolojik hikayelerinden tanıdığımız biri ölümlü-Castor- biri ölümsüz -Pollux- kardeşlerden, ölümlü olan kardeşin temsil ettiği Castor yıldızı üzerinde gerçekleşen bu tutulmanın özellikle kadın erkek ilişkileri üstünde ciddi değişimler yaratacağını, evlilik konusunun gündemde olacağını gösteriyor. Tutulmaya zorlu bir konumdan eşlik eden Juno, bazı evliliklerde bu dönemde hızlıca bitirilme kararı verileceğini gösterirken sevgililik süreci devam eden kişilerde ani evlilik adımlarının atılacağını gösteriyor.

Tutulmanın yengeç burcunun 2.dekanında gerçekleşmesi ise maalesef ki yangın, su kaynaklarındaki sıkıntıların, kuraklık kaynaklı dünyada yaşanabilecek sıkıntılara işaret ediyor. Dünyanın diğer yarı küresinde yangınlar devam ederken bizim tarafımızda ise dengesiz yağışların devam edeceğini, özellikle bu durumdan tarım işi ile ilgilenenlerin biraz daha sert etki altında kalacağı görülüyor. Hasat ile ilgili yaşanabilecek sıkıntılar sebebiyle gıda fiyatlarında artış söz konusu olabilir.

Kadınlar ve çocukların özellikle bu dönemde karanlık, tenha yerlerde dolaşmaması, güvenli kişilerle-güvenli yerlerde olması daha iyi olacaktır. Zira taciz, tecavüz haberleri gündeme gelebilir.

Sağlık anlamında özellikle göğüs, mide, süt bezleri akciğerler daha hassas olabilir. bu bölgelerle ilgili kronik rahatsızlıkları olanların kontrollerini ihmal etmemeleri gerekiyor. Fiziki hastalıkların haricinde bu tutulma bilinçaltımız, korkularımız ile ilgili tetiklenme etkisi yaratacağı için özellikle önümüzdeki 1 aylık süreçte ruhumuza, psikolojimize özen göstermemiz gerekiyor.

Belirsizlikler, korkular, paranoyalar, yönünü kaybetmişlik hissi hayatınızda baskınlaşabilir, sağlıklı molalar vermek, gerektiğinde uzman bir destek almak ise oldukça önem taşıyor. Eskide kaldığını düşündüğünüz bir konu tekrardan gündeme gelebilir, özellikle aile meseleleri üstünden kaç yıl geçerse geçsin ilk günkü harareti ile gündeme taşınabilir. Miras, mal paylaşımı, bir kadının sağlık durumu ile ilgili konular gündemde bomba etkisi yaratabilir.

Ay tutulmaları genel anlamda bitişler ile ilgili olmasına ve özellikle yengeç burcundan gerçekleşmesi bitişlerin çok ani olabileceğinin işaretçisi olmasına rağmen bu tutulmada Neptün’den gelen koruyucu açı bitmesi gerekenlerin kolaylıkla biteceğine, yeni kararların daha kolay alınacağına, hayatınızdan çıkan kişilerin ilahi bir müdahale ile, korunmanız için çıktıklarına işaret ediyor.

Ülkeler astrolojisi açısından ise bu tutulmanın askeri operasyonlara hareket getireceğini, özellikle deniz ve kara kuvvetlerinin hareketleneceğini söyleyebilirim. Bu noktada denizden yapılan operasyonlarda sis veya gemi kazası kaynaklı zayiatlar söz konusu olabilir. ülke yöneticileri uluslararası arenalarda zor duruma düşebilir, siyasi dengeyi sağlamak için toprak tavizleri, geri çekilme durumları gelişebilir. Güzel ülkemiz ise bu zorlu tutulmadan diğer devletlere göre daha karlı çıkacak, ancak ülkeler arası diplomatik çatışmalar artabilir. Dünya politika arenasını sarsacak ölümler söz konusu olabilir.

Bu dönemde bankalar, büyük şirketler yabancı firmalar ile ortaklık, hisse paylaşımı veya tamamen devir yoluna gidebilir. Tarım- hayvancılık ile uğraşan kesimin ekstra önlem alması, yağış, hasatta yaşanacak sorunlar, hayvan hastalıkları ile ilgili önlem alması önem taşıyor.

10 OCAK AY TUTULMASI BURÇ ETKİLERİ

Önce yükselen burcu sonrasında Güneş burcunuzu okuyunuz.

Ay tutulması Koç burcu etkileri 

Ev değiştirme, taşınma, ev tadilatı, şehir değişimi, kariyerde ani değişimler gündemi meşgul edebilir. Sektör-iş değiştirmek isteyen Koçlar için değişim rüzgarları esiyor. Aile büyüklerinin sağlığını ilgilendiren durumlarla uğraşmak gerekebilir, sağlık kontrollerinin ihmal edilmeden yapılması gerekiyor. Ev ve iş arasındaki dengeyi doğru şekilde kurmanız özellikle evli-uzun zamandır beraberliği devam eden koçlar için çok önemli olacak.

Ay tutulması Boğa burcu etkileri 

Kardeşler, aile, yakın çevre ile ilgili konular, eğitimler, aniden çıkan seyahatler damga vuracak. Yeni eğitimlere başlama, yoğunlaşan iş gündemi, telefon görüşmeleri ile çokça meşgul olabilirsiniz. Yeni bir şey öğrenmek, uzun zamandır üstüne düşündüğünüz bir konuda kesin karar vermek zamanı geldi. Bir mülk alım-satımı söz konusu olabilir, yeni bir iş anlaşması, kontrat, sözleşme imzaları gündemde olabilir.

Ay tutulması İkizler burcu etkileri 

Bu tutulma ile parasal konularda hareketlenmeler, gelirin artması, beklenmedik-plansız masrafların çıkması söz konusu olabilir. Bir mülkü elden çıkarabilir, yeni bir mülk alabilirsiniz. Özellikle maddi kaynaklarınızı bu süreçte doğru yönetmek çok önem taşıyor. Kredi çekimi, mevcut borçlar, maaşların geliri ile ilgili hareketlenmeler söz konusu olacak.

Ay tutulması Yengeç burcu etkileri 

Bekar yengeçler evlenme kararı alabilir, evli yengeçler ilişkilerinde radikal düzenlemelere gidebilir. Kendinizle, görünüşünüzle, hayatınızla ilgili değişimler yapmak için ciddi destekler alıyorsunuz. Hayatınızdan çıkması gereken kişiler bir şekilde çıkarken, “evren boşluk sevmez.” Kuralına göre hayatınızda yeni başlangıçlara kucak açabilirsiniz.

Ay tutulması Aslan burcu etkileri 

Bu tutulma ile arkanızdan iş çeviren kişiler dolunayın parlak ışığı ile ortaya çıkıyor. Beklemediğiniz kişilerin ne kadar sinsi veya içten pazarlıklı olduğu bu tutulma ile ortaya çıkarken, rüyalar, hisler kuvvetlenebilir. Bu dönemde kronik sağlık sorunlarının tekrarlama ihtimali yüksek ancak uzun zamandır devam eden bir rahatsızlık varsa şifa bulmanız da söz konusu olacak. İş hayatıyla ilgili başlangıçlar kapıda…

Ay tutulması Başak burcu etkileri 

Bu tutulma ile özellikle arkadaş çevrenizde bir bahar temizliği yapabilir, hayatınızdan bazı kişileri çıkarabilirsiniz. Bu dönem eski planlar değişip güncelleniyor. Geleceğe dair planlarınızın, beklentilerinizin çeşitli sebeplerle farklılaştığını görebilirsiniz. Bu dönemde internet üstü alışverişler, eğitimler, flörtler hareketlenebilir. Bebek isteyen başak burçları için güzel haberler söz konusu olabilir.

Ay tutulması Terazi burcu etkileri 

Bu tutulma ile hayatınızda radikal kararlarla değişiklikler yapacağınız görülüyor. Bekarların evlenme kararı alacağı, uzun süredir-bir şeylerin hatırına devam edilen evliliklerin biteceği, mutsuz olduğunuz ev veya işten ayrılıp yeni bir düzen kuracağınız bir dönem söz konusu olacak. Taşınma, şehir değişimi, iş-sektör değişimi, miras, aile büyüklerinin sağlık durumları gündemi oluşturabilir.

Ay tutulması Akrep burcu etkileri 

Bu tutulma ile mahkemeleri devam eden akrepler sonuca ulaşacak, farklı şehirlerde iş yapan akreplerin iş hayatlarında değişiklikler olacak. Bol miktarda seyahat önümüzdeki 3 aylık dönemde gündeminizde. Akrabalar ile ilişkiler yoğunlaşabilir bu dönemde küs olduğunuz akrabalar varsa barışabilir veya akraba ilişkilerinize mesafe getirebilirsiniz. Yeni sözleşmeler, imzalar atılabilir. Ertelediğiniz konular ile ilgili karar verme vakti geldi…

Ay tutulması Yay burcu etkileri 

Para, kredi, sigorta, borç, alacak- verecek konuları ile uğraşabilirsiniz. Bu dönemde miras- miras paylaşımı gibi konularda beklemeniz varsa çözülebilir. Kredi çekerek bir mülk-araç sahibi olabilirsiniz. Lakin mayıs itibari ile ekonomik anlamda zorlanmalar söz konusu olabileceği için bütçe planlarını esnek hazırlamanızda fayda var. İhmal ettiğiniz sağlık sorunlarından operasyon geçirilebilir. Borç verdiğiniz ancak dönmemiş bir para varsa yılın ilk 3 aylık döneminde dönme ihtimali çok yüksek.

Ay tutulması Oğlak burcu etkileri 

Evlilikler, uzun süreli beraberlikler, ortaklıklar bu tutulma ile gündemi meşgul ediyor. Yolunda gitmeyen beraberliklerde ayrılık, bekar oğlaklar içinse evlilik çanları çalıyor. Bu dönemde beraberliklerdeki aksamalar daha fark edilir hale geliyor, toparlama-düzelme veya ayrılma seçenekleri karşınızda… Ortaklı iş yapanlar için iş ortamı oldukça gergin, beraber çalışmak tat vermez hale gelebilir; ancak devamlılığını istediğiniz tüm ilişkilerde yapıcı olmanız gerekiyor.

Ay tutulması Kova burcu etkileri 

Bu tutulma ile  iş yaşamınızda, çalışma rutininizde değişiklikler yapmanız söz konusu oluyor. İşten ayrılabilir, farklı bir sektöre veya home office çalışma şekline geçebilirsiniz. Bu dönemde özellikle iş yerinde haksızlıklara, iftiralara, ayak kaydırma oyunlarına maruz kalabileceğiniz için daha dikkatli olmanızda fayda var. Bir rahatsızlığınız özellikle yılın ilk üç ayında nüks edebilir, çok ciddi olmasa da yaşam kalitenizi düşürebilir. Yine bu dönemde bir sağlık sorununun çözümü, içsel anlamda sizde derin duygusal problemler yaratan bir durumu çözebilirsiniz. Evcil dost ile yaşayan kovaların bu dönemde onların sağlık durumuna biraz daha dikkat etmesinde fayda var.

Ay tutulması Balık burcu etkileri 

Bu tutulma ile arkadaş çevreniz mercek altında; hayatınıza katkıdan ziyade yük getiren kişiler eleniyor. Sevgililik ilişkileri hassas bir zeminde olduğu için bitme-kopuş enerjisi yüksek. Haritası destek alan balıklar için ise durum biraz daha farklı, ilişki resmiyet kazanabilir, ciddileşebilir. Evlenme teklifi bekleyenler, partnerinize cesaret desteği gökyüzünde geliyor. Bebek sahibi olmak isteyenler için bu dönem etkiler oldukça güçlü.

 

2020 yılının burç bazında etkileri için:

https://iremcicek.net/2020-burc-yorumlari/

Sevgilerimle …

 

 

 

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT