Astroloji

14 EYLÜL 2019 BALIK BURCU DOLUNAYI

GÖRSEL: express.co.uk

HASAT DOLUNAYI NEDİR?

Eski kültürlerde sonbahar ekinoksuna en yakın zamanda yaşanan dolunaya ‘Hasat Dolunayı’ adı verilirmiş. Emek verilen tarlalardan hasat kaldırma zamanında dolunayın ışığı Dünyaya akarak aydınlattığı için gece boyunca ürünler hasadının yapılması devam edermiş. Detay için https://www.express.co.uk/news/science/1175718/Harvest-Moon-2019-meaning-Full-Moon-name-what-is-meaning-September-Full-Moon

14 EYLÜL HASAT DOLUNAYI

14 Eylül’de yaşayacağımız bu dolunaya özellikle ruh halimizdeki dalgalanmalar, içsel krizler, ilişkilerdeki bağlılık-bağımlılık sınavları damga vuracak gibi görünüyor.  Normal dönemlerde dolunaylar olayların açığa kavuştuğu, netleştiği dönemler olmasına rağmen bu dolunaya bulanıklıkların, belirsizliklerin gezegeni Neptün eşlik ettiği için flu hal bir müddet daha devam edebilir.

Dolunay kritik dereceler ile dolu, önümzü net görmediğimiz, tabiri cazise karanlıkta el yordamıyla yol bulmak zorunda kalmamıza işaret ediyor. Değişim yapmak gerekiyor ancak gönüsüzce yapılan bir değişiklik bu , ‘mecbur kalınma ‘ teması söz konusu olabilir hayatımızda…

Daha önceki yazılarımda ve postlarda  belirttiğim havadaki anormal durumlar bu dolunay ile aktive oluyor, aşırı yağışlar, sert hava olayları, seller maalesef ki önümüzdeki günlerde sadece ülkemizde değil dünya çapında olumsuz olaylar yaşatabillir. Önceki yazıya göz atmak isterseniz ,  https://iremcicek.net/basak-burcu-mottosu/

görsel: astrology hub

BALIK DOLUNAYINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dolunay yerleşimi itibari ile psikolojik çöküntüleri tetikleyebilir, kaygı dozunuz çok yükselebilir, kafanızda olmayacak şeyleri kurup kendinize eziyet edebilirsiniz. Bu dönemde intihar düşüncesi bir şekilde aklımızda yer edebilir, aman,  bu dürtüye teslim olmayınız. İntihar- intihar teşebbüsü  haberleri gündeme gelebilir.

Avcılık ile ilgilenenlerin dikkatli olması gereken bir dönem, av kazaları söz konusu olabilir.

İş anlaşmaları ile ilgili son dakika aksilikleri çıkabilir. Havayolu ile seyahat edecekseniz bilet, check-in işlemlerini daha dikkatli yapmanızı, karayolu ile seyahat edecekseniz aracınızın bakımlarını yaptırmadan yola çıkmamanızı tavsiye ederim.

Bir müddettir beklemede olan, gelmesini beklediğiniz ancak bir türlü tahsil edemediğiniz ödemeler var ise önümüzdeki günlerde gelmesi oldukça muhtemel.

İş- ev arasındaki sorululuklarımızı dengelemenin oldukça önemli olacağı bir süreçteyiz. Kökü geçmiş döneme dayanan aile içi sorunlar bu dönemde tekrar gün yüzüne çıkabilir, çözülmek için bir şans daha vermeniz gerekebilir. Özellikle çözümsüz gibi görünen konularda yeterince kararlı olmanız halinde ilahi diyebileceğimiz çözüm yolları geliştirmeniz mümkün olabilir.

Sağlık anlamında kronik rahatsızlıklar, ateşli rahatsızlıklar, sudan kaynaklı mikrobik hastalıklara karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Özellikle bu dönemde ayaklar, ayak bilekleri, bağırsaklar oldukça hassas olabilir.

can yücel’in muhteşem şiirinden bir cümle geliyor dilimin ucuna : 

Sevgi emekmis;
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar
sevmekmiş…

Emek verdiklerimizin boşa çıkmaması ümidi ile,

sevgiler…

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu