Astroloji

15 Ağustos 2019 Dolunayı Etkileri

15 Ağustos 2019 Dolunayı Etkileri

15 Ağustos 2019 Dolunayı Etkileri Neler Olabilir?

İyi bir çocuk olursanız Şirinleri bile görebilirsiniz…

15 Ağustos  2019 tarihinde Kova burcunun 22.derecesinde gerçekleşecek bu dolunay çocukluğumuzun çizgi dizisi Şirinler’i anımsattı bana . Diğer dolunaylardan oldukça farklı olacak. Tam bir tutulma gücünde olmasa bile benzer etkiler yaşanacaktır. Tamamlanmanın, mükemmelliğin sayısı 22 ile bezeli bu  gökyüzü fenomeninin yeryüzüne taşıdığı etkilere göz atacak olursak :

Partnerler, ortaklar arasındaki ilişkilerde sadık, şerefli,adaletli davranmanın  bütünleme sınavı tadında olacak. Ödüllerin, bir sonraki aşamaların veya sınıfta kalmaların somut sonuçları deneyimlenecek. Aynı zamanda hayır kurumları, dünya çapında tanınmış sivil toplum  örgütleri( WHO, ASHOKA, PETA vb. ) ile ilgili haberler,eylemler, gelişmeler gündeme gelebilir.  Teknoloji devleri olarak bildiğimiz şirketler ile ilgili ilginç gelişmeler, değer kazanma-kaybetme, concordato – iflas veya yeni sunulacak üst teknoloji ürünler, geri çekilecek – toplatılacak ürünler  ile ilgili haberler gündemde olacak gibi görünüyor.

Yabancı kültürler, uzak yollarla ilgili iş yapanların bu dönem çıkacağı seyahatler , yapacağı görüşmeler olumlu etki taşıyor. Ancak yol-seyahat esnasında dikkatli olunması gerekli.  Ben merkezli konuşmalar, ego çatışmaları, konuyu yanlış yerden değerlendirme – yanlış bakış açısı sebebiyle olmak üzere olan güzel bir iş avuçlardan kayıp gidebilir.

 

Sağlık anlamında özellikle ateşli – mikrobik , bulaşıcı hastalıklara çok dikkat etmek gerekiyor. Bu döneme denk gelen regl periyotları çok ağrılı geçebilir. Kadın – erkek genital bölgeleri ile ilgili rahatsızlıklar, boğaz rahatsızlıkları – enfeksiyonları, tiroit, guatr rahatsızlıkları artış gösterebilir.

Güzel ülkemiz açısından bakıldığında :

  • Eğitim ile ilgili belirsizlikler, sınav sonuçları-yerleştirmeler ile ilgili spekülasyonlar,haberler,sınav sistemi-puanlama ile ilgili çalışmalar gündeme gelebilir.
  • Gemiler,deniz ticareti, petrol-petrol arama ile ilgili çalışmalarda hareketlenmeler, suların ısınması gibi gelişmeler söz konusu olabilir.
  • Yönetim kesimi ile hukukçular-bankacılık sektörü arasında gerilimli durumlar yaşanabilir.
  • Tanınmış-sevilen bir sanatçının-ünlünün yaşamını kaybetmesi söz konusu olabilir.

Batı’nın gözcüsü Antares ve Doğu’nun gözcüsü Aldebaran eşliğinde dürüstlüğü, ahlakı, aşırılıktan uzak olmanın öneminin vurgulandığı bu  dolunay,  kayıplarımızın ilerleyen dönemde kazanç olarak döneceğini, kangren olmuş uzuvların kesilip atılmasının gerekliliğinin altını fosforlu kalemle çizen türden. Tarot destesinde  ilk bakışta herkesi ürküten 16-KULE kartını çağrıştırıyor aslında, aradan zaman geçtikten sonra “ iyi ki” diyeceğimiz türden bitişler getiriyor.

15 Ağustos 2019 Dolunayı Etkileri kısaca özetlemem gerekiyorsa ancak yukarıdaki gibi olabilirdi. Bu arada astroloji eğitimi nin başlamasına çok az bir zaman kaldı. https://iremcicek.net/astroloji-egitimi/ linkinden ayrıntlılara ulaşabilirsiniz.

Ne güzel demiş Hz. Mevlana : “ Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek, ruhun seni bir gün sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak. “

Sevgiler

İrem …

 

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu