AstrolojiGenel

2020 AKREP BURCU YORUMU

akrep burcu
akrep burcu

 

“Düzenin bozulmalı. Evden çıkmak budur aslında. Yolculuk, bir düşmek ve kalkmak meselesidir. Eve yaralarla dönülmüyorsa, hiç gidilmemiştir…”  Ece Temelkuran

Sevgili Akrepler 2020’ye sürüncemede kalan kararların artık mecburi şekilde netleşmesini tetikleyen bir tutulma ile başlıyorsunuz. Bu dönemde mahkemeleri devam edenler sonuca ulaşacak, farklı şehirlerde iş yapan akreplerin iş hayatlarında değişiklikler olacak. Bol miktarda seyahat önümüzdeki 3 aylık dönemde gündeminizde. Akrabalar ile ilişkiler yoğunlaşabilir bu dönemde küs olduğunuz akrabalar varsa barışabilir veya akraba ilişkilerinize mesafe getirebilirsiniz. Yeni sözleşmeler, imzalar atılabilir.

Aralık 2019’da Jüpiter Oğlak burcuna geçerek yeni iş imkanları, anlaşmalar, sözleşmeler ile ilgili oldukça destekleyici bir etkiyi hayatınıza taşıyor. Bu dönemde bekar Akreplerde evlenmeye yönelik adımlar atılabilir. Bol seyahat edilebilir veya seyahat gerektiren bir işe başlanabilir. Zihin oldukça yoğun, telefon- mail trafiği fazla olacak. Kardeşlerin, yakın çevrenin hayatında keyifli gelişmeler söz konusu oluyor.

Bu destek etkisi 14 Mayıs-14 Eylül arasında Jüpiter’in Retro harekete başlaması ile kesintiye uğruyor. Bu dönemde ağzınızdan çıkan laflar siz farkına varmadan karşı tarafı paramparça edebilir, işleri zora sokabilir. Yolculuklarda beklenmedik aksilikler söz konusu olabileceği için özellikle araç bakımlarını ihmal etmemekte fayda olacaktır. Sözleşme, anlaşma, kontrat imzalamak için gökyüzü uygun desteği vermiyor. Kardeşler, yakın çevre ile bu dönem ilişkiler gerilebilir, işin ucu küslüğe kadar gidebilir.

13 Mayıs-27 Haziran arasında özellikle maddi durum, gelirler, alacak-verecek işleri ile ilgili aksamalar söz konusu olabilir. Özellikle miras konuları olan Akrepler bu dönemde beklenen paranın gecikmesi, paylaşılması ile ilgili sıkıntılar yaşayabilir. Kredi-alacak-verecek işleri bu dönemde sekteye uğrayabilir, beklediğiniz paralar gelmeyebilir veya gelmesinden tamamen umudu kestiğiniz bir para elinize geçebilir. Eşin maddi durumu ile ilgili zorlanmalar, ortaklı iş yapanlarda ortakla yaşanabilecek para kaynaklı krizler, hesapların tutmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Hesabınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederim.

Haziran başında yaşanacak Ay tutulması ile bir işin bitip yeni bir işin başladığını görebilirsiniz. Ek bir gelir kaynağı elde edebilir, bir mülkü elden çıkarmak, yeni bir mülk edinmek gibi parasal konularda hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. Ancak temmuz ayına kadar yapılacak alışverişlerde bir malı ederinden fazla para ödeyerek alma veya satış halinde değerinden daha düşük bir fiyata satma gibi potansiyel mevcut olduğu için beklemede kalmak daha sağlıklı olabilir.

21 Haziran’da yaşanacak Güneş tutulması destek verir nitelikte. Bu dönemde hayatınızla ilgili köklü bir değişim yapabilir, bakışınızı değiştirecek olaylar yaşayıp oldukça radikal değişiklikler yaşayabilirsiniz. Para kaynaklı sorunlar bu dönemde çözülebilir, özellikle ortak işlerden hak ettiğiniz ancak elinize geçmeyen bir para size gelebilir. Miras ile ilgili çözümsüzlük yaşayan akrepler bu tutulma ile beklenen paranın veya çözümün ellerine geldiğini görecek. Şehir-iş-sektör değişikliği, taşınma gibi majör hareketlenmeler yaz  döneminde gündeminizde olacak.

Temmuz ayında yaşanacak olan tutulma ile kardeşleriniz, yakın çevreniz, vakti dolan-yenilenmesi gereken sözleşmeler, anlaşmalar gündeminizde olacak. Bu dönemde kardeşler, akrabalar, yakın arkadaşlarla ara bozulabilir, beklenmedik gerilimler yükselebilir, işin ucu ilişkinin tamamen kopuşuna kadar gidebilir. Günlük iletişim trafiğiniz oldukça yoğunlaşabilir, işlere yetişmekte zorlanabilirsiniz. Başladığınız bir eğitimin, okulun, kursun tamamlanması söz konusu olacak.

9 Eylül-15 Kasım arasında burcunuzun klasik yöneticisi Mars gerileme hareketinde olacağı için bu dönem en baskın etkiyi siz ve Koç burçları alıyor. Bu dönemde sağlık sorunları, beslenme düzeninin bozulması, depresif bir modda olma söz konusu olabilir. Uzun zamandır önemsemediğiniz bir rahatsızlığınız bu dönemde tekrardan ortaya çıkıp ciddi anlamda sıkıntı çıkarabilir. Özellikle iş ortamına, çalıştığınız kişilere dikkat etmeniz gerekiyor, ayak kaydırma oyunları, dedikodular, beklenmedik düşmanlıklarla karşılaşmanız söz konusu olabilir.

30 Kasım tutulması ile ihmal ettiğiniz sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bu dönemde ameliyat gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Eşin maddi durumu ile ilgili gelişmeler, maaşların gecikmesi, beklenen paranın gelişi, miras, kredi, alacaklar ile ilgili konular ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde özellikle muhasebe, vergi, primler ile ilgili ihmal edilen konulardan yana zorlanmalar ortaya çıkabileceği için önlemi ona göre almakta fayda olacaktır.

Yılı Yay burcunda olacak bir tutulma ile kapatacağız. Maddi sıkıntıların çözümü için güzel bir destek elde etme imkanını bulacaksınız. Yeni bir işe girebilir, yeni kazanç yolları geliştirebilir. Ev, araç, mülk alım satımı yapabilir ve bu alıverişi karlı şekilde yapma imkanı bulabilirsiniz. Kendi değerinizin farkına varmanızı sağlayacak bu tutulma ile yeni başlangıçlar, eğitimler fırsatı ele geçireceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu