Genel

2020 ASLAN BURCU YORUMU

aslan burcu
aslan burcu

 

“Aşk nasip işidir hesap işi değil! Aşk adayıştır arayış değil!

Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda aşk seni bulmaya gelir.” Hz. Mevlana

Sevgili Aslanlar, 2017-2018 yıllarında yaşadığınız kökten değişikliklerin uyum süreci devam etti 2019 boyunca. Yeni yıla başlarken iş hayatımız, iş arkadaşlarımızla ilgili bazı gelişmeler gündemde oluyor ve etkisini marta kadar gösteriyor. Küllerinizden yeniden doğmak için bu süreci yenilenmeye ayırmanız gerekmekte, zira sağlık sorunlarından, beklemediğiniz kişilerden gördüğünüz düşmanlığa, gizli depresyondan, hak ettiğiniz kazancı elde edememeye kadar birçok alanda zorlanmalar yaşadınız. Bu etkiler bahar sonuna kadar etkisini azaltarak devam edebilir, bir farkla; artık düşmanın kim olduğunu tespit etmiş ve ona göre savaşmayı biliyor olacaksınız.

Aralık 2019’da Oğlak burcuna geçen Jüpiter size özellikle iş hayatıyla ilgili keyifli destekler sunacak. İş hayatında daha atak, girişken olabilir, terfi alabilirsiniz. Lakin bu destek aynı zamanda iş yükünüzün, sorumluluğunuzun artması ile ilgili etkileri de yanında getiriyor. Spora, yeni bir beslenme şekline geçerek sağlığınıza büyük katkıda bulunabilirsiniz. Uzun dönemdir hayat kalitenizi düşüren bir rahatsızlığınız varsa yıl sonuna kadar çözüm için destek bulabilirsiniz. Giyim stiliniz bu yıl içinde değişikliğe uğrayabilir.

14 Mayıs-14 Eylül arasında Jüpiter’in desteği aksamalara uğruyor. Bu dönemde kilo alımı artabilir, şeker, karaciğer, safra kesesi ile ilgili sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle kemik, diş, eklem, saç ile ilgili rahatsızlıklara karşı dikkatli olmakta fayda olacaktır. İş yerinde önceki başarılarınıza güvenerek kendinizi salmanız ciddi riskler taşıyor. Bu süreç içinde iş yükünüz fazlasıyla artabilir ve çabalarınızın takdir-karşılık görmediğiniz hissedip soğuyabilirsiniz. Dönemi sabırla atlattıktan sonra alacağınız ödülün büyüklüğünü düşünmek sizi motive edebilir.

13 Mayıs-27 Haziran arasında eski sevgililerden gelen aramalar, mesajlar gündeme bomba gibi düşebilir ancak tekrardan bir ilişkiye başlamak için kesinlikle çok iyi düşünmenizde fayda var. Zira bu dönemde başlanacak olan tüm ilişkiler, arkadaşlık, aşk veya ortaklı iş ilişkileri gelecek vadetmeyen, içinde yalan, aldanma dozunun yüksek olduğu ilişkiler olacaktır. Arkadaşlık ilişkilerinize, sosyal medya üstünden gelişebilecek tanışmalara oldukça dikkatli yaklaşmak gerekiyor. Uzun süreli dostluklar sınava tabi tutulacak, bazıları hayatınızda tamamıyla çıkacak.

Yaz dönemine başlangıç 5 Haziran Ay tutulması ile yapılıyor. Mevcut bir flörte nokta konulabilir veya bu dönemde kalbiniz boşsa eskilerden gelen biri ile tekrardan görüşme durumları söz konusu olabilir ancak bu dönem başlayan ilişkiler gelecek vadetmiyor, dikkatli olmanızda mümkünse tanıma dönemini uzun tutup ilişkinin adını koymak için temmuz dönemini beklemekte fayda var. Çocuklu aslanlar için bu dönem çocuklar biraz daha ilgi isteyebilir, daha fazla enerji akıtmanız gerekebilir. Uzun mesafelerden tanışılacak kişiler, çıkılacak yolculuklar bu dönemin önemli maddeleri arasında.

21 Haziran Güneş tutulması ile yeni bir farkındalık kazanabilir, hayatınızda önemli yer verdiğiniz insanlara dair yeni bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacak deneyimler yaşayabilirsiniz: olumlu veya olumsuz… bu dönemde en çok özen göstermeniz gereken kişi de konu da siz, kendinizsiniz. Zira yaz dönemindeki tutulmalar iş hayatınız, iş arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz ile ilgili dikkat çekici değişiklikler vadediyor. İş değiştirebilir, iş arkadaşlarınızla alakalı şaşıracağınız olaylar yaşayabilirsiniz. Hem psikolojik hem de bedensel sağlığınıza özen göstermenizi tavsiye ederim. Kronik rahatsızlıklar, mikrop kapma, kemik-kas-eklem burkulmaları, kırıkları ile bu dönem uğraşmanız gerekebilir.

İş değiştirme planı yapan aslanlar için en ideal dönem olarak aralık ayı görünüyor, zira 2020 yılının çalkantılı gökyüzü pozisyonları ani gelişmelere hazırlıklı olmak, sağlamcı gitmek gerektiğini anlatıyor.

9 Eylül-15 Kasım arasında akrabalar ile ilgili olaylar birden artabilir, anlamsız gerilimler, tartışmalar arasında kalabilirsiniz. Arada kaynamamak için mesafeli kalmak en sağlıklısı olacaktır. Mahkeme süreci devam eden aslanlar için bu dönem net sonucun çıkması çok da mümkün görünmüyor. Avukat kaynaklı problemler yaşanması olası. Bu döneme gelecek olan seyahatlerinizi ertelemeniz veya zorunlu bir durum varsa rezervasyon, valiz veya araç kontrolünü yaptırmadan yola çıkmamanız oldukça önemli. Yurt dışı bağlantılı iş yapan, hukuk, eğitim alanlarında çalışan veya yüksek eğitim süreci devam eden aslan burçları için bu dönem işler pek yolunda gitmeyebilir. Sakince bekleyip azimle devam etmek bu arada sinirlerinizi çelik gibi tutmak süreç sonunda gelecek ödülü büyütecektir.

Kasım ayına geldiğimizde aşk ilişkilerinin ciddiyete taşınması veya bireysel alınan etkiye göre mevcut ilişkide sıkıntıların su yüzüne çıkması söz konusu olabilir. Kasım- aralık ayları bir vazgeçişle beraber yapılacak olan yeni bir seçimin habercisi.

Kalbi boş olan, bebek isteyen aslanlar içinse müjdeli haber 14 Aralık Güneş tutulması ile geliyor. Bebek, hamilelik haberlerinin artacağı, kalbi boş olan aslanların ise keyifli flörtlere kalbini açacağı görülüyor.

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu