2020 BALIK BURCU YORUMU

balık burcu
balık burcu

 

“Misafirsin bu hanede ey gönül,

Umduğunla değil bulduğunla gül,

Hane sahibi ne derse o olur;

Ne kimseye sitem eyle ne üzül.” Hz. Mevlana

Sevgili Balıklar 2019 yılında hayallerinize ulaşmak için çok çaba sarf ettiniz, emek verdiniz. Mutsuz işlerde çalışma, sevgili-eş ile ilişkilerde ani kopuşlar-küsmeler, çocuk sahibi balıkların onların hayatıyla ilgili zorlanmaları… 2020 yılına girerken son birkaç sınavı da verdikten sonra köklü değişimler ile yeni bir hayat sizi bekliyor.

Yıla girişi 10 Ocak’ta gerçekleşecek bir ay tutulması ile yapıyoruz. Bu dönemde arkadaş çevreniz mercek altında, hayatınıza katkıdan ziyade yük getiren kişiler eleniyor. Sevgililik ilişkileri hassas bir zeminde olduğu için bitme-kopuş enerjisi yüksek. Haritası destek alan balıklar için ise durum biraz daha farklı ilişki resmiyet kazanabilir, ciddileşebilir. Evlenme teklifi bekleyenler, partnerinize cesaret desteği gökyüzünde geliyor. Bebek sahibi olmak isteyenler için bu dönem etkiler oldukça güçlü.

Aralık 2019’da Oğlak burcunda seyahate başlayan Jüpiter birçok konuda muhteşem şansları önünüze getirecek. Fırsatlar çoğalıyor, yakalama şansınız da bu sefer çok yüksek; hayatınızı çok etkileyecek tanışmalar, karşılaşmalar söz konusu oluyor. Bekar Balıkların ciddi partnerlerle tanışma ihtimali yükselirken bebek isteyen balıkların bu dönemde bebiş haberleri alma şansı artıyor.

14 Mayıs-14 Eylül arasında gerilemeye başlayacak olan Jüpiter, bu konularda desteğini geri çekiyor ve sabır sınavlarına başlıyor. Bu dönemde sosyal medya, internet üstünden tanışılacak kişilere, alınan eğitimlere, yapılacak alışverişlere dikkat etmek gerekiyor. Beklenen sonuçlar alınamayabilir. Arkadaş çevresinde yaşanabilecek tatsız gelişmeler, küslükler söz konusu olabilir. Alışveriş, harcama olayına çok dikkat etmek gerekiyor aksi halde bütçede büyük açıklar çıkıp toparlaması zor durumlar söz konusu olabilir.

13 Mayıs-27 Haziran arasında Venüs gerileme hareketinde olacak sevgili Balıklar, bu dönem hayatınızda herhangi bir alanda başlangıç yapmak için uygun değil. Taşınma, ev tadilatı, eve alınacak yeni eşyalar için temmuz ayına kadar beklemenizde fayda var. Zira bu dönemde yapacağınız herhangi bir girişim beklediğiniz sonucu getirmeyecek, yapılan işin astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Ev içinde bu dönem gerilimler yüksek olabilir, ev ahalisi sudan sebeplerle tartışmalara kolayca kapılabilir. Aklı selim davranmak bu dönemde şart.

Haziran başında gerçekleşen ay tutulması ile iş hayatı, kariyer, çalışma dünyanızda değişiklikler olabilir.  Ancak Venüs gerilemesi bu dönemde hala devam ettiği için yeni bir yere geçmek, yeni anlaşmalar yapmak için temmuz dönemini beklemek mantıklı olacaktır. Maddi kaynaklarınızı da etkileyecek olan bu tutulma ani işten çıkarılma, istifa gibi durumları da beraberinde getirebilir. Ev- iş arasındaki dengeyi sağlıklı şekilde kurmak bu dönemde özellikle önem taşıyor.

21 Haziran güneş tutulması keyifli başlangıçları yanında getiriyor. Bu dönemde kalbi boş olan balıklar için yıldırım aşkları, aileye katılacak yeni bebişler gündemde oluyor. Lakin Venüs Retro etkisi haziran sonuna kadar süreceği için bu dönemde bir ilişkiye başlamak yerine, tanımaya zaman ayırıp karşı tarafı çözmek, gözünüzde büyütmeden olduğu gibi anlamak sonrasında ilişkinin adını koymak daha sağlam olacaktır. Ev değişimi, taşınma, tadilat işleri için temmuz ayında yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Temmuz ayında Oğlak burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması kaybetmeden kazanılamayacağının sinyalini veriyor. Bu dönemde hayatınızdan birileri çıkarken yerine o boşluğu dolduracak yeni şeyler geliyor. Arkadaş çevrenizden gelebilecek tatsız haberler, küsmeler, dedikodular tat kaçırıcı olabilir. bu dönemde özellikle sosyal medya üstünden tanışmalara, alışverişlere, alınan eğitimlere dikkat etmek  gerekiyor.

Yılın en dikkat edilmesi gereken zamanlarından biri de 9 Eylül-15 Kasım arasında gerçekleşecek olan Mars retrosu. Bu dönemde maddi kaynaklarda daralma, beklenen maaşın gelmemesi, ani harcamalar, beklenmedik masraflar çıkabilir. Yılın ilk yarısından itibaren bütçe hesabını çok dikkatli yapmanız gerekiyor. Beklenmedik zamanda işten ayrılma-çıkarılma gibi durumlar gelişebilir. Bu dönemde özellikle dikkat etmeniz gereken bir diğer konu borç-kredi durumları. Borç alma-verme işine girmemekte fayda olacaktır, zira bu dönemde verilen para zor geri döner. Kredi çekmek için de doğru bir zaman değil. Alım-satım işleri söz konusu olduğunda alacağınız ürünü pahalıya, satacağınız ürünü değerinin altına verme ihtimaliniz olduğu için kasım sonunu beklemekte fayda olacaktır.

30 Kasım-14 Aralıkta gerçekleşen tutulmalar birbirini tamamlar nitelikte. Aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili uyarı veriyor. Bu dönem rahatsızlıklar söz konusu olabilir, yaz başında sağlık kontrollerinin yapılmasında fayda olacaktır. Bir diğer etki, ev ile ilgili olarak görünüyor. Taşınma, ev değişimi, yeni alınabilecek mülkler söz konusu olabilir.  Bu dönemde iş-kariyer hayatınızda tamamlanmalar, bitişler ve yepyeni başlangıçlar görülüyor. İşinden memnun olmayan balıklar bu dönemde çok cazip iş teklifleriyle karşılaşabilir, iş kaynaklı şehir değişimleri yapabilir. Medeni halde değişiklikler söz konusu olabilir, bekarlar ani evlilik; evliler beklenmedik ayrılık kararları alabilir.

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT