AstrolojiGenel

2020 BAŞAK BURCU YORUMU

başak burcu
başak burcu

 

“Güçlü rüzgârlar seni oraya buraya sürüklüyorsa onlara direnme: Onlar sen direndiğin için güçlü görünüyorlar. Rahatla ve bırak seni götürsünler. Onlarla git, bütün olarak git.” Osho

Köklü değişimlerin arifesindesiniz sevgili Başak burçları. Yeni yıla temizlik ile giriyorsunuz, ancak bu sefer arkadaş çevrenizden… Uzun zamandır enerjinizi, sizi sömüren kişileri 10 Ocak’ta gerçekleşecek olan ay tutulması ile yollama kararını alıyorsunuz. Sosyal çevrenizde bir yaprak dökümü geliyor ancak taze yeni dalların çıkması için önce sizin yenilenmeniz gerekiyor. Yılın ilk üç ayında bir hayalinize ulaşmak için başka bir şeyden vazgeçmenizi gerektirecek koşullar oluşuyor. Kaybetmeden kazanılmayacak bir mücadele…

Aralık 2019’da Oğlak burcuna geçen Jüpiter 1 yıl boyunca aşk, flört alanında desteği bekarlara verirken bebek isteyen başaklara da güzel haberleri getiriyor. Olumlu destekler alıyorsanız şansın, şanslı karşılaşmaların, tanışmaların bol olacağı bir dönem. Çocuk sahibi başaklar bu dönemde onların hayatıyla ilgili yeni gelişmelerin yaşandığını görüyor. Çocukların yeni bir yeteneği keşfedilebilir, okul hayatında güzel başarılar elde edilebilir.

14 Mayıs-14 Eylül arasında gerileyecek olan Jüpiter bu konularda desteğini azaltacak, ekonomik anlamda bütçeyi zorlayan harcamalar bu dönemde söz konusu olabilir. Bekar Başakların bu zamanda hayatına gelecek kişilere biraz daha dikkat etmesi hele hele sosyal medya aracılığıyla tanışma varsa çok daha fazla dikkat etmesi gerekmekte. Çocukların okul hayatında bu dönem biraz zorlanmalar, öğretmen ile yaşanabilecek sorunlar artabilir. Sükuneti korumak, yüksek sesli tavırlara girmek sıkıntı çıkaracaktır.

13 Mayıs-27 Haziran arası dönemde iş hayatınıza daha dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde hayatınızla ilgili radikal değişikliklerden uzak kalmanız faydanıza olacaktır. Ev taşımak, kariyer değişikliği, iş değişimi gibi durumlar için temmuz öncesinde harekete geçmemeniz gökyüzünün size verdiği uyarı niteliğinde. Bu dönemde iş beğenmeme, mevcut iş yerinde gelişebilecek sorunlara karşı eleştiri dozunu daha az tutmakta ve mümkünse içinizden yapmakta fayda var. Estetik müdahaleler için de temmuz sonunu beklemeniz en sağlıklı sonucu almanıza destek olacak.

Haziran itibari ile 1 aylık dönemde yaşadığınız ev ile ilgili gelişmeler gündemi meşgul edebilir. Taşınma gerektiren durumlar ortaya çıksa da temmuz öncesinde adım atmamak daha sağlıklı olacaktır. Bu dönemde aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili durumlar ortaya çıkabilir, yaz başında sağlık kontrollerinin yaptırılması ile üzücü olayların önüne geçilebilir. İş ve ev dengesini doğru tutturmak bu dönemde en önemli gündem maddesi olarak görünüyor.

Haziran sonu itibari ile kalbi boş olan Başak burçları için aşk şarkıları çalmaya başlıyor. Özellikle arkadaş grupları veya sosyal medya üstünden başlama potansiyeli yüksek olan ilişkiler söz konusu olabilir ancak bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamadan önce karşı tarafı iyice ölçüp tartmanız sonrasında başlamak doğru tercih olacaktır. İlişkileri resmileştirmek, adını koymak gibi durumlar için temmuz ayını beklemekte fayda var. Hayallerin gerçekleşmesi için bu dönemde önünüze kolaylaştırıcı imkanlar, destekler çıkacak.

Temmuz ayı ile bebek isteyen başak burçları için gökyüzü desteği geliyor. Bekarlar için sosyalleşme ve yeni kişilerle tanışma zamanı. Bu dönemde uzun zamandır kendinizi ihmal ettiğinizi fark edebilir, sizi mutlu edecek şeyleri sadece kendiniz için yapmaya başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olan başakların bu dönemde çocukları ile daha fazla ilgilenmesini gerektirecek zamanlar söz konusu oluyor. Çocukların okul değişimi, eğitim hayatıyla ilgili gelişmeler ile uğraşabilirsiniz.

Eylül ayı ile birlikte eşin maddi gelirlerinde, iş hayatında sıkıntılar söz konusu olabilir. Bu dönemde borç-alacak-kredi işine girmemeniz çok daha iyi olacaktır. Miras, prim, sigorta gibi kaynaklardan gelecek paralarda gecikmeler, değerli  eşya kaybı söz konusu olabilir. İhmal ettiğiniz bir sağlık problemi sebebiyle aniden medikal bir operasyon geçirmek gerekebilir. Vefat haberleri duyulabilir.

Kasım sonunda gerçekleşecek ay tutulması ile beraber iş hayatınızla, kariyerinizle ilgili planladığınız değişimi yapmak için gökyüzü destek veriyor. İş gereği başka şehre taşınma, ev değişimi, yaşanan evde yapılması gereken tadilatlar söz konusu olabilir. Sadece bu dönemde iş hayatında karşılaşılabilecek ayak kaydırma oyunlarına, dedikodu-iftira tarzında tatsızlıklara ekstra önlem almanız gerekiyor.

Mevcut medeni halin değişmesi evlenme-boşanma gibi durumlar başak burçları için bu yıl oldukça gündemde olabilir. Ayrılma planı yapan ancak harekete geçmeyen başak burçlarında adımın atılacağı görülüyor.

Yılın son tutulması ile beraber hayatınızdaki her alanı etkileyecek köklü değişimlerin başlangıç fişeği ateşleniyor. Kendiniz, işiniz, yaşadığınız yer, medeni haliniz ile ilgili radikal değişikliklerle 2021’e merhaba diyeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu