Genel

2020 BOĞA BURCU YORUMU

boğa burcu
boğa burcu

 

“Her zorluğun sonunda doğan bir ışık vardır. Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa güle dokunmanıza çok az kalmış demektir.” Hz. Mevlana

Sevgili Boğalar, 2020 yılının ilk 5 ayı gündeminizde kardeşler, aile, yakın çevre ile ilgili konular, eğitimler, aniden çıkan seyahatler damga vuracak. Yeni eğitimlere başlama, yoğunlaşan iş gündemi, telefon görüşmeleri ile çokça meşgul olabilirsiniz. Yeni bir şey öğrenmek, uzun zamandır üstüne düşündüğünüz bir konuda kesin karar vermek zamanı geldi. Bir mülk alım-satımı söz konusu olabilir, yeni bir iş anlaşması, kontrat, sözleşme imzaları gündemde olabilir.

2019 aralık ayında Oğlak burcuna geçen Jüpiter bu yıl boyunca size çok güzel bir destek sağlayacak. Uzun zamandır süren mahkeme işi, davalar varsa bu dönemde sonuç alacaksınız. Eğitim dönemi devam eden boğalar süreci tamamlayıp ömür boyu onlara destek şans getirecek sertifikalarını, diplomalarını alıyor. Akrabalar bu dönemde gündemde olacak, özellikle haritası destek alan boğalar için bu dönem amcalar, teyzeler, halalar veya eşin akrabalarından olumlu etkiler geliyor. Torun isteyen boğalar, bu dönem mutlu haberler almanız çok olası. Yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılacak işlerde çok güzel destek alınıyor ancak 14 Mayıs-14 Eylül arasında Jüpiter’in gerilemesi ile dikkat etmek gereken bazı durumlar gelişiyor.

Bu zamana denk gelen hukuksal süreçler için dönem uygun değil, işler uzar, çözümsüz kalır. İthalat-ihracat işleriyle veya yabancı firmalarla çalışan boğalar için bu dönem işlerde aksamalar, problemler çıkabilir. Akrabalarla ilişkiler bu dönemde gerilimli olabilir, sesler yükselip çatışmalar artabilir. Takıntı geliştirmek, eleştirel tavrı abartmak bu dönemde sadece ve sadece zarar getirecektir.

Yılın ilk yarısı nispeten daha sakin etkiler taşırken burcunuzun yöneticisi Venüs 13 Mayıs- 27 Haziran arasında Retro yapacak, haliyle bu göksel hareket siz boğalar ve terazileri daha fazla etkileyecek. Bu dönemde maddi anlamda zorlanmalar, beklediğiniz ödemelerin gelmemesi veya haritası destekleyen kesimde uzun zamandır gelmemiş bir borcun geri ödenmesi görülebilir. Yeni mülk alımları veya satımları için uygun zaman değil, beklediğiniz fiyatın altına ürününüz satılabilir veya satın aldığınız ürünün sonradan indirime girdiğini ve zarar ettiğinizi görebilirsiniz. Alacak- verecek olayına çok dikkat etmeniz gerekiyor, bu dönemde borç yerilen paranın geri gelmesi pek de mümkün olmaz. Estetik işlemler için uygun bir zaman değil. Bu dönemde özgüveniniz azalabilir, kendinizi beğenmeme gibi kuruntulara kapılabilirsiniz, güzellik salonlarına hücum etmeyin çünkü, bu dönemde yapılacak dokunuş sonradan en az 2 düzeltme ile sizi memnun edecektir.

5 Haziran’da gerçekleşen Ay tutulması ile ihmal ettiğiniz rahatsızlıklarla ilgili operasyonlar geçirme söz konusu olabilir. Yaz ayları gelmeden sağlık kontrollerini yaptırmakta fayda var. Evli olan Boğalar, eşin maddi durumu ile ilgili gelişmelerle uğraşabilir. Alacakların, maaşların, gecikmiş-birikmiş ödemelerin gelmesi, miras ile ilgili mevzular söz konusu olabilir. Maddi anlamda daralmalar olabileceği için yılın başından itibaren bütçeyi doğru yapmakta fayda var.

21 Haziran Güneş tutulması ile yeni bir iş anlaşması, kontrat, atılacak önemli imzalar söz konusu oluyor sevgili boğalar. Eğitim sürecinin tamamlanması, diploma, ehliyet gibi evrakların alımı söz konusu olabilir. Kardeşler, yakın çevrenin hayatıyla ilgili yeni gelişmeler, hareketlenmeler söz konusu oluyor. Sürekli telefonda olabilir, mail, mesaj yazmaya yetişmekte zorlanabilirsiniz.

Temmuz ayı ile beraber uzun seyahatler, yurt dışı ile ilgili gelişmeler, akrabalar gündeme geliyor. Kasım ayına kadar devam eden süreçte devam eden mahkemeler sonuçlanabilir, beklenen karar çıkabilir. Bu dönemde fikirlerinizin oldukça radikal şekilde değiştiğini, “asla” dediğiniz konularda 180 derecelik değişimler yaşadığınızı görebilirsiniz. Bir kadın akraba ile ilgili haberler, gelişmeler gündemde olabilir.

9 Eylül-15 Kasım arasında sinirler biraz gergin olabilir, özellikle erkek figürlerden düşmanlık görebilirsiniz, özellikle kadınların bu dönemde ekstra güvenlik önlemi almasını şiddetle tavsiye ederim. Beklenmedik düşmanlıklar, saklanan sırların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Herhangi bir konuda başlangıç yapmak için aralık ayını beklemenizde ziyadesiyle fayda olacaktır.

Kasım ayının ortası itibari ile para, maddi güvenlik, kazanımlar ile ilgili gelişmeler gündemi meşgul edebilir. Beklenmedik masraflar çıkabileceği için bütçenin esnek hazırlanması oldukça önem arz ediyor. Beklenen miras mevzuları var ise kasım-aralık aylarında hareketlenmeler olacaktır. Ek bir kazanç yolu geliştirebilir, aldığınız bir eğitimle ilgili para kazanmaya yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

Aralık ayında maddi anlamda birden fırsatlar karşınıza çıkabilir. Beklenmedik para gelişleri söz konusu olabilir. Özellikle eşin devam eden iş-maddi sorunları bu dönem çözülebilir. Lakin ihmal edilen sağlık sorunları bu dönemde zorunlu ameliyatları da yanında getirebilir. Özellikle libidosu ile ünlü boğalar bu dönemde çok farklı deneyimler yaşayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu