2020 KOVA BURCU YORUMU

kova burcu
kova burcu

 

“Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah!

Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah!” Hz.Mevlana

Sistemin marjinal çocukları sevgili Kovalar, 2019 yılı ruhsal halinizde ciddi dalgalanmalar yarattı, drama sevmediğiniz için en yakınlarınız haricinde kimse pek fark etmedi yaşadıklarınızı, içinizde halletmeye çalıştınız daha çok…

2020 yılına girerken 10 Ocak’ta yaşanacak olan tutulma ile iş yaşamınızda, çalışma rutininizde değişiklikler yapmanız söz konusu oluyor. İşten ayrılabilir, farklı bir sektöre veya home office çalışma şekline geçebilirsiniz. Bu dönemde özellikle iş yerinde haksızlıklara, iftiralara, ayak kaydırma oyunlarına maruz kalabileceğiniz için daha dikkatli olmanızda fayda var. Bir rahatsızlığınız özellikle yılın ilk üç ayında nüksedebilir, çok ciddi olmasa da yaşam kalitenizi düşürebilir. Yine bu dönemde bir sağlık sorununun çözümü, içsel anlamda sizde derin duygusal problemler yaratan bir durumu çözebilirsiniz. Evcil dost ile yaşayan kovaların bu dönemde onların sağlık durumuna biraz daha dikkat etmesinde fayda var.

Aralık 2019’da Jüpiter Oğlak burcuna geçerek 1 yıl boyunca endişelerinizden, korkularınızdan sıyrılmanız, kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacak. Bu dönemde astroloji, enerji çalışmalarına, meditasyona başlayabilir, yeni bir kimlikle süreçten çıkabilirsiniz. Uyku- yalnız kalma-kalabalıktan uzak kalma ihtiyacınız bu dönem artabilir. Kilo alma, kilo kaynaklı rahatsızlıklar yaşama potansiyeliniz yüksek. Sezgiler yükseliyor, rüyalar haberler taşıyor…

14 Mayıs-14 Eylül arasında Jüpiter ‘in gerileme hareketine başlaması ile bilinçaltınızda yer etmiş travmalar, üzüntü yaratan olaylar tekrardan gündeme gelebilir. Bu dönemde evin, aracın kilitlerini kontrol etmeyi ihmal etmeyin zira hırsızlık, kayıp, çalıntı gibi durumlar söz konusu olabilir. Beklemediğiniz bazı arkadaşlarınızdan beklemediğiniz şeyler duyabilir, arkadaş çevrenizde köklü elemeler yapabilirsiniz.

13 Mayıs-27 Haziran arasında çocuk sahibi olan kovalar, onlarla biraz daha fazla uğraşmak durumunda kalabilir. Çocukların okul eğitim hayatıyla ilgili veya bakıcı ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Bu dönem tüm kova burçları için kendini daha keyifsiz hissedebileceği bir dönem… özellikle dikkat edilmesi gereken ise eski sevgililerin, flörtlerin hortlama ihtimali. Bu dönemde eski sevgililer ortaya çıkabilir, mevcut ilişkiniz varsa problem çıkarabilir, kafa karıştırıcı durumlar gelişebilir. Bekar olan kovalar için bu dönemde karşınıza çıkacak kişilerle ilişkinin adını koymadan tanıma evresi geçirmeniz ve gerileme hareketi bitince ilişkiyi netleştirmeniz daha sağlıklı olabilir.

Haziran ayında gerçekleşen tutulma ile arkadaşlıklarınız, flörtleriniz mercek altına alınıyor. Bu dönemde artık size mutluluk değil, yük getiren kişileri hayatınızdan çıkarmak için göksel bir destek geliyor. Uzun arkadaşlıklar, uzun zamandır hayatınızda var olup ne olduğu belli olmayan flörtler sınavdan geçiyor. Ciddi bir eleme dönemi olduğu için sonbahara girerken yanınızda olan kişilerin ne kadar azaldığını şaşırarak fark edebilirsiniz. Çocuklu kovalar için durum biraz daha farklı okul, bakıcı vs. değişimi bu dönemde gündeminizde olabilir.

21 Haziran’da gerçekleşecek olan güneş tutulması ile bebek isteyen Kovalar için annelik-babalık potansiyeli yükseliyor. Bu dönem hamilelik öncesi gerekli ilaç kullanımı, tetkikler vs. için uygun bir aralık. İş değiştirmek-ayrılmak isteyen Kovalar, bu tutulma beklediğiniz etkiyi getiriyor ancak gökyüzünün kalan yerleşimleri olumlu olmadığı için temmuz dönemini beklemek daha mantıklı olabilir. Yeni bir beslenme düzeni, evcil bir dost edinme, psikolojik anlamda yenilenme için uygun bir dönem.

5 Temmuz tutulması etkilerini bir hafta öncesinden psikolojik anlamda kendinizi daralmış, bunalmış, depresif hissederek almaya başlayabilirsiniz. Bir hastalığınız, öncesinde kontrolleri ihmal ettiğiniz için nüksedebilir, sizi zorlayabilir. Bu dönemde beklemediğiniz kişilerin gerçek yüzünü görebilir, düşmanlıkla karşılaşabilirsiniz. Sizden saklanan olaylar ortaya çıkabilir, bildiğinizi sandığınız olayların iç yüzünün ne kadar farklı olduğunu görebilirsiniz. Hastane gibi yerlerde daha fazla zaman geçebilir, refakatçi olmanızı gerektirecek durumlar gelişebilir.

9 Eylül-15 Kasım arasında çatışmanın, savaşın temsilcisi Mars gerileme hareketinde olacak. Bu dönemde özellikle trafikte daha dikkatli olmanız, seyahatlerde yaşanabilecek aksiliklere karşı kontrolleri birden fazla defa yapmanız gerekebilir. Yakın çevre, kardeşler ile iletişimde gerilimler yükselebilir, tartışmalar şiddetlenebilir. Olayların büyümemesi adına sükuneti korumak fayda getirecektir.  Bu dönemde iletişim konusunda daha hassas olabilir, yanlış anlamalar artabilir, tartışmaların sonu küslüğe kadar gidebilir. İmzalar, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar için zaman uygun değil.

30 Kasım tutulması ile hayatınıza yeni bir ilişki gelebilir, mevcut ilişki ciddileşebilir, resmiyete taşınabilir. Bu dönemin bir diğer etkisi ise sevgili ile yaşanabilecek ani kopuşlar…  ilişkiler ince buz tabakasının üstünde, bitirme potansiyeli yüksek olduğu için konuşmalarda, tavırlarda daha dikkatli olmak gerekiyor.  Arkadaşlıklarınız bu dönemde eleme döneminde olacak, çevrenizden insanları eleyebilir, 2021 yılına girerken yanınızda olan kişilerin azaldığını, yerine farklı kişilerin geldiğini görebilirsiniz. Çocuk sahibi olan kovalar için çocukların hayatındaki değişiklikler ve bu değişikliklere hep beraber uyum sağlama dönemi olarak görünüyor.

Yılın son tutulmasına geldiğimizde, 14 Aralık Güneş tutulması hep planladığınız, olmasını çok istediğiniz o büyük değişiklikler, hayalleriniz için oldukça güzel, destekleyici bir etki veriyor. Bekar kovaların karşısına hayallerindeki gibi adaylar çıkabilir, iş- sektör değişimi yapabilir. Çok istediğiniz bir şeye ulaşmak için bu dönemde gökyüzü size desteğini sunuyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT