2020 OĞLAK BURCU YORUMU

oğlak burcu
oğlak burcu

 

“Hayatında olup biten şeylerin, dilediğin şekilde olmasını isteme: nasıl oluyorlarsa, öyle olmalarını iste. Böylece her zaman mutlu olursun.”  Epiktetos

2019 yılının en zorlu etkiler alan burçlarından biriydiniz sevgili Oğlaklar… kendiniz, hayatınız, işiniz ile ilgili çok radikal değişiklikler yaşadınız. 2020 yılına girerken açılışı 10 Ocak’ta olacak bir Ay tutulması ile yapıyoruz. Evlilikler, uzun süreli beraberlikler, ortaklıklar bu tutulma ile gündemi meşgul ediyor. Yolunda gitmeyen beraberliklerde ayrılık, bekar oğlaklar içinse evlilik çanları çalıyor. Bu dönemde beraberliklerdeki aksamalar daha fark edilir hale geliyor, toparlama-düzelme veya ayrılma seçenekleri karşınızda… Ortaklı iş yapanlar için iş ortamı oldukça gergin, beraber çalışmak tat vermez hale gelebilir; ancak devamlılığını istediğiniz tüm ilişkilerde yapıcı olmanız gerekiyor.

Aralık 2019’da Jüpiter sizin burcunuza geçti, 1 yıl boyunca oldukça destekleyici etkileri size akıtıyor olacak. Bu dönemde biraz daha umursamaz, özgür olmak isteyen, rutinden sıkılan bir ruh haline bürünebilirsiniz. Kilo alımı artabilir, planlarınızda standart Oğlaklığınıza göre daha iyimser olabilirsiniz. Bol seyahat edeceğiniz, mevcut yaşam koşullarından memnun olmayan oğlaklar bu dönemde değişim için kolları sıvıyor. Bekar Oğlakların karşısına ciddi partner adayları çıkabilir. Evli oğlakların ilişkilerinde özgürleşme ihtiyacı sıkıntı çıkartabilir, partnerin her dediği onlara batabilir. Çocuklu Oğlaklar için bu dönem onların hayatında yaşanacak keyifli gelişmelerin habercisi. 14 Mayıs-14 Eylül arasındaki Jüpiter retrosu bu dönemde gelen destek etkisini azaltıp zorlanmalar sunsa da daha kontrollü, gerçekçi gitmekte, ani kararlar vermek yerine mevcut durumu koruyarak devam etmekte fayda olacaktır.

13 Mayıs-27 Haziran arasında gerileyecek olan Venüs kronik sağlık problemlerinizi ortaya çıkarabilir. Bu dönem ne kadar yorgun olduğunuzu anlayacağınız, biraz mola vermek ihtiyacı duyacağınız bir zaman. İş yerinde gelişebilecek dedikodu, ayak kaydırma oyunlarına karşı fazlasıyla dikkatli olmanız gerekiyor. Eski çalıştığınız iş arkadaşlarınızdan, iş yerlerinden teklifler, haberler gelebilir ancak dönemin etkisi güvenilir olmadığı için iş değiştirme, gelen haberlere inanma, yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir zaman değil.

Haziran başında gerçekleşecek ay tutulması ile beklenmedik düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Özellikle iş çevresinden beklemediğiniz kişiler ile ilgili duyacağınız şeyler oldukça canınızı sıkabilir. Haziran-temmuz ayları kendinizi kadersel bir akış içinde bulup olaylara müdahale edemediğinizi hissettiğiniz bir dönem olabilir. Bu dönemde kronik hastalıklar daha hızlı ilerleyeceği için yaz başında sağlık kontrollerini yaptırmayı, gerekli önlemleri almayı ihmal etmemek gerekiyor. Evcil dostlar için de yaz dönemi sıkıntılı olabilir, aşılar, kontroller, gezdirirken gelişecek aksiliklere karşı önlem almak oldukça önemli olacak.

21 Haziran’da gerçekleşecek Güneş tutulması bekarlara müjdeli haberler getiriyor. İlişkide resmiyete dönük adımlar atılabilir, ciddi bir beraberlik başlayabilir ancak unutmamalıyız ki 27 Haziran’da Venüs retrosu bitmeden bir ilişkiye başlamak hayal kırıklığını yanında taşır.  Evli olan oğlaklar bu dönem eşinizle ilişkinizde yenilenme, aranın toparlanması söz konusu oluyor. Bu dönemde ortaklı işler başlayabilir, yeni iş imkanları, kariyer değişimi gibi adımlar atılabilir.

Temmuz başında gerçekleşen ay tutulması yepyeni bir dönemi sizler için müjdeliyor. Bu tutulmayla beraber hayatınızda bitirmek, değiştirmek, yenilemek istediğiniz ne varsa değişim desteği gökyüzünden geliyor. Yeni bir iş imkanı yakalayabilir, iş-sektör değiştirebilir, taşınabilir veya medeni halinizi değiştirebilirsiniz.

9 Eylül-15 Kasım arasında gerileme hareketine girecek olan Mars, ev-iş ortamlarında çatışmaları, anlaşmazlıkları yanında getiriyor. Bu dönemde aile-ebeveynler ile tartışmalar artabilir, ev içinde sesler fazlaca yüksek perdeden çıkabilir. Ev tadilatı, taşınma, iş değiştirme, evlenme gibi majör değişiklikler için zaman kalitesi hiç uygun değil. Aile büyüklerinin sağlıklarında zorlanmalar, bozulmalar söz konusu olabilir, bu sebeple yaz başından itibaren aile büyüklerinin sağlık kontrolüne girmesi faydalı olacaktır.

30 Kasım’da gerçekleşen Ay tutulması ile kronik sağlık sorunları gündeme gelebilir, kendinizi keyifsiz, yorgun hissedebilirsiniz. Bu dönemde özellikle haritası destekleyenler uzun zamandır hayat kalitelerini düşüren bir problemi çözebilir. İş hayatınızla ilgili değişiklikler yapabilir, işten ayrılabilir veya sektör değiştirebilirsiniz. Ancak her türlü ihtimalde çalışma ortamından gelebilecek tat kaçırıcı tavırlara ve olaylara karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

Yılı Yay burcunda olacak bir Güneş tutulması ile kapatıyoruz. Bu göksel olay uzun zamandır gündemde olan bir sorunu ilahi bir dokunuşla çözebilir. Alınan etki oldukça kadersel; bu dönemde bitişler, başlangıçlar, vedalar ve merhabalar söz konusu oluyor. Yeni bir sayfa açmak için ruhunuzun eskilerden kurtulması, sanat ile ilgilenen oğlaklar için esin perilerinin yanlarında uçuşması söz konusu oluyor.

This Post Has 2 Comments

  1. Bir kaç yerde iş değişikliği uygun değil demişsiniz. Genel olarak tüm yıla baktığımızda yükselen oğlaklar için iş değişikliği için en uygun zamanlar hangileridir acaba?

    1. mayıs başına kadarki dönem nispeten daha olumlu, sonrasında aralık ayına kadar etkiler çok sert.

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT