2020 TERAZİ BURCU YORUMU

terazi burcu
terazi burcu

 

“İsyanlardayım dedi..

Hayır, imtihanlardaydı.. Fark etseydi kurtulacaktı.” Hz. Mevlana

2019 yılının çilekeşleri ödülünü Koç, Yengeç ve Tğlak burçlarıyla paylaştınız sevgili teraziler. Kolay kolay kalp kırmayan sizlerin kalbi bu yıl içinde itina ile kırıldı, ayaklar altında ezildi. Ancak 2020 yılına başlangıcı radikal kararlarla yapacağınız görülüyor. Bekarların evlenme kararı alacağı, uzun süredir-bir şeylerin hatırına devam edilen evliliklerin biteceği, mutsuz olduğunuz ev veya işten ayrılıp yeni bir düzen kuracağınız bir 3 aylık süreç önünüzde…

Aralık 2019’da Oğlak burcu transitine başlayan Jüpiter 1 yıl boyunca oldukça önemli bir destek sağlıyor. Bu dönemde bekar Terazilere ilişkilerinde atılacak ciddi adımlar, ileriye yönelik beraberlikler-tanışmalar söz konusu oluyor. Evli Teraziler için eşin iş hayatıyla ilgili yaşanacak ciddi değişimler, terfiler, iş değişimleri gündemde olacak. Ev değişimi, taşınma, evde yapılacak tadilatlar için bu dönem güzel destekler görünüyor. Biyolojik saatte değişimler olabilir, geceleri yatma zamanı oldukça ileri bir saate geçebilir.

Tüm bu destekleyici etkiler 14 Mayıs-14 Eylül arasında gerçekleşecek olan Jüpiter retrosu ile kesintiye uğruyor. Bu dönemde taşınma, yeni iş anlaşmaları, evlilik gibi ciddi adımlar için gökyüzü kalitesi uygun değil. Aile içinde bu dönem gerginlikler artabilir, iş hayatındaki yük fazlalaşacağı için ev-iş arasındaki dengeyi tutturmak zor olabilir; ev alım-satımı için bu dönemin geçmesini beklemek maddi zararların önüne geçecektir. Ev içinde yapılacak tadilatlar, yenilemeler bu dönemde planlandığı gibi gitmeyebilir, beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Yılın ilk dönemi radikal değişikliklere uyum sağlama hengamesi ile devam ederken yönetici gezegeniniz Venüs 13 Mayıs-27 Haziran arasında Retro harekete geçecek. Bu dönem sizler ve Boğa burçları diğer burçlara nazaran daha fazla etki alacaksınız. Bu dönem akrabalar, kardeşler ile ilişkiler gerilebilir, işin ucu küslüklere kadar gidebilir. Yüksek eğitim dönemi devam eden teraziler, okulda-sınavlarda fazlasıyla yorulabilir. Mahkeme süreci devam edenlerin, seyahat planı yapanların karşısına beklenmedik aksilikler çıkıp sinirleri zıp zıp zıplatabilir. Bu dönemde mümkün olduğunca değişim yapmadan, sakince devam etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle eşin ailesi ile yaşanacak gerilimlere çok çok dikkat…

Haziran ve temmuz arasındaki dönemde gündemi kardeşler, komşular, kuzenler veya çok yakın arkadaşlarınız işgal edebilir. Onların sorunları veya hayatları ile ilgilenmekten kendi hayatınıza zaman ayıramayabilirsiniz. Kararsızlığınız ile meşhur bir burç olduğunuz için bu dönemde uzun zamandır sürüncemede kalmış bir konu ilgili nihai kararınızı verebilir veya evren tarafından karar vermeye mecbur bırakılabilirsiniz. Ev-araç-mülk alım satımları bu dönemde hareketlenebilir ancak, temmuz ayı öncesinde yapılacak alışverişlerden zararlı çıkabilirsiniz.

Kalbi boş olan Teraziler için 21 Haziran tutulması ortamı hareketlendiriyor ancak Venüs retrosu bitmeden bir ilişkiye başlamak sadece hüzün getireceği için ilişkinin adını koymak için temmuz dönemini beklemek faydalı olacaktır. Yine bu dönemde başlayan etki ile iş kariyer değişikliği, ev taşıma gibi önemli hareketlenmeler söz konusu olacak.

Temmuz başında gerçekleşen tutulma ev hayatınızı oldukça etkiliyor. Aile büyükleri, onların sağlıkları ile ilgili durumlar gündemde olabilir. Taşınma, ev içinde yapılacak tadilatlar ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bir mülkün satışı, yeni bir mülkün alınışı söz konusu olabilir. İş değişimleri, iş ve aile hayatı arasında dengeyi kurmak bu dönemde daha fazla önem kazanacak.

9 Eylül-15 Kasım tarihleri arasında evlilikler, ortaklıklar oldukça zorlu bir etki alıyor. Evlenme planı yapan terazilerin bu döneme denk gelmeyecek şekilde düğün tarihini ayarlamasını tavsiye ederim. Bu dönemde eşin hayatında koşullar zorlaşabilir, evdeki tartışmalar biraz daha alevlenebilir, gerilimin dozunu azaltmak, yangına körükle gitmemek çok önem taşıyor. Ortaklı iş yapanlar bu dönemde ortaklarıyla yolları ayırma noktasına kadar gelebilir.

Kasım sonunda gerçekleşen tutulma ile 2021 yılına net kararlar ve yeni başlangıçlar ile girme şansı yakalanıyor. Bu dönemde özellikle eğitim hayatı devam eden, hukuk, eğitim, akademisyenlik, yurt dışı bağlantılı işler yapan terazilerin dikkat etmesi gerekiyor. Mahkeme süreci devam eden davalar bu yıl bitmeden netleşebilir. Bazı akrabalarla, kardeşlerle bu dönem ilişkiler kopma noktasına kadar gelebilir.

Yılın son tutulması yakın çevrenizde gelişecek şimşek hızında gelişmeleri gösteriyor. Yeni bir eğitime başlayabilir, almış olduğunuz bir eğitimle ilgili bilgilerinizi kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Araç-emlak alım-satımı yapabilir, günlük iş trafiğiniz, yoğunluğunuz hızlıca değişebilir.

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT