AstrolojiGenel

2020 YENGEÇ BURCU YORUMU

yengeç burcu
yengeç burcu

 

“Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.” Hz. Mevlana

Sevgili Yengeçler, Oğlak-Koç-Terazi burçları ile beraber 2019 yılının çilekeşleri grubunda yer aldınız. 2020 yılına başlangıcı köklü değişiklikler yaparak giriyorsunuz. Bekar yengeçler evlenme kararı alabilir, evli yengeçler ilişkilerinde radikal düzenlemelere gidebilir. Kendinizle, görünüşünüzle, hayatınızla ilgili değişimler yapmak için ilk üç ay ciddi destekler alıyorsunuz.

Aralık 2019’da Jüpiter’in Oğlak burcuna geçişi ile bekar yengeçlerin evlenme potansiyeli yükseliyor. Evliliğinde sorun yaşayan yengeçlerin bu dönemde destek-danışmanlık-terapi almasıyla krizlerin çözüleceği görülüyor. Hamilelik potansiyelinin oldukça yüksek olduğu bir yıl olacak, aileye yeni bebişler katılabilir. Kalbi boş yengeçler bu dönemde ciddi bir beraberliğe başlayabilir, ancak bu ilişki biraz emek isteyen, fedakarlık gerektiren türden olacak.

Jüpiter’in bu destekleyici etkisi 14 Mayıs-14 Eylül arasında sekteye uğruyor, zira bu dönemde Retro hareket etkisi altına giriyorsunuz. Beraberliklerde, ortaklı işlerde aksamalar, beklenmedik sorunlar gelişebilir. Evlilik, ortaklı işlere adım atmak için bu dönem uygun değil. Karşınızdaki insanlara fazla güvenmemek, planlarınızda mümkün olduğunca kendi çıkarlarınızı, iyiliğinizi düşünerek hareket etmek en sağlıklısı olacaktır. Evli veya beraberliği 1 yılı geçen yengeçlerin partnerleri bu dönemde kilo alabilir, işlerinde, planlarında yaşanabilecek aksamalar sebebiyle daha gergin olabilir. her türlü durumda yeni adımlar için zaman kalitesi uygun değil.

Bahar dönemiyle beraber özellikle 13 Mayıs-27 Haziran arasında gizli düşmanlıklar, beklemediğiniz kişilerden gelebilecek yaralayıcı hamlelere karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Bu dönem arkanızdan iş çevrilmesi, gizli saklı konuşmaların yapılması ihtimali çok yüksek. Kendinizi ortada sebep yokken depresif, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Mevcut ilişkiye müdahil olabilecek3.kişilere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Gizli saklı, platonik ilişkiler bu dönemde söz konusu olabilir.

Haziran-ağustos arasında günlük rutininiz, iş hayatınız oldukça değişebilir. Yeni bir çalışma ortamına geçebilir, mevcut işinizden ayrılabilirsiniz. Bu dönemde evcil dostu olan yengeçlerin, onların kontrolünü ihmal etmemesi gerekiyor. Kronik rahatsızlıklar ile ilgili ihmaller bu dönemde acil doktor müdahalesi gerektirebilir. İş ortamınızda gelişebilecek sıkıntılar söz konusu olabilir, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinize daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

21 Haziran’da gerçekleşecek Güneş tutulması ile iş yükü, günlük hayat yoğunluğu artabilir, yorgunluğun getireceği psikolojik zorlanmalara dikkat etmek gerekiyor. Kendinizle ilgili keyif verici başlangıçlar hareketlenmeler söz konusu olacak, yeter ki fırsatları doğru değerlendirmeyi göz ardı etmeyin.  Sağlık ile ilgili kontrolleri yaz başında yaptırmanız iyi olacaktır.

5 Temmuz tutulması evli veya uzun süredir ilişkisi devam eden yengeçlerde ilişkide ani gelişebilecek krizlere karşı uyarı veriyor. Mevcut sıkıntılar iki kişinin çözemediği noktadaysa uzman desteği almak ilişkinin devamını kolaylaştırır. Aksi halde çözümsüzlüğün ayrılığa gitmesi söz konusu olabilir. Ortaklı iş yapan yengeçlerin ortağı ile ilgili ayrılma, yola tek devam etme ihtimali yükseliyor. İhmal ettiğiniz sağlık sorunlarıyla ilgili ameliyatlar da bu dönem gündeme gelebilir.

9 Eylül-15 Kasım arasında iş hayatıyla ilgili zorlanmalar, planların beklendiği gibi ilerlememesi, boşa kürek çektiğini hissetme söz konusu olabilir. Bu dönemde azimle devam etmek çok önemli, bırakıp gitmek yerine mevcut konumu korumak için direnmek çok önemli olacak. İş hayatıyla ilgili sorunları eve taşımamaya özen gösterin. Rekabet artabilir, özellikle iş ortamında ayak kaydırma oyunları, artan gerilimli durumlar söz konusu olabilir. Sükuneti koruyarak ancak kararlı bir şekilde devam etmek süreç sonunda kazanacağınız ödülü garantiler.

Kasım itibari ile şartlarda zorlanmalar söz konusu olabilir, özellikle beklemediğiniz kişilerden gelecek düşmanlıklar, kayıplar söz konusu olabilir. Psikolojik zorlanmalarda destek almayı ihmal etmemek çok önemli, biraz daha inzivada yaşamayı tercih edebilirsiniz. Sağlık kontrolleri bu dönemde çok önemli zira 30 kasımda gerçekleşecek ay tutulması sağlığınızı etkileyen koşullara dikkat çekerken aynı zamanda arkanızdan dolap çevirenlerin gün ışığına çıkacağının haberini veriyor.

14 Aralık Güneş tutulması ise hayatınızda yeni bir düzene geçişin habercisi, iş değiştirebilir, sağlıklı bir diyete başlayabilir ve 2021’e bomba gibi bir giriş yapabilirsiniz. Uzun zamandır evcil bir dost edinmek isteyenler bu dönemde yıldırım aşkına tutulup kendine yeni bir ev arkadaşı, ömürlük bir dost edinebilir. Home Office çalışma, terfi, sektör değişimi, istediğiniz bir alanda çalışma şansı artıyor. Ancak bu tutulma aynı zamanda sağlığı ilgilendiren bir yerde olduğu için gelişebilecek ani rahatsızlıklara, psikolojik anlamda gerilimlere karşı kendinizi hazırlıklı tutmakta ve en geç yaz başında sağlık kontrollerini yaptırmakta fayda var.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. zor bir dönem geliyor evet ama bireysel anlamda emeklerimizin karşılığını da alacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu