AstrolojiGenel

2021 ARALIK ASTROLOJİ YORUMU

2021 AYLIK ASTROLOJİK TAHMİNLER

 

2022’ye yaklaştığımızda tempo iyice yükseliyor, zorlu bir Ay tutulmasının ardından kasım ayına 4 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasıyla başlıyoruz.

12 derece Yay burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma ile hayvanlar arasında yayılma potansiyeli olan salgınlar, ideolojik çatışmalar, eğitimde-dini örgütlenmede reformlar söz konusu olabilir. Yeni bir sisteme geçiş yapılırken düzenlemeler, eskiyle bağlantılı olan kurum-kişi-düşünce yapısında değişimler söz konusu olabilir. Bir liderin, dini liderin kaybı, ortaya çıkması muhtemel haberler dikkat çekebilir. Bu tutulma askeri hareketliliği, özellikle sınır ötesinde- denizde yapılması muhtemel askeri hareketliliğe işaret ediyor.

Bu dönem keşifler-icatlar, kısacası bir şeyin bulunuşu, uzun zamandır gömülü kalmış bir unsurun ortaya çıkışı da söz konusu olabilir. bu tutulma devlet memurlarının, devlete bağlı çalışan kişilerin yaşaması muhtemel bazı sorunların çıkabileceğini, çalışanların huzursuzluğunun yükselebileceğini de göstermekte…

Bireysel anlamda ilişkilere müdahale edebilecek tiplere, dedikodulara kulak asmamakta fayda olacaktır. Seyahatler, uzun zamandır devam eden davaların sonuçlanması, yeni eğitimlere başlamak gibi keyifli etkiler de gelecek. Koç-Aslan-Terazi-Kova burçlarının 7-17 derece arasında yerleşimi olanlar bu tutulma ile hayatında oldukça güzel destekleyici etkiler alacaklar.

14 Aralık’ta Mars Yay burcuna; Merkür Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Daha planlı, sistemli olmak, verimli, sonuç odaklı planlar yapmak bu dönemin temasını oluşturuyor. geçtiğimiz dönemde yapılan planlar, derinlemesine araştırmalar bu dönemde harekete geçmek için gerekli destek enerjisi ile buluşuyor.

14-17 Aralık arasında gökyüzünde riskli görünümler var; güvenlik güçlerinde hareketlenme, toplulukların huzursuzlanması, eylem-boykot gibi durumlar olabilir. bireysel anlamda gelişebilecek ani öfke patlamalarına, trafikte-yolculuklardaki aksiliklere dikkat etmek gerekiyor; bu günler içerisinde öfkeli olanın kaybetme ihtimali yüksek.

19 Aralık’ta İkizler burcunun 27 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay pozisyonu içerisinde durağan pozisyonda olan Venüs ve Chiron durumun tadını kaçırıyor. Kadın figürlerin öne çıkacağı, ünlü-tanınmış bir kadın figürün hayatını kaybetme ihtimalinin yükseldiği, kadın dernekleri-örgütleri ile ilgili konuların öne çıkacağı, büyük yankılar uyandıracak bir şiddet olayının olabileceği, ekonomik anlamda sert etkilerin gelebileceği, hava koşullarında ciddi değişimler-sertlikler-fırtına-sel olayının olabileceği ve ciddi maddi zarar verebileceği, halkın kendi içinde huzursuzluğunun yüksek olabileceği-isyan edebileceği, ülkeler arası anlaşmaların bozulabileceği- uluslararası gerilimin tırmanabileceği, askeri operasyon ihtimallerinin yükseldiği bir dönemi tetikleyebilir.

Bu dolunaydan destek etkiyi Kova-Terazi-Koç-Aslan burçlarının 22-29 derecesi arasında yerleşimi olanlar alıyor.

18-20 Aralık’ta Chiron gerileme hareketini bitirmek üzere durağan pozisyona geçerken, 19-20 Aralık’ta Venüs gerileme yapmak üzere durağan hale geçiyor, aynı dönemde bir de yukarıda bahsettiğim dolunay etkisi de eklendiğinde her alanda sert etkiler döneme damga vuruyor. Ekonomik anlamda zorlanmanın olabileceği, köklü şirketlerin iflas-konkordato ilan edebileceği, özellikle aile şirketi statüsünde olan oluşumların bölünebileceği bir dönem söz konusu oluyor. İş yatırımları-iş büyütme hamleleri için zaman kalitesi uygun olmayacak. Özellikle duygusal konularda tıkanma-zorlanma- sevgisizlik riski bu dönem fazlasıyla yükseliyor. Ancak en temel etki ekonomik anlamda dünyadaki daralma ve yeni sisteme uyumlanma sürecinde hissedilecek.

22 Aralık’ta Güneş de Oğlak burcuna geçerek Venüs’ün retro hareketinin altını çizmeye, etkilerini güçlendirmeye katkıda bulunacak. Bu dönemde en sert etki yine son 3 yıldır çile çeken Koç-Oğlak-Terazi -Yengeç burçlarına geliyor… destek etki görecek olanlar ise Başak-Boğa-Balık-Akrep burçları olacak…

23 Aralık’ta Ay düğümleri Boğa ve Akrep burcuna geçerek aks değiştirecek. Devam eden 1,5 yıllık süreçte temel konular kazanç-ekonomi-üretim sistemleri-cinsellik-yer altı örgütleri-madenler-doğum-ölüm oranları-tarımsal verimlilik-su ihtiyacı ile ilgili sıkıntılar-ilişkilerde yaşanacak değişimler-yer hareketliliği gibi konular olacak.

Yılın son günlerine gelindiğinde ise Jüpiter balık burcuna yeniden geçerek buradaki seyahatine yeniden başlayacak. Özellikle Jüpiter’in Balık burcu seyahati inanç sistemleri ile ilgili değişimleri, daha mistik-daha açık görüşlü bir yapının yükselişini, inanç tazelenmesini, hayat gerçekleriyle baş etmekte zorlanan bu sebeple ilaç-alkol-madde kullanımına yönelen bir kesimde yükseliş olabileceğini, denizler ile ilgili yeni keşifleri-kirlilik seviyesi-deniz ekolojisi ile ilgili gelişmeleri, ilaç-sağlık sektöründeki gelişmeleri, din çatışmalarını-dini fedailerin yükselişini bu dönem gözlemleyebiliriz. Jüpiter’in balık burcunda seyahat ettiği zamanlarda genel anlamda bir içe kapanma-daha az sosyalleşme- yalnız veya 1.cil yakınlarla zaman geçirme etkisi çeşitli sebeplerle artar.

Destek veren zaman dilimleri:

9 Aralık 11:15-13:00

9 Aralık 23:15-10 Aralık 01:15

19 Aralık 09:10- 11:00

20 Aralık 16:40- 18:00

Not: Sadaka vermek- yardım etmek bu tarz zaman dilimlerinden alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu