AstrolojiGenel

2021 EKİM ASTROLOJİ YORUMU

2021 AYLIK ASTROLOJİK TAHMİNLER

 

Ekim ayına geldiğimizde gökyüzünde bol retro gezegenli, eski konuların çözülmesi- artık halı altına süpürmenin onaylanmadığı bir enerji bizi karşılayacak. Özellikle ayın ilk 5 günlük döneminde ilişkilere dışardıdan müdahale riskine dikkat.

6 Ekim’de sevimsiz bir yeni ay yaşayacağız. Sözlü tartışmalara, savaşa giderken sizinle geldiğini söyleyip 2 adım atıp arkanıza baktığınızda sizi yapayalnız bırakacak kişilere çokca dikkat… bu dönem baskı görebilir,iş yerinde mobbinge uğrayabilir, bir şekilde kaba kuvvete maruz kalınabilir. Hava koşullarında sertleşme- ani bozulmalar söz konusu olabilir. siyasi partilerin içinde çalkantılar, parti mensuplarının skandal haberleri, diplomatlar-ülke temsilcileri- hukuk alanında çalışan kişiler bu yeni ay ile gündeme geliyor. Mafyatik tipler, yer altı örgütleri, suç örgütlerine bu dönem bir darbe vurulabilir, bu kişilerle ilgili konular gündeme gelebilir, yargılanma süreçleri başlayabilir.

Bu yeniaydan destek görme potansiyeli olanlar ise Kova-İkizler-Aslan-Yay burçlarının 8-18 derecesinde yerleşimi olanlar olacak.

8 Ekim’de rahatsız olduğu Akrep burcundan çıkan Venüs Yay burcuna geçerek nispeten daha rahat bir enerjiye bürünecek. Keyif almanın daha kolay olacağı bir dönem başlangıcı olacak. 5 Kasım’a kadar Yay burcundaki seyahati süren Venüs bu dönemde seyahatleri-katılınacak yeni eğitimleri, hak arayışında sonuç alınabileceğini gösteriyor. Dönemin riski yanı ise cinsel taciz-tacavüz haberlerinde-skandal olaylarda artış… dikkatli olmakta-takıntılı-fanatik tavırlara girmemekte fayda olacaktır.

Bu ay genelinde 3 gezegen retodan çıkış öncesi durağını yaşayacağı için aksamalar, talihsizlikler-aksilikler-son dakika iptallerine dikkat etmek lazım:

10-11 Ekim’de Satürn Kova burcundaki retrosunu bitirmek üzere durağan hale geçiyor.

17-18 Ekim’de Jüpiter Kova burcundaki retrosunu bitirmek üzere durağan hale geçiyor.

18-19 Ekim’de Merkür Terazi burcundaki  retrosundan çıkmak üzere durağan hale geçiyor. Bahsi geçen bugünlerde trafikte,yolculuklarda gelişebilecek aksiliklere dikkat. Enerji kesintileri, içsel huzursuzluk, özellikle hava yolculuklarında aksamalar olabilir. havacılık kazaları- hava koşullarında ani değişimler olabilir. İmza-önemli adım atma-başlangıç yapma açısında zaman kalitesi uygun değil…

20 Ekim’deki Koç burcu dolunayı ile doğa olaylarında tetiklenme oluyor. Toprak hareketliliği, askeri hareketlenmeler, ilişkilerde yaşanabilecek öfke patlamaları, şiddet olaylarındaki artış riski dikkat çekiyor. Bu dönem kronik hastalıklar-virütik hastalıklar, hayvanlar arasında yayılabilecek hastalıklara dikkat… Çocuklar, eğitim sistemi ile ilgili değişimler, askeri personel-devlet memurları ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Bu dolunaydan 22-29 derece Aslan-Yay-Kova-İkizler burçlarında gezegenleri olanlar iyicil destek görüyor. Bu dönem itibariyle 19 Kasım’da gerçekleşecek olan Ay tutulmasının etkileri de akmaya başlıyor, detaylar için kasım ayını okuyunuz.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçecek, bu görünüm bireysel anlamda derinleşme, tarafını seçme-istediğini elde etmek için plan yapma-harekete geçme enerjisi getirirken ağır gezegenlerden gelen baskı etkisi sebebiyle genel anlamda, toplumsal bazda zorlanmalara sebebiyet verebilir.

29-31 Ekim güç savaşlarının ortaya çıkabileceği, çatışma, gerilim etkisi taşıyan günler; özellikle otorite figürleri ile, erkek figürler ile bu dönem çatışmalar yükselebilir. Mafyatif tipler, yer altı örgürleri- suç şebekeleri ile ilgili haberler bu günlerde dikkat çekebilir.

31 Ekim’de Mars da Akrep burcuna geçiyor böylelikle hedefe odaklı, dayanıklı, hırslı bir enerji yükseliyor. Dönemin gölge etkisi ise kincilik, intikam alma, paranoya ihtimali oluyor, dikkat etmekte fayda olacaktır.

Destek veren zaman dilimleri:

15 Ekim: 14:50- 16:50

16 Ekim: 10:45- 12:30

25 Ekim: 19:56-21:56

27 Ekim: 04:45- 06:30

Not: Sadaka vermek- yardım etmek bu tarz zaman dilimlerinden alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu