AstrolojiGenel

2021 KASIM ASTROLOJİ YORUMU

2021 AYLIK ASTROLOJİK TAHMİNLER

 

Kasım ayına Ekim’den kalma etkilerle başlıyoruz, güç savaşları-otorite ile zıtlaşma, eril figürler, otorite figürleri ile gerilim etkisi devam etmekte…

4 Kasım’ı 5 Kasım’a bağlayan gece gerçekleşecek olan  Akrep burcundaki yeniay toprak hareketliliği riskini çok arttırıyor. Özellikle 31 Ekim-15 Kasım arasına dikkat etmek gerekmekte… Bu dönem ülkeleri ilgilendiren skandal haberlerin patlama, derin devlet oluşumları ile ilgili konuların su üstüne çıkmasıyla ilgili etkileri yanından getiriyor. Cinsel suçlar, taciz, aşk-ilişki skandalları ile ilgili haberlere dikkat. Fanatizm kaynaklı, takıntılı kişilerin-grupların yapacağı aşırı hareketler dikkat çekebilir. Ülkemiz bu dönem uluslararası arenada bir başarı elde edebilir. Ünlü-tanınmış bir figür bu dönemde hayatını kaybedebilir.

Bireysel anlamda bu yeni ay Balık-Yengeç-Başak-Oğlak burçlarının 7-17 derecesinde yerleşimi olanlara destek etkisi getiriyor.

5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçiş yapacak, ilişkilerde düzelme- soruna odaklanma-çözüm bulma etkisi yükselecek. Daha gerçekçi, somut adımların atılacağı, kalıcılık temelli gelişmelerin bu tarih itibari ile ortaya çıkacağı söylenebilir. İlişkiler açısından daha mesafeli-soğuk olunabilecek bu dönem iş hayatında atılacak adımlarda başarıyı haber veriyor.

Ancak 9-11 Kasım’da dedikoduya, asılsız söylemlere, içeride yükselen vesvese duygusuna dikkat etmek gerekiyor. Bu dönem otorite figürleri ile çatışma- savaş hali, gerilimli durumlar, anlaşamama, kemik sağlığında hassasiyet, enerji kesintileri, sınırlanma, kısıtlanma gibi etkiler olabilir.

19 Kasım’da çok önemli bir Ay tutulması yaşayacağız. Etkileri 15 Ekim itibari ile başlayan bu tutulma ilk dalga etkisini 6 aylık süreçte gösterdikten sonra 1 yıllık devam süresinde alt banttan çalışmaya devam edecek.  Bu tutulma oldukça zorlu etkiler taşıyor. Bahsettiğim zamanlar itibari ile ölümler, kayıplar, cinayet haberleri, doğal olayların-toprak hareketliliğinin ciddi kayıplara sebep olması ihtimali oldukça yüksek…

Çete çatışmaları, terör olaylarında artış, suikast haberleri, ülkeler arası savaş ilanları-istilalar, idam haberleri, siyasi partilerde bölünme, gündeme gelebilir. Halk huzursuzluğu, ayaklanma, şiddet olayları, cezaevi-hastanelerde çıkması muhtemel olaylar, ciddi vergi artışları-ülkelerin maddi iflas açıklaması- ülkesel çapta büyük borçlar söz konusu  olabilir. bu tutulma hayvanlar arasında gerçekleşecek salgın hastalığı, hayvandan insana bulaşması muhtemel olan rahatsızlıklara, tarımsal üretimi olumsuz etkileyecek durumlara, ürünün tarladan kaldırılmasını engelleyecek olaylara, tanınmış-lider pozisyonundaki kişilerin ölümüne  da işaret etmekte….

Boğaz-boyun ameliyatlarında artış olabilir, özellikle Boğa-Başak-Oğlak-Balık-Yengeç burçlarının 22-29 derecesi arasında yerleşimi olanlarda… Aslan-Kova-Akrep burçlarının aynı derecelerinde yerleşimi olanlar ise hayatlarında zorlu bir deneyim yaşayarak yeni bir sayfa açabilirler. Ancak genel anlamda baktığımızda oldukça küçük bir kesim haricinde tüm dünyada zorlu bir döngü başlaması görünüyor.

23 Kasım’da Güneş, 25 Kasım’da da  Merkür Yay burcuna geçiş yapacak. Bu dönem inanç-dini konular-dini liderler-üniversiteler-hukukçular-ordu hareketlenmeleri gündeme gelebilir. Bu dönem sınır ötesi operasyonlar, askeri birliklerin hareketlenmesi, denizlerde muhtemel hareketlilik durumları söz konusu olabilir.

28 Kasım- 24 Aralık arasında yılın 3.ve son Satürn Uranüs karesi tetikleniyor. İlki 6-28 Şubat arasında, ikincisi 15 Haziran- 8 Ağustos 2021 arasında gerçekleşen bu görünüm;  otorite ile çatışma, isyan-gerilim hali, enerji tedariği ile ilgili sıkıntılar, kısıtlamaların artışı, kısıtlamaların uygulanması ile ilgili sıkıntılar, virüs-aşı ile ilgili konuda ortaya çıkan-yeni tespit edilen konular, köklü firmaların- üst düzey yöneticilerin-politikacıların sahneden inişi, açıklanan iflaslar, yeni kurulacak özellikle online-web tabanlı-firmalar söz konusu olabilir.

Sanal paralar ile ilgili gelişmeler, değerli madenler-kağıt paraların değeri ile ilgili durumlar, yasalarla ilgili değişiklikler, toprak hareketleri, doğal afetler, ülkenin maddi durumu ile ilgilenecek yabancı-uluslararası bi kurumun oluşturulması, eğitim sektöründe yenilenme girişimleri-öğretmenlerin özlük hakları-emekliliği  ile ilgili gelişmeler  bu dönemin konusu oluyor. Bu görünümün 3.ve son defa gerçekleşmesiyle beraber bahsettiğim tarih aralıklarında yaşadığınız-tekrarlayan olaylar kesin bir çözüme ulaşacak, iyi ya da kötü bir şekilde tamamen sonuca bağlanacak.

Destekleyen zaman dilimleri:

11 Kasım 22:50- 00:30

12 Kasım 16:00-18:00

22 Kasım 02:30- 04:30

23 Kasım 10:50- 12:50

Not: Sadaka vermek- yardım etmek bu tarz zaman dilimlerinden alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu