AstrolojiGenel

2021 MAYIS ASTROLOJİ YORUMU

2021 AYLIK ASTROLOJİK TAHMİNLER

 

 

Mayıs ayının ilk günlerinde önemli iki gezegen İkizler burcuna geçiş yapacak, gündemin hareketini arttıracak. Önemli fikirler, konuşmalar, anlaşmalar, yenilenen sözleşmeler bu ayın geneline damga vuracak. Özellikle ikili ilişkilerde gerçeği çarpıtma, yalan- eksik bilgi verme, dışarıdan dedikoduların veya 3.kişilerin ilişkiyi etkilemesi gibi durumlar temmuz ayına kadar söz konusu olabilir.

11 Mayıs’ta gerçekleşen yeni ay ile bir doğal olay tetiklenebilir, yasalarda- üniversitelerde-yarı organlarında değişikliklere gidilebilir, yeni düzenlemeler yapılabilir. Bu dönemde göç-mülteciler konusuyla ilgili bir karara varılabilir, onlara hak tanıma veya akıbetleriyle ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönem sınır komşuları ile gerilimli durumlar yükselebilir. Parlamentoda önemli kararlar oylanabilir, oylanması- araştırılması gündeme gelebilir. Bireysel anlamda Oğlak-Başak-Balık-Yengeç burçlarının 16-26 derecesi arasında yerleşimleri olanlar oldukça güzel destek görecekler.

14 Mayıs itibari ile 20 Haziran’a kadar Jüpiter şans dağıtmak, bereketi arttırmak için en verimli olduğu konum olan Balık burcunda ileri harekette olacak. 20 Haziran İle 29 Temmuz arasında gerileme hareketinde de olsa Balık burcundaki harekete devam edecek. Bu süre boyunca özellikle Balık- Yengeç-Akrep-Boğa-Oğlak burçlarının ilk 4 derecesinde yerleşimi bulunanlar oldukça keyifli destekler alacaklar, haritalarının vadettiği konu ve şekilde destek görme imkanı bulacaklar.

Özellikle Jüpiter’in Balık burcu seyahati inanç sistemleri ile ilgili değişimleri, daha mistik-daha açık görüşlü bir yapının yükselişini, inanç tazelenmesini, hayat gerçekleriyle baş etmekte zorlanan bu sebeple ilaç-alkol-madde kullanımına yönelen bir kesimde yükseliş olabileceğini, denizler ile ilgili yeni keşifleri-kirlilik seviyesi-deniz ekolojisi ile ilgili gelişmeleri, ilaç-sağlık sektöründeki gelişmeleri, din çatışmalarını-dini fedailerin yükselişini bu dönem gözlemleyebiliriz. Jüpiter’in Balık burcunda seyahat ettiği zamanlarda genel anlamda bir içe kapanma-daha az sosyalleşme- yalnız veya 1.cil yakınlarla zaman geçirme etkisi çeşitli sebeplerle artar.

Mayısın sonuna doğru gökyüzünün tansiyonu yükseliyor, 21 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna girerek tüm dünyayı hareketlendiriyor, fikirlerin-planların-vaatlerin havada uçuştuğu 30 günlük bir dönemin başlamasına şahit oluyoruz.

22 Mayıs itibari ile Satürn 11 Ekim’e kadar gerileme hareketine başlıyor, özellikle 22-23 Mayıs tarihlerine dikkat etmek gerekmekte. Arkadaş çevresinden kayıplar- hayatınızdan silme gibi durumlar, internet bağlantısında zorlanmalar söz konusu olabilir. genel anlamda baktığımızda uluslararası satış- anlaşma-sözleşme konuları- paranın değerine dışarıdan gelebilecek müdahaleler, dış borçlanma sebebiyle dışarıdan gelebilecek müdahaleler, ülkenin dış borcuna getirilecek yeni bir ödeme planı- borçları kontrol etmesi için kurulabilecek yeni kurumlar, sigorta- borç-vergi affı gibi konular gündeme gelebilir.

26 Mayıs’ta 5 derece Yay burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulma tüm dünyada din olgusuyla ilgili hareketlenmelerin tetik noktasını oluşturacak… Fanatik hareketler, tarikatlar, sahte şeyhler bu dönem gündemi meşgul edebilir. Denizler bu dönem hareketlenebilir, diğer ülkelerle gerilimli durumlar yükselebilir. En dikkat etmek gereken şey ise hayvanlar arasında yayılabilecek-hayvandan insana geçebilecek rahatsızlıklar… yok olduğunu, eskide kaldığını düşündüğümüz bir virüs-bakteri bu dönem tekrardan gündem olabilir.

Bu dönem üniversitelerde-yüksek yargı kademelerinde- dini örgütlenmelerde köklü değişiklikler olabilir, bu değişikliklerin yarattığı huzursuzluk sebebiyle sıkıntılı olaylar yaşanabilir. Yine para piyasaları bu dönemde iyice sallanabilir. Özellikle Rusya- İran-Irak- Arap Yarımadası bu dönem ciddi olaylara sahne olabilir, bu bu bölgede yer alan ülkeler olaylarda baş rol oynayabilir; buralarda yaşanabilecek karışıklıklar yine bizim ülke sınırlarımıza etkide bulunabilir. Kitleleri peşinden sürükleyen dini bir figür gündeme gelebilir. Askeri yapı-güvenlik güçleri içerisindeki dini oluşumlar- gruplaşmalar bu dönem tamamen ortaya çıkabilir, konuyla ilgili nihai kararlar verilebilir.

Özellikle Kasım-Aralık 2020 dönemindeki konular bu günlerde tekrardan gündeme gelebilir, nihayete erebilir. Kapanacak konuları hatırlamak- etkiyi anlamlandırmak adına o dönemlerde gündeminizde olan konuları hatırlayın…

Tutulma 15 Mayıs- 15 Temmuz arasında etkisini gösterecek. Bu tutulmadan Koç-Aslan-Kova-Terazi burçlarının 0-10 derecesi arasında yerleşimi olanlar destek görecek.

29 Mayıs’ta Merkür yılın 2.retrosunu yapmak üzere İkizler burcunda olacak. 29-30 Mayıs tarihlerinde Merkür retrosunun en baskın olumsuz etkileri akacağı için dikkat etmekte fayda var. 24 Haziran’da bitecek olan bu gerileme süresince yalanlar- asparagas haberler-bol dedikodu-eksik-yanlış bilgi olaylarına dikkat etmek gerekiyor. Bu dönemi en verimli değerlendirme yolu düzenleme yapmak, eski bilgilerin-çalışılması gereken konuların üstünden geçmek, hep istenen ancak ertelenen konuda bir şeyler öğrenmeye başlamak, eksik kalan kitapları bitirmek- kitaplığı düzenlemek gibi çalışmalar olacaktır.

Destekleyici zaman dilimleri:

5 Mayıs- 00:46- 03:46 /10:46-12:46

15 Mayıs- 00:35-02:30

Not: Sadaka vermek- yardım etmek bu tarz zaman dilimlerinden alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu