AstrolojiGenel

2021 Ocak Astroloji Yorumu

2021 Aylık Astrolojik Tahminler

 

 

2021 ocak astroloji yorumu nu anlayabilmek için 2020’ye bakmamız gerekir, zira gökyüzünün döngüsü bizim takvim döngümüzden farklıdır. Her gezegenin, kritik noktanın kendi içinde döngüleri bulunur. Bu sebeple takvimsel olarak 31 Aralık gecesi 2021’e  girmiş gibi görünürken 2020’nin son 1 aylık süresinde yaşanan 2 tutulma ve 1 dolunayın etkileriyle 2020 filminin devamını izliyor olacağız.

Aralık 2020 itibariyle devam eden 3 aylık süreç içerisinde sokağa çıkma yasağı, kısıtlamalara yönelik tedbirlerde artış, kontrollerin-cezaların sıklaştırılması-arttırılması ihtimali yükseliyor.

30 Aralık 2020’de  Yengeç burcunda gerçekleşen dolunay birikimiş huzursuzluğun dışarı vuracağını göstermekte. Özellikle halk ile yöneticiler arasındaki huzursuzluğun tavan yapabileceği, yabancı yatırımcılara tepki verilebilecek bir etki taşıyor. Halkların kendi arasında gerilim yaşaması, bölünme, farklı noktalara çekilme etkisi içinde olduğunu; güvenlik güçleriyle çatışma yaşama ihtimalinin yükselebileceği söylenebilir. Halkın hassas noktalarını tetikleyecek olaylara karşı tepkiler çığ gibi büyüyebilir. Bu dönemde toplumsal birlik olma hali ile galeyana gelme halini ayırmak çok önem taşıyor. Özellikle kışa girerken yağışlar ile ilgili anomaliler, su rezervleri ile ilgili sıkıntılara, tarımsal üretim yapılan topraklarla ilgili sorunlara, ürün- verim anlamında yaşanabilecek zorlanmalara dikkat etmek gerekiyor.

2021 Ocak ayı sağlama almak, temasını vurgulamakta. Ocak ayı boyunca güvenlikten emin olma, gelecek planlarını düzenleme, gelecek için bu zamandan sağlam bir adım atma çabası yüksek olacak. Özellikle uzun süreli ilişkilerde sürpriz gelişmeler olabilir, devam eden sorunlara kalıcı çözümler; ilişkinin resmiyete taşınması durumu söz konusu olabilir.

Özellikle 13 Ocak’ta gerçekleşen yeni ay ile Boğa, Başak, Akrep, Balık burçlarının 18-28 derecesinde yerleşimi olanlar çok güzel yeni başlangıçlara adım atacak.

Ocak- Şubat 2021 arasında çok fazla enerji kesintisi, yer hareketlenmesi, tarımsal üretimle ilgili yaşanabilecek zorlanmalar söz konusu olabilir. 2020 yılında aşikar olan ekonomik depremin tam olarak hissedilmesi, somut sonuçlarının görülmesi, buna verilecek olan tepkiler bu döneme denk geliyor. Yine bu 2 aylık süre içerisinde havadan bulaşabilecek başka virütik hastalıklara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Aynı virüsün mutasyonlarına ek olarak, başka bir virüs de dünyayı etkileyebilir.

28 Ocak’ta yaşanan dolunay (21 Ocak- 14 Şubat arasında etkin) oldukça keskin etkiler taşıyor, normal bir dolunaydan daha uzun süre etkileri hissedilebilir. Bu dolunay ile maddi konular, paranın değeri, değerli metallerin fiyatında oynamalar söz konusu olabilir. Bu dönem yerel yönetimlerde kendi içlerinde hareketlenme, ortaya çıkma potansiyeli olan yolsuzluklar ihtimali yükseliyor. Erken seçim konuşmaları ocak itibari ile gündeme gelebilir, 2021 genelinde bu konuyla ilgili gelişmelerin olacağı söylenebilir.  Bireysel anlamda Koç-Yay-İkizler-Terazi burçlarının 4-13 dereceleri arasında yerleşimleri olanların daha olumlu etkileneceği söylenebilir.

29 Ocak’tan  22 Şubat’a kadar gerileme sürecinde olan Merkür; internet-enerji nakil ağlarında-telekomünikasyon alanlarında yaşanabilecek aksamalara işaret ediyor. Bu dönem aşı ile ilgili konular, aşı karşıtları- aşının yan etkileri gibi kişiler- konular, spekülasyonlar gündemi meşgul edebilir.

Özellikle 10 Ocak-5 Şubat arasında zorlu görünümler daha etkili olabilir.

Destekleyen zaman dilimleri:

16 Ocak 06:44- 08:44

25 Ocak 18:44- 20:00

27 Ocak 00:44-01:44

Not: Sadaka vermek- yardım etmek bu tarz zaman dilimlerinden alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarır.

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Öyle bir 2019 ve 2020 oldu ki 2021 i sanırım birçok kişi en az benim kadar merak ediyor.. Daha da merak edeceğim bir yazı olmuş ellerinize emeğinize sağlık ?

  2. Her detayı incelikle anlatmışsınız. Merakla okuyorum. Emeğinize sağlık ? Teşekkür ederiz ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu