AstrolojiGenel

21 HAZİRAN 2020 HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

21 HAZİRAN 2020 HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

21Haziran 2020 tarihinde Yengeç burcunun 0 derecesinde halkalı diye adlandırılan bir güneş tutulması deneyimleyeceğiz. Tutulma esnasında Ay Güneş’i tam olarak kapatamadığı için güneş ışınları bir halka şeklinde görülecek. Ülkemiz tutulmanın merkez hattına girmediği için halkayı tam olarak görülemese de Arabistan, Afrika, Hindistan, Çin, Tayvan topraklarından gökyüzünde dev bir Güneş halkası gözlemlenebilecek.

2001 haziranında benzer bir tutulma yaşanmıştı, genel etkiyi anlamlandırmak için, 2001 yılının Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını hatırlamak önemli…

Tutulma etkilerini hızlı şekilde hayatımızda hissedeceğiz, özellikle önümüzdeki 2 ay içinde hayatımızda etki aldığımız yerlerden hızlı değişimler, gelişmeler söz konusu olacak.

Tutulma genelinde en yakınlarımızdan görebileceğimiz veya gösterebileceğimiz düşmanca tavırlar, kıskançlık-haset içeren tavırlar gündeme geliyor. Bu dönemde aile ilişkileri ciddi sınavlara tabi tutulacak. Miras-para paylaşımı, bu paylaşımlar yapılırken ortaya çıkan haksızlıklar, bu haksızlıklara verilen tepkiler söz konusu oluyor. Mevcut bir miras-para konusu olmasa bile önceden yapılan bir haksızlığa bu dönemde tepki verilebilir, eski defterler tekrardan açılabilir.

Depremler bu tutulma ile tetikleniyor. Aynı zamanda hava durumundaki anomaliler- aşırı yağış, dolu, arkasından gelecek ani sıcaklıklar- söz konusu olabilir. Kene-bit-kuduz gibi salgınlarda artış görülebileceği için özellikle dikkatli olmakta fayda var.

Kısa süreli sefa ardından gelebilecek uzun zamanlı cefa etkisi görülmekte…Keyfi yapılan hareketlerin, sosyalleşme-gezinme-önlemsizlik sebebiyle vaka artışı önümüzdeki dönemde ciddi şekilde yükselebilir, devamında sokağa çıkma yasakları tekrardan gündeme gelebilir.

Güvenlik güçleri ile halkın karşı karşıya gelebileceği, kardeşin-kardeşe zarar verebileceği etkiler maalesef ki söz konusu olabilir. bu dönem aynı zamanda 3.sayfa haberlerinde kadına şiddet haberlerinde artışı ama aynı zamanda kadın figürlerin güçlenmesi-yükselişini de işaret ediyor.

Deniz-su kenarlarında, havuzlarda dikkatli olmak, boğulma-sudan kapılabilecek rahatsızlıklara karşı önlem almak gerekmekte… denizde zehirli balıklar-zehirli deniz canlılarının artışı söz konusu olabilir.

Bireysel anlamda sorunlu evliliklerin toparlanması, uzun süredir devam eden tartışmalardan sonra huzurun sağlanması etkisi artıyor. Uzun zamanlı beraberliklerde ilişkilerde ileriye yönelik adımlar atılabilir, bu konuyla ilgili gelişmeler ağustos sonuna kadar netleşecektir. Yine ağustos sonuna kadar hamilelik için tedavi gören, bebek isteyen kişilere güzel destekleyici etkiler söz konusu…

Tutulmanın en sevimsiz etkisi ise ilgi çekmek adına yapılabilecek saçma hareketlerin getireceği kötü sonuçlar… özellikle sosyal medya fenomenlerinden tatsız haberler gelebilir, saçma sosyal medya akımları söz konusu olabilir, selfie çekmeye çalışırken düştü…tarzında haberler söz konusu olabilir.

Duygusal şantajlara, tehditlere pabuç bırakmamak, kendini sevmek lakin narsisizm sınırına yaklaşmamak önem taşıyor.

Sağlık anlamında kalp rahatsızlığı olanların bu dönem daha dikkatli olması, kendini koruması gerekiyor. Enfarktüs riski yüksek… tansiyonda oynamalar, tümörler söz konusu olabilir; şüphelenilen durumlar var ise doktor kontrolünü kesinlikle ihmal etmemek önem taşıyor.

Parasal anlamda döviz-altın yükselişi, bir anda pik etkisi olmasa da düzenli bir çizgide yükseliş söz konusu olabilir.

Son olarak dışarıdan gelen özellikle olumsuz enerjilere karşı kendimizi koruma altına almak önem taşıyor. Özellikle haritanızda su grubu yani balık-akrep-yengeç efektiniz var ise inancınıza göre korunma duaları okumak çok faydalı olacaktır.

görsel: instagram- @circlestances

Dönemin diğer etkileri için:

MARS BALIK BURCU TRANSİTİ 2020

VENÜS İKİZLER BURCU TRANSİTİ

Sevgiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu