AstrolojiGenel

26 ARALIK 2019 HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

26 ARALIK HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

2019 yılı hesap kesimi tutulmasına hoş geldiniz.

Yılı Oğlak burcunun 4.derecesinde meydana gelen halkalı bir güneş tutulmasıyla kapatıyoruz. Öncü burçta gerçekleşmesi ile bu tutulma etkilerini oldukça hızlı şekilde hayatımıza akıtıyor. Ertelediğimiz, ötelediğimiz konular bu sefer göz ardı edilmez şeklide önümüzde duvar gibi duruyor ve bizden hareket bekliyor. Polis yıldızı üstünde gerçekleşen bu tutulma ile mücadele etmek, azimli ve kararlı şekilde ötelenen konuların üstüne bu sefer çözüm almak için odaklanmak gerekiyor.

Tutulma Cauda Draconis tarafında olduğu için seçim yapmak gerekecek, kolay bir seçim olmayacağını belirtmem gerekiyor; başka bir şeyden vazgeçerek yeni bir şeyi seçmek gerekecek. Kısacası savaşı kazanmak için feda etmek, gözden çıkarmak gereken şeyler var.

Yapılacak değişimler için destek, sistemin sevimli (!) manyağı Uranüs’ten geliyor. Ortalık ilk etapta göz gözü görmez bir toz bulutu içinde olabilir, arka planda sizden habersiz bazı gelişmeler oluyor ve anlamlandıramıyor olabilirsiniz, zaten tutulma etkileri aralık başı itibari ile hayatımıza dokunmaya başladı, ancak en net sonuçlanmaları 23-24 şubatta alacağız. Gerekenlerin yapılması halinde destekleyici enerji bizimle olacak, aksi halde duygusal patlamalar, anlaşmazlıklar ve çatışmalar söz konusu olacak.

2001 yılına dönüp bakmakta o dönem içinde bulunduğumuz koşulları hatırlamakta fayda var. Benzer durumlar, koşullar içinde olacağız. Elinize geçen fırsatlar neydi, maddi-manevi anlamda hangi aşamadaydınız, yaşınız o dönem için çok küçükse ailenizin içinde bulunduğu koşullar neydi? Zira zaman düz akan bir çizgi değil, spiraller şeklinde akışta; yani tarih tekerrürden ibarettir sözü boşuna söylenmiş değil.

Ülkemiz açısından baktığımız vakit, tutulma orduyu temsil eden alanda bulunuyor. Yeni askeri hareketlenmeler söz konusu olabilir. Yeni veya evrilmiş virüsler, mikroplar bu kış döneminde ortalıkta  olabilir. Besi hayvanlarının  etkileneceği salgın rahatsızlıklar söz konusu olabileceği için hayvancılıkla ilgilenen kişilerin önlem alması yerinde olur.  Sendikalar, işçiler haklarını aramak için ses yükseltebilir, beklenen sonucun alınmaması sebebiyle gerilim, toplumdaki huzursuzluk hali artabilir.

Spor, sanat alanında büyük başarılara imza atılabilir, ancak sinema, tiyatro, oteller, eğlence yerleri, spor yerleri ile ilgili skandal tadında olayların gelişmesi söz konusu olabilir. Ünlü-sosyetik denilen tiplerin hayatıyla ilgili sansasyonel hareketlenmeler gündemi meşgul edebilir.

Bireysel anlamda baktığımızda 0-8 derece arasında gezegen yerleşimleri, köşe ev yerleşimleri olanlar birinci derecede etkiyi alacak. Şubat sonuna kadar hayatının temsil edilen alanıyla ilgili bir başlangıç yapacak veya yapmaya mecbur kalacak. 26 Aralık 2019 da gerçekleşecek halkalı güneş tutulmasının burç bazında etkileri için okumaya devam…

 

BURÇ BAZINDA ETKİLER

Koç: İş hayatı, toplumun önündeki haliniz ile ilgili yeni başlangıçlar: evlenme-boşanma söz konusu olabilir. Medeni hal değişimi yaratacak bir durum söz konusu olabilir. İş hayatıyla ilgili hamleleri doğru yaptıysanız, zorlanmayla da olsa hak ettiğinizi elde edeceksiniz. İş değişimi, terfi, istifa söz konusu olabilir.

Boğa: Hayata bakışınızı değiştirecek gelişmeler, doğru bildiklerinizin yanlış çıkması, yeni doğrular üretmek durumunda kalma, seyahatler, kendinize dair yeni keşfedeceğiniz şeyler bu tutulma ile hayatın odağına yerleşecek. Mahkeme süreci devam edenler, yeni şeylerin dosyaya eklenmesi veya yeni bulgulara rastlanması ile gidişatın değiştiğini görebilir. 2.evlilik söz konusu olabilir veya eşin akrabaları gündemde olabilir.

İkizler: Bu tutulmayı zorlu bir yerleşimden alıyorsunuz, ameliyat, sağlık ile ilgili durumlar söz konusu olabilir. Daha önce yapılmış bir ameliyat ile ilgili tekrardan ameliyata girebilir veya o bölge ile ilgili tekrardan kontrol yapılması gerekebilir. Sigorta, kredi, nafaka konuları gündeme gelebilir. Eşin maddi durumu ile ilgili tıkanıklıklar varsa açılabilir.

Yengeç: Evlilik, mevcut ilişkide ciddi adımlar atılması söz konusu olacak bekar yengeçler için. Eşin hayatıyla ilgili yeni gelişmeler gündemde olabilir. Arkanızdan çevrilen bazı durumların gündeme gelmesi, bir konuda danışmanlık, yardım alma söz konusu olabilir.

Aslan: İş hayatında yeni başlangıçlar yapma, bir sağlık probleminin gündeme gelişi veya mevcut bir sağlık sorununun tamamen çözülmesi gündeme gelebilir. Bu dönemde sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekiyor. Diyet, yeni beslenme programı için uygun zamanlar. Çalıştığınız yerdeki iş arkadaşlarınıza bir daha dikkat etmeniz gerekiyor.

Başak: Bebek isteyenler için bu dönem etkiler oldukça güçlü, hamilelik etkisi alıyorsunuz. Bekar başaklar için yeni aşk fırsatları görünüyor. Sağlıklı sosyalleşmek, keyif alınan şeylere vakit ayırmak, yeni bir hobi ile ilgilenmek için güzel zamanlar. Çocuklu başaklar bu dönemde çocukların okul hayatı, sağlık durumları ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

Terazi: Taşınma, iş-mekan değişikliği, yaşanan evde yapılacak- yapılması gerekecek olan tadilatlar, bir mülk alımı-satımı gündemde olabilir. Aile büyüklerinin sağlık durumları,ev içinde yapılacak değişimler ile ilgilenmeniz söz konusu olabilir.

Akrep: Çokça seyahat etmeniz gerekebilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Mail kutunuz dolup taşabilir, telefonlar susmak bilmeyebilir. Trafikte biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Araç kontrollerini ihmal etmemek şart. Kardeşlerin hayatıyla ilgili hareketlenmeler gündemde olacak.

Yay: Yeni kazanç yolları geliştirebilir, yeni bir işe başlayabilirsiniz. Kazançlarda yükselme söz konusu olabilir ancak ani para harcamaları, beklenmedik masrafların çıkması söz konusu olabilir. Kendinizle ilgili yeni bir başlangıç yapabilir, bir yeteneği keşfedebilir veya aktive etmek için eğitim alabilirsiniz.

Oğlak: Kendime yeni bir ben lazım, mottonuz olabilir. Ertelediğiniz değişimler oldukça köklü şekilde hayatınızda baskı yaratabilir, zorladıkça kapana kısılabilirsiniz. Medeni haliniz değişebilir, iş hayatıyla ilgili yeni atılımlar yapabilirsiniz. İmaj değişikliği, yaşam şartlarınız, seçimleriniz, kısacası sizi siz yapan her şey köklü bir değişime uğruyor.

Kova: Bu aks tutulmaları kovaları oldukça sert etkiledi. Depresif halde hissedebilir, hayat sizinle değil size rağmen akıyormuş gibi bir ruh halinde olabilirsiniz. Arkadan çevrilen oyunlar, Bizans entrikaları şubat sonuna kadar önünüze serilecek. İnzivaya çekilme ihtiyacı hissedebilirsiniz, kendinizi zorlamamakta, sizi mutlu eden şeylere sarılmakta fayda var. Alkol, ilaç kullanımına dikkat…

Balık: Olmasını çok istediğiniz bir şey hayatınızdan başka bir şeyin çıkmasıyla gerçek olabilir. Arkadaş çevrenizde yeni başlangıçlar yapabilir, bazılarıyla ilişkinizi noktalayabilirsiniz. Sosyal medya- internet üstünden yapılacak işler için uygun zamanlar. Buralardan yeni aşk imkanı da doğabilir ancak normalden daha fazla dikkatli incelemek lazım karşı tarafı. Sosyalleşmek, kulüpler, dernekler, sergilerde daha fazla zaman geçirmek hayatınıza beklediğiniz enerjileri çekebilir.

 

2020’ye temiz bir sayfayla girmek umuduyla…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu