AstrolojiGenel

30 AĞUSTOS BAŞAK BURCU YENİAYI

30 Ağustos günü Başak burcunun 6 derecesinde gerçekleşen yeniay ile Başak döneminin resmi kurdele kesim törenini yapmış olacağız.

Bu yeniayda başlangıçlar yapılmasına elverişli bir ortam olmasına rağmen mükemmeliyet isteği, takıntılar, detaylarda boğulup büyük resmi görememe kaynaklı olarak fırsatları değerlendirememe,  kaçırma durumu söz konusu olabilir.

Yeni aşklar,ilişkiler başlayabilir, ancak bu aşktan  mum ışığında  yemekler, el ele kumsalda yürümeler  80’li yılların klişe romantizmini  beklemek boş olacaktır. Zira daha realist ayağı yere basan, koltuk takımını kız tarafı mı erkek tarafı mı alır gibi kaygıların konuşulduğu, eleştirilerin dozunun fazla kaçma ihtimali olan,  ifade etmekte zorlanılan duyguların olacağı aşklara işaret ediyor gökyüzü.

Bu dönemde maalesef  aldatma- şiddet haberleri  çok gündeme gelebilir.  Başak kıskançlıkla oldukça bağlantılı bir burçtur, bu dönem kıskançlık kaynaklı ciddi kavgalar çıkabilir, işin ucu 3.sayfa haberlerine kadar uzanabilir. İlişkilerde sahiplenme, bağımlılık duygularına yenik düşmek, özgüvenini yitirme, karşı tarafın manipülatif oyunlarına gelmeme konusunda özellikle kadınların oldukça dikkatli olması gereken bir dönem.

Sarsıntılı yaz aylarından  sonra bu yeniay ile özellikle Boğa, Başak,Oğlak burçlarının ilk 12 gününde doğanların ve bu burçların 0-12 derecesinde gezegen yerleşimi olanların  hayatlarında toparlanmalar, yeni projeleri hayata geçirme, beklenileni elde etme, gelecek vadeden fırsatlar görünürken ; Yengeç, Akrep, Balık burçlarının ilk 12 gününde doğanların ve ve bu burçların 0-12 derecesinde gezegen yerleşimi olanların  gözlerini biraz daha açarak, etraflarındaki fırsatları yakalamak için tetikte olmaları, birazcık daha ter akıtarak harekete geçmeleri halinde güzel kazanımlarının olacağını söyleyebiliriz.

Her ne kadar gündemi  ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları meşgul etse de Rusya ile ilgili hareketlenmeler alttan alta kaynıyor, gündeme bomba düşürmesi yakındır.  Yeniayın aldığı etkiler ciddi hava-su kaynakları  kirliliğine, hava ve su ile  yayılma ihtimali olan zehirlenme etkilerine işaret ediyor.

Yeraltı, maden zenginlikleri – kazı çalışmaları ile  ilgili gelişmeler gündemi meşgu edebilir. Borsa ile ilgili hareketlenmelere çok dikkat etmekte fayda görüyorum , döviz-altın piyasasında hareketlenmeler, beklenmedik kar ve kazançlar söz konusu olabilir.

Ülkemizi oldukça etkileyecek olan bu yeniayın mülteciler, komşu devletler ile ilgili olayları tetikleyeceğini söyleyebilirim. Öğrenciler, öğretmenler ile ilgili yeni düzenlemeler,eğitimde sistem değişikliği, sistem düzenlemesine dair çalışmalar, yollar ile ilgili bakım-yeni yol  çalışmaları , medya kanalları- sosyal medya-internet  ile ilgili düzenlemeler , özellikle Rtük kaynaklı müdahaleler  söz konusu olabilir. Bahsettiğim bu konularla ilgili  yasa değişimleri, düzenlemeleri gündeme gelebilir.

Politik astroloji olarak gerim gerim gerilimli etkiler getirse de bu yeniay, bireysel anlamda daha verim getiren etkilere gebe. Ufak bir hatırlatma olarak yeniaylar, yeni başlangıçların adımını atmak için değil, tasarlamak için daha uygundur, harekete geçmek için yeniayı takip eden 3.günü beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu