AstrolojiGenel

5 HAZİRAN 2020 AY TUTULMASI

5 HAZİRAN 2020 YAY BURCU AY TUTULMASI

5 haziran 2020 tarihinde yay burcunun 15.derecesinde bir Ay tutulması yaşayacağız. Güçlendirilmiş bir dolunay olan ay tutulması, güney tarafında vuku buluyor. Ay tutulmaları karmik tamamlanmaları, yeni açılan kapı öncesi elden çıkması-bitmesi gereken konuları temsil eder.

Bu tutulma pozisyonu ve niteliği gereği en baskın etkisini 5 Temmuz’a kadar hayatımıza akıtacak. Sonrasındaki dönemde etkileri azalsa da alt banttan 6 ay boyunca tetik aldığımız yerlerden hayatımıza etki akıtmaya devam edecek.

Retro etkisi oldukça ağır basan bir göksel fenomen olması nedeniyle hayatımızda geçmişten gelen-planlamasını önceden yaptığımız ancak çeşitli sebeplerle bir türlü uygulamaya cesaret edemediğimiz-ertelediğimiz planlar hayata geçiyor. Geçmiş etkisi sadece iş ile ilgili konularda değil, karşımıza çıkacak, belki de sınavımız olacak kişilerle de alakalı… karmik imtihanlar, bir türlü veremediğimiz sınavlar, tekrarlayan hatalardan ders alıp almadığımızı ölçecek durumlar-kişiler karşımıza gelebilir.

Güç kazanma isteği, para kazanma isteği oldukça artacak; çeşitli yolların arayışına geçilecek. Tutulmaya hakim olan Sarin yıldızı, gaz formundaki zehirli maddelerin tetiklenmesi etkisini veriyor. Bu dönemde doğal gaz, şofben, lpg’li araç kullananların ekstra dikkatli olmasında fayda olacaktır.

Tutulma dinsel-ırksal-mezhepsel çatışmaların fitilini yakar bir halde, toplumun huzursuzluğunun artışı çıkması muhtemel olan protestoların bastırılması için çeşitli kimyasal gazların kullanılması söz konusu olabilir. saldırganlık-fanatik tavırlar yükselebilir, aklı selim olmak, provokasyonlara gelmemek önem taşımakta…

Bu dönemde hava kirliliğine, yangınlara, patlama ihtimalinin yüksekliğine dikkat etmek gerekiyor, temiz hava ihtiyacı yükselebilir; kronik akciğer rahatsızlığı olanların imkan dahilinde yayla, dağ havası alması çok iyi gelecektir.

Yanık-kırık-burkulma-ayak bölgesinde gelişebilecek ani hastalıklara dikkat etmek gerekiyor. Bu dönemde anestezi alacak olanların güvenilir bir anestezi uzmanından destek alması çok önem taşıyor. Karaciğer, safra kesesi rahatsızlıkları, şeker hastalığı yükselişe geçebilir. Sadece covid değil, özellikle sudan veya vücut sıvısından bulaşması muhtemel hastalıklara -hepatit gibi- dikkat etmek gerekiyor.

Hayvanlardan bulaşabilecek hastalık riski yüksek, sadece hayvanlar arası salgın değil, hayvandan insana geçmesi muhtemel rahatsızlıklar söz konusu olabilir. bu sebeple özellikle havyan besiciliğiyle uğraşanların önlem alması çok yerinde olacaktır.

Bu dönemde zehirlenme, ilaçların yan etki gösterme ihtimali yüksek olduğu için dikkatli olmak gerekmekte… özellikle kadınların dışarıda bilmediği yerlerde veya tanımadığı kişilerle bir şeyler içmemeye özen göstermesini kesinlikle tavsiye ederim. Bu dönemde intihar-over döşe-tecavüz gibi üzücü haberler medyada daha fazla yer bulabilir. Elimizden geldiğince önlem almakta fayda var…

Yay burcunda gerçekleşen bu tutulma adalet sistemlerindeki veya kanunlardaki boşluğa-bozukluğa dikkat çekecek. Suç oranlarında artış olabilir. dini liderler- ülke yönetiminde önemli rol oynayan kişilerin ölümü veya itibar kaybı söz konusu olabilir.

Tüm zorlu görünümlerine karşın tutulma bireysel anlamda birçok ilişkide ciddi adımların atılacağını, ileriye dönük evlilik planlarının gündeme geleceğini göstermekte… Tabi bazılarında da yeni beraberliğin gelişi için eski beraberliğin bitmesi bazı durumlarda da boşanmalar geliyor…

Tutulmaların yükselen burç bazında tetiklediği aksları anlatmadan önce astroloji öğrencilerine, tutulmayı kendi haritası üstünde yorumlayacak olanlara küçük bir tavsiye: tutulmanın analizini yaparken sadece tutulmanın tetiklediği evleri değil, jüpiterinizin ve merkürünüzün düştüğü evleri de yorumunuza katmayı unutmayın ?

5 HAZİRAN 2020 AY TUTULMASININ BURÇ BAZINDA ETKİLERİ

KOÇ-TERAZİ:

Akrabalar, kardeşler, komşuların hayatıyla ilgili gelişmeler, ani haberler gündeme gelebilir. Yorucu ilişki içinde olduğunuz akrabalar ile bağlar bu dönemde kopmaya çok yakın, sağlıklı şekilde mesafe koymak en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda mevcut küslük hali varsa bu duruma son verip barışma ihtimali de oldukça yüksek. Yeni bir eğitim programına başlayabilir, aldığınız bir eğitimin tamamlanması, sınavların bitmesi, sertifika-diploma-evrak işlerinin çözümü ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. devam eden mahkeme işlerinin çözümü, yeni dava açılması söz konusu olabilir. özellikle bu dönemde yolculuklar-telefon mail trafiği hunharca artabilir. Yeni sözleşmeler söz konusu olabilir.

BOĞA-AKREP:

Bir emlak veya araç alım satımı, miras konuları gündeme gelebilir. Uzun zamandır beklediğiniz para elinize geçebilir, verdiğiniz size geri gelebilir. Bu dönemde konuşmak, doğru iletişim kurmak ile ilgili zorlanmalar söz konusu olabilir, anlatamadıklarınız-içinizde birikenleri sağlıklı şekilde ifade etmek ciddi önem taşıyor, aksi halde boğaz-boyun bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar tetiklenebilir. Kazançlarda artış olabileceği gibi giderlerde ani artış söz konusu olabilir, bu sebeple bütçe kontrolünü doğru yapmak büyük önem taşıyor. Evli olanların- beraberliği devam edenlerin bu dönemde birbirine maddi-manevi anlamda destek olması gerekecek… genital bölge hastalıklarına, cinsel yolla bulaşması mümkün olan hastalıklara özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

İKİZLER-YAY:

Yaşam koşullarınız, kimliğiniz, mevcut beraberliğiniz ile ilgili oldukça kadersel etkiler aktive oluyor. Bekarlar ani evlilik kararları alabilir, flörtler bulabilir; evliler-1 yılı geçkin süredir beraber olanlar beraberliklerinde göz ardı ettikleri bir konunun gündeme artık göz ardı edilemeyecek şekilde geldiğini görebilir. İmaj değişimi, ilişkilere bakış açısını değiştiren olaylar söz konusu oluyor. Beklemediğiniz kişilerden açıkça düşmanca tavırlar görüp şaşırabilirsiniz. Ertelediğiniz bir sağlık sorununun biyopsi veya ameliyat getirmesi söz konusu olabilir. ortaklıklı işlerde kopmalar, bir ortakla hesapları kapatıp yeni bir ortakla iş yapmaya başlama söz konusu olabilir.

YENGEÇ-OĞLAK:

İş hayatınızda sektör-bölüm veya iş yeri değişimi söz konusu olabilir. ani işten çıkma-çıkarılma durumları söz konusu olabilir. iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmek, ortamda bir köstebeğin olup olmadığından emin olmadan çok konuşmamak gerekiyor. Laf taşıma-dedikodu gibi gıybetsel durumlar artış gösterebilir, mümkün olduğunca bu güruhun içinde olmamaya, kimseye açık vermemeye özen göstermeniz gerekiyor. Ertelenen sağlık sorunları karşınıza çıkabilir, kronik rahatsızlıklar depreşebilir. Bu dönemde alkol, ilaç kullanımına, evdeki şofben-doğal gaz kullanımına veya aracınız lpg’li ise kontrolünü yaptırmadan kullanmamaya özen gösterin… ilaçlar beklenmedik alerjiler yapabilir, alkol tüketiyorsanız; kesinlikle ölçülü ve kontrollü olmayı unutmayın…

ASLAN-KOVA:

Bu tutulma ile sizi üzen-darlayan- destekten ziyade köstek olan kişileri hayatınızdan çıkarmak için fırsatlar bulacaksınız. Bekarlara ani aşk fırsatları geliyor lakin, Venüs retrosunun devam ettiğini unutmadan düşük devirde devam etmeyi, ilişkinin adını koymayı unutmayın. Sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan, aktif devam ettiğiniz gruplardan beklenmedik bazı hareketler görüp şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden olacak tanışmalara karşı dikkatli olun, karşı taraf kendini olduğundan daha farklı gösterebilir. Çocuk sahibi olanların çocuklarının hayatıyla ilgili değişimler, eğitim hayatıyla ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. çocuklar bu dönem biraz daha fazla ilgi isteyebilir.

BAŞAK-BALIK:

Aile yaşamı, eviniz, iş hayatınız mercek altına alınıyor bu tutulma ile.. evde tadilat yapmak, ev değiştirmek, taşınmak gibi durumlar gündeme gelebilir. Bebek isteyenler bu dönemde hamile kalma şansının yükseldiğini unutmamalı… emlak-miras konuları gündeme gelebilir, ev satışı-yeni ev alınması söz konusu olabilir. iş hayatında hızlı yükselme imkanı bulabilir, yeni iş teklifleri alabilir veya iş değiştirme planları yapabilirsiniz ancak venüsün Retro hareketinin devam ettiğini unutmadan önceden başlangıcı yapılmış işler haricinde yeni hamle yapmamak gerektiğini unutmayın. İş ortamında dedikodu-iftira gibi tatsız durumlara karşı önlem almayı ihmal etmeyin…

Dönemin diğer etkileri için:

https://iremcicek.net/mars-balik-burcu-transiti-2020/

 

VENÜS İKİZLER BURCU RETROSU 2020

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu