Astroloji

Astrolojik Açılar ve İlişkiler 2. Bölüm

Astrolojik Açılar ve İlişkiler 2. Bölüm

Astrolojik Açıların İlişkiler Üzerindeki Etkileri

İlişkideki ilk 7 aylık süreç kişilerin ben duygusunu sağlıklı olarak biz’ e evrilmesi ile ilgili dönemdir. Partnerler daha içe dönük, daha az sosyaldir. Beraber-baş başa,evde  zaman geçirme daha fazladır, ilk çatışmalar kimliklerin uyumlanması ile ilgilidir.

Devam eden süreçte “ortaklık” bilincine aşinalık vardır. O yokken uyumada zorluk, bir karar verirken partnerini hesaba katma, karşı tarafı “RAĞMEN” kabullenme durumu içselleşmiştir.

8-9.aylarda,  ilk dönemde yaşan krizler sağlıklı şekilde çözülmemiş ise benzer şekilde tekrardan gündeme gelir,lakin bu dönemde uzlaşma isteği ve  beraberlik duygusunun verdiği tatmin daha yüksek olduğu için sırt dönüp kapıyı vurup gitmek daha zordur.

4.aydan 10. aya kadar geçen süre ilişkide kadersel dönemeçlerin geçildiği dönemdir.

10.ay ile 12.ay arası dönemde ilişkinin  gelecek planları ayağı daha yer basar hale gelir. Yaşam rutinleri oturmuş, berber zaman geçirmek oldukça normal, hayatın bir parçası haline dönüşmüştür.Bu dönemde gelişecek sorunlar genel olarak çiftlerin birbiriyle ilgili değil, dış dünyanın –arkadaşlar,aileler- getirdiği sorunlardır. Doğru uyumlanma gelişmemiş ise gelecek planları, hayaller,istekler, beklentiler örtüşmeyebilir. Bu dönem diğerlerine göre daha risklidir çünkü artık kadersel etkiden ziyade özgür irade ile yapılacak tercihler zamanıdır. Aşk duygusunu tetikleyen hormonlar nispeten normal seviyede seyretmeye başladığı için külahı önüne koyup düşünme ve karar alma vakti yaklaşır.

 

İlk yazıda bahsettiğim 60’lık astrolojik açılar bu dönemde benzerlik gösterir çözüm yolu, çözümü, şansı kendi elinle yaratma, elindekinin değerini bilme ve buna uygun olarak harekete geçme zamanıdır. Bu dönemde kişiler problemleri halı altına süpürmek yerine iki tarafın da adım atarak, fedakarlık yaparak çözme yoluna giderse astrolojide “KAVUŞUM” dediğimiz  açı noktasına gelinir. İbn-i Ezra kavuşum açısını iki insanın birbirine kavuşmasına benzetir (http://www.onerdoser.com/makaleler/soru-yorum-3-davudun-yildizi-125) .

1. yılın tamamlanması ile iki farklı doğa, iki farklı mikro evren birleşmiş haldedir. Çoğu vakit birbirinden huy kapma bazen de fiziki olarak birbirine benzemeye başlama görülür. Haritalarda güçlü göstergeler varsa uyumlanma doğal haldedir, birbirlerinin doğasına uygun davranır kişiler- aynı burç içinde kavuşum hali-.  Eğer temelde doğalar uygun değil ise Kepler’in öne sürdüğü matematiksel açı ilişkisine döner. Farklı burçlarda olup birbirine çok yakın olma hali, bunu benim de içinde bulunduğum grup astrologlar “sahte kavuşum” olarak kabul eder, yani 30 derecelik açı etkisi hali vardır, irtibata geçme isteği mevcuttur ancak uyumun doğasına baktığımızda zorlanma mevcuttur.

Bu noktada kadersel etkiler astrolojik açılar ile birlikte devreye girer, çok sevdiğim Hint felsefesi nin 4 altın kuralı gelir aklıma :

astrolojik açılar 2. bölüm

KURAL 1: “Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.”

KURAL 2: “Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. ‘Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı’ gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.”

KURAL 3: “İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.”

KURAL 4: “Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder.Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.”

Astroljik açılar ve ilişkiler 1. bölüme bu linkten ulaşabilirsiniz. https://iremcicek.net/astrolojik-acilar-ve-iliskiler-1-bolum/

Sevgiler…

İrem Çiçek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu