Astroloji

Başak Burcunu Tanıma – 101

başak burucu nedir

Güneş bugün itibari ile Başak burcundaki seyahatine başladı. Başak burcunu daha iyi tanımak için Başak burcunun mitolojik öykülerdeki karşılığına göz atmamız gerekir. Başak temasını temsil eden 3 tanrıça vardır: Astrea, Demeter ve Hera.  Detaylı hikayeler için:

https://en.wikipedia.org/wiki/Asteria_(Titaness)

https://greekgodsandgoddesses.net/goddesses/hera/

https://owlcation.com/humanities/Demeter-and-Persephone sayfalarına göz atabilirsiniz.

başak burçları

Başak Burçlarını Nasıl Tanırız?

Bilgiyi çok sever; İkizler’de olduğu gibi yüzeysel bilgiyi değil; detaylı bilgiyi sever. Kendine de saklamaz bilgisini , paylaşmayı sever; paylaşarak büyümeye inanır ancak bu iyi niyetinin karşılığını çoğu vakit bulamaz.

Alçakgönüllüdür, övünmeyi, böbürlenmeyi de sevmez; egosu tavanda gezen tipleri de…

İlişkilerde zor bir kişiliği vardır, mükemmelik ihtiyacı kolay kolay kimseyi beğenmemesine, partnerini çok eleştirmesine, ilişkiyi koşullara bağlı yaşamasına sebep olabilir. Baka birinin ayağını yerden kesecek bir sürpriz Başak’ın sinirlerini zıplatabilir.

Duygusuz değildir, soğuk görümünün aksine , sevgisini ifade etmeyi pek bilemez. Zaten aşkın dili, sevme şeklimiz dediğimiz Venüs’te hiç rahat değildir. Hera(Başak)-  Aphrodite zıtlığının temelinde de bu yatar, zira Hera Aphrodite’ten daha güzel olmasına rağmen daha mütevazi ve ahlak kurallarına bağlıdır, onu sürekli aldatmasına rağmen evimin direğidir diyerek Zeus’tan vazgeçmez. Aphrodite ise yaşadığı aşklar ve hafifmeşrepliği ile tanınır.

İyi bir arkadaştır ama zor güvenir, arkadaşı yaşadığı bir olayla ilgili ona dert yanarken sadece anlatmak istiyordur belki ama Başak bu durumda hemen sorun çözme, pratiklik moduna geçiş yapar, önce karşısının en küçük hatasına kadar sayıp döker, sonra çözüm yolları geliştirmeye başlar. Bu arada karşı taraf yediği fırçaya mı yansın , çözüm yollarını uygulaması ve uygulamazsa neler olabileceğinin en kötü sonuçları ile ilgili ona uzun uzun telkinlerde bulunan Başak’tan söylev dinlediği ile mi kalsın ?

Başak burcu etkisi güçlü kişiler düzeni çok sever, ciddidir, zevzeklikten haz etmez, zevzevkliğe devam noktasında devam edenleri ünlü Başak sivri dili ile neye uğradığını şaşırır hale getirir.

Her şeyin en iyisini, en mükemmelini ister. Sadece başkasından da beklemez kendi de yaptığı işi en iyi şekliyle yapar. İnce düşünür, detaycıdır, mükemmele ulaşmak için bir şeyi öncelikle parçalar; her bir parçayı mükemmelleştirir sonra parçaları birleştirir. Bu durum Başak burcunu en yıpratan özelliğidir diyebiliriz.

Peki ya Başak burcu çocuğunuz varsa?

Başak burcu çocukları öğretmenlerin en sevdiği öğrenci tipidir. Düzenli, sınıf kurallarına saygılı, ödevlerini düzenli yapan modeldir. Ancak 100 değil 98 aldığı için saatlerce ağlayabilme,  kendini aşırı baskı altına alıp sonunda tamamen her şeyi bırakma potansiyeli vardır. Sağlıklı disipline olma , okul dışı keyifli aktivitelere yönlendirilme gereği vardır.

7’den 70’e yaşı fark etmeden dünyamıza düzeni getirir sevgili Başaklar… iyi ki doğdunuz, iyi varsınız…

Eğitimlerimizden haberdar olmak için arada https://iremcicek.net/astroloji-egitimi/ sayfamıza göz atmayı unutmayın…

İrem Çiçek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu