GEZEGEN GÜNLERİ VE SAATLERİNİN KULLANIMI

bireysel harita danışmanlığı
bireysel harita danışmanlığı

Astroloji zamanın kalitesini ölçen bir ilimdir. Bu sebeple her konunun, her işin yapılması, başlaması için uygun olan zaman dilimlerini bilmek başlattığımız konunun daha rahatlıkla, anlamsız aksiliklere maruz kalmadan gelişebilmesi için uygun ortamı yaratır.

Günlere belli gezegen atanması, Güneş’in doğuşundan itibaren belli saatlere bölünerek her bir saate yönetici bir gezegen atanmasının kökeni Kaldelilere kadar gider. Zamanın belli anlarında anın yavaşlaması, bazen tıkanması ve akmaması anın kalitesi ile ilgilidir. Özellikle Arap astrologları bu konu üstüne uzun çalışmalar yaparak bugün de kullandığımız bilgileri bizlere miras bırakmıştır.

Gezegen saatleri içinde bulunduğunuz şehrin enlem ve boylamına göre çıkartılır; yani aynı ülkede bir şehir Merkür saatini yaşarken diğeri Ay saatine geçebilir.

Öncelikle “gün” kavramını anlamamız gerekiyor, gün kelimesi aydınlık anlamına gelir; yani gündüz, güneş, güney gibi kelimeler temel olarak aydınlık anlamı ile bağlıdır. Bu sebeple 1 gün olarak adlandırdığımız süre aslında Güneşin doğuşundan batışına kadar geçen süredir. Güneşin batışı ile bir günün bittiği kabul edilir.

GEZEGEN GÜNLERİ

Her güne atanan bir gezegen vardır, 7 güne klasik astrolojinin 7 gezegeni atanmıştır:

  • Pazartesi- Ay günüdür.
  • Salı- Mars günüdür.
  • Çarşamba- Merkür günüdür.
  • Perşembe- Jüpiter günüdür.
  • Cuma- Venüs günüdür.
  • Cumartesi- Satürn günüdür.
  • Pazar- Güneş günüdür.

Ay günü- Pazartesi:

Ay gökyüzünün en hızlı ışığıdır. 2,5 güne bir burç değiştirir. Bu sebeple oldukça hızlı hareket edilme şansınız olur. Yolculuk yapmak, duygusal konular, keyifli yemek davetleri, güzel yemek pişirmek, evi ilgilendiren işler yapmak için en uygun zamandır. Bugün içinde özellikle kadınlarla kurulacak iletişim daha başarılı olur. Nişan, nikah, aileleri tanıştırmak için kullanılacak zaman dilimlerinden biridir. Kollektif alandan bilgi çekmek, dua, niyet, olumlama çalışmaları için uygun zamanlardır. Bugünün olumlu etkisi balzamik ve dolunay fazında daha olumsuz çalışacağı için özellikle ay fazlarını da takip etmek gerekir.

Mars günü-Salı:

Sert etkili bir gündür. Öfke, çatışma, tartışma, kazalar, aksilikler mars günü ve saatinde daha çok yaşanır. Spor, fiziksel aktiviteler için en uygun zamanlardır. Özellikle Salı günleri başlanan spor çalışmalarıyla daha çok verim almak mümkün olur. Ancak bugün trafikte ekstra sakin ve dikkatli olmak gerekir. Evlilik, duygusal konular için zaman dilimi kesinlikle uygun değildir. Cesaret bugün içinde ve Mars saatlerinde çok daha yüksek olur.

Merkür günü- Çarşamba:

Hesap kitap işleri yapmak, zeka gücü isteyen konuların çözmek için en uygun zamandır. Bu zaman aralığında bilgiler daha iyi hatırlanır. Satış, pazarlama işleri bugün içinde çok daha kolay ilerler. Ders çalışmak için en verimli zaman aralıklarındandır. Yolculuklar için pazartesi ile beraber uygun zamanlardandır.  Anlaşma, sözleşme imzaları için kullanılacak en uygun zaman aralıklarından biridir. Ancak Merkür Retro hareketinde olduğunda bahsettiğim konularda verim düşüşü olur. Doğum haritasında Merkür retrosu olanlar bu durumdan daha az etkilense de düz harekette olanlar sıkıntı yaşar. Merkür’ün Retro olduğu zamanlarda özellikle Çarşamba günlerini eski konuların tekrarı, yeniden gözden geçirilmesi için kullanmak en verimlisi olacaktır.

Jüpiter günü- Perşembe:

İbadet, dua, zikir çalışmaları için çok uygun zamanlardır. Şansı temsil eden bir gezegen olduğu için başlangıçlar yapmak, bir konuda adım atmak için en kullanışlı zaman dilimlerinden biridir. Merkür gününde olduğu gibi sözleşme, evrak, imza işlerinde kullanılabilecek bir zamandır. Dava, mahkeme işleri için en olumlu zaman aralıklarından olduğunu unutmamak gerekiyor. Bugün içinde başlayacak tüm konular daha rahat ilerleme, genişleme, büyüme imkanı bulur. Evlilik, nişan gibi işler için uygun zaman aralıklarındandır.

Venüs günü- Cuma:

Güzelleşmek, güzel görünmek, estetik ile ilgili konular için en uygun zaman dilimlerindendir. Affetme, barışma, duygularını açma, evlilik, nişan gibi konular için en başarılı sonuç getirecek zaman aralığıdır. Sosyalleşme, etkinlikler, keyifli zamanlar geçirmek Venüs gününde çok daha kolaydır. Bir şeyler istemek için en uygun zaman dilimidir zira bugün içinde kişide daha yumuşak, sakin bir ruh hali olur.

Satürn günü- Cumartesi:

Kısıtlamalar, engeller, zorluklarla ilişkilendirilen Satürn gününde bir işe başlamamak en hayırlısıdır aslında. Zira bugünde yapılan evlilik, başlanan ticari iş, yolculuklar hep bir zorlanma, anlamsız engellenmelerle karşılaşır. Bugünün kalitesine göre yapılacak en olumlu şey dinlenmek, akışta kalmaktır. Yalnız Satürn gününün en büyük özelliği uzun zaman sürecek olan işlere başlamak için kullanılmasıdır. Süreç zorlu olsa da azimle devam etme sonucunda ödülünü, başarıyı kalıcı olarak getirir. Disiplin gerektiren işler için kullanılabilir. Tartışmaları kalıcı şekilde sonlandırmak, bitirmek için en uygun zaman dilimlerinden biridir.

Güneş günü- Pazar:

Kimlik ve benliği temsil eden Güneş gününde egolar yüksek olur. Tartışmalarda, trafikte haklıyım, haksızsın konuları karşınıza çok çıkar, bu sebeple günü değerlendirirken mümkün olduğunca ego çatışmasına girmemek gerekir. Keyif veren, moral yükselten zamanlardır. İbadet, dua, meditasyon çalışmaları için oldukça uygun zamanlardır. Toplanıp keyifli yemekler yemek, keyif aldığınız kişilerle görüşmek, isteklerinizi dile getirmek için uygun zamanlardır. Aile desteği isteneceği vakit kullanılacak en verimli zaman dilimi olduğunu da unutmamak gerekir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Bu bilgileri kullanırken en dikkat etmemiz gereken şey ise gezegenin gününe gezegenin saatini denk getirerek kullanmaktır, böylelikle etkiden en üst düzey faydayı sağlayabiliriz: Merkür günü- Merkür saati, Jüpiter günü- Jüpiter saati gibi… bir diğer önemli konu ise “kötücüller” olarak bilinen Satürn ve Mars saatini mümkün olduğunca hiçbir günün saatinde kullanmamaktır.

Profesyonel astroloji programı kullanmayanlar için link bırakıyorum, bulunduğunuz şehri ve ülkeyi seçerek zamanın kalitesinden en üst düzey faydayı görebilirsiniz:

https://www.astrology.com.tr/planetary-hours.asp

sevgiler…

KAYNAKLAR:

Oğuzhan CEYHAN Mistik kahinler ders notları

Metin KİRAZ- Saatler Astrolojisi ile Kehanet Sanatı

 

Bir cevap yazın

Astroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi almak istiyormusun?

Merhaba. Ben İrem Çiçek. Bu güne kadar hep birilerinin senin hakkında bir şeyler söylemesine izin verdin. Peki sen kendi yıldız haritanı yorumlamayı ve ya kendi Tarot kartı yorumlarını üretmek istemezmisin?

İrem Çiçek Hakkında

Astroloj ve Tarot Eğitmeni İrem Çiçek

Edindiğim bilgileri, tecrübeleri insan yaşamına iyicil bir dokunuş yapmak adına kullanmak, bir nebze bile olsa farklılık yaratmak, bir uyanışın tetiklenmesinde katkımın olması bu alanlara katmak istediklerim…

KAPAT