AstrolojiGenel

Jüpiter Oğlak burcu transiti 2019-2020

2 Aralık akşam saatlerinde gökyüzünün büyük benefiği Jüpiter Oğlak burcundaki transitine başlayacak ve 19 Aralık 2020 tarihi itibari ile Kova burcuna geçiş yapacak.

Transitin incelemesine girmeden Jüpiter’i tanımakta fayda var.

JÜPİTER

Güneş Sistemi’nin en büyük gezegenidir. Jüpiter, Güneş Sistemi’ndeki bütün gezegenlerin kütlelerinin toplamından 2,5 kat; Dünya’nın kütlesinden 318 kat daha büyük bir kütleye sahiptir. Jüpiter Güneşe 778.300.000 km uzaklıktadır ve Güneş’e uzaklığıyla 5. sırada yer alır.   Güneş sisteminin en büyük manyetik alanına sahip olan gezegendir. Atmosferinde yatay ve dikey doğrultularda satte 500 km hıza ulaşabilen güçlü rüzgârlar gözlenebilir.  Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) bunu kaydedilen en şiddetli rüzgar olarak nitelendirdiği 10 Nisan 1996’da yaşanan rüzgarın hızı saatte 408 km idi, buradan bakarak manyetik alanın gücüne dair fikir elde edilebilir ( kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/10/151021_vert_ear_en_ruzgarli_yer).

İo, Europa, Ganymede,Callisto adı verilen 4 adet uydusu vardır. Bu uyduların bazıları sistemdeki bazı gezegenlerden büyüktür. (Ganymede hem Jüpiter’in hem de Güneş Sistemi’nin en büyük uydusudur ve büyüklüğü Merkür gezegeninden bile daha fazladır. Kaynak : http://asart.science.ankara.edu.tr/gunes_sistemi/jupiter.php )

ASTROLOJİDE JÜPİTER

Astrolojik olarak baktığımızda şans getiren, büyüme, bolluk, bereket, iyimserlik, ahlak, manevi zenginliği temsil eder. Bu kadar sevimli sıfatlarının yanı sıra ciddi tehlikeler de taşır, fanatizm, dogmatik zihin, dini değerleri suistimal eden, egoist bir yapısı da vardır.

Genişlemeyi temsil eden yapısı ile kilo alma, tümörlerin büyümesi,kan rahatsızlıklarının artışını da anlatır.

1 yıllık Oğlak burcu transiti esnasında 14 mayıs- 14 eylül 2020 arasında gerileme hareketi yapacağını da unutmamak lazım.

Bu transit esnasında genişlemenin, bolluğun gezegeni Jüpiter, kısıtlamaların, sınırların ve engellerin  temsilcisi Oğlak burcunun evinde olacağı için pek huzurlu olacağı söylenemez. Ahlaki değerlerin sınanacağı, ak koyun-kara koyun kimmiş; sorusunun aşikar olacağı bir dönem olacak. Geçtiğimiz 1 yıldaki iyimser, gözü kara riske giren tavır yerine daha sağlamcı, 3 adım sonrasını planlayan bir yapı içinde olacağız. Şans değil, başarı ve çalışmanı ödüllendirileceği, kurunun yanında yaşın yanmayacağı bir dönem olacak.

JÜPİTER OĞLAK BURCU TRANSİTİ

 • Sivil toplum örgütleri, güvenlik güçlerinin karşı karşıya geleceği;
 • Deprem, sel, toprak kayması gibi doğal afetlerin görüleceği,
 • Eklem-kemik-cilt-saçlar ile ilgili rahatsızlıklar, özellikle kırık-çıkıklar; ciddi saç dökülmeleri, diş problemleri, cilt rahatsızlıkları, romatizmal hastalıkların artabileceği,
 • Siyasetçilerin, tanınmış kişilerin cinsel maceralarının-görüntülerinin medyaya sızabileceği,
 • Çalışanın ödülünü alacağı,
 • Yeni- hak edişi güçlü toplum önderlerinin ortaya çıkacağı,
 • Aceleciliğin-düşüncesiz- ani atakların zarar getireceği,
 • Güçlü temelleri olan evliliklerin yapılacağı; evliliğe yönelik-ciddiyet taşıyan ilişkilerin başlayacağı,
 • Şaşırabileceğimiz boşanma haberlerinin duyulabileceği,
 • Köklü firmaların konkordato, iflas haberlerini alacağımız,
 • Estetik müdahalelerin artacağı bir dönem bizi bekliyor.

Bu transitten özellikle Boğa, Oğlak,Başak burçları birincil derecede olumlu etki alırken; ikincil derecede Akrep,Balık burçları olumlu etkiden payına düşeni alacak. Koç, Yengeç,Terazi burçları mücadeleye yılmadan devam ederek başarılı olma şansını kazanacak.

Küçük bir tüyo olarak da 12 yıl öncesini hatırlamanızı, o dönem gündemde olan konuları,yaşadıklarınızı bir aklınızdan geçirmenizi tavsiye ederim.

sevgilerimle…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu