AstrolojiGenel

Mars Akrep burcu transiti ve burç etkileri

Mars Akrep burcu transiti ve burç etkileri

Savaşma ve savunma  şeklimizi, dayanma gücümüzü, enerjimizi nasıl yönettiğimizi anlatan Mars 3 Ocak 2020’ye kadar Akrep burcunda seyahat ediyor olacak.

Astrolojinin küçük kötücülü olarak bilinen bu kızıl gezegen Terazi burcundaki seyahati esnasında oldukça yorucu etkiler verdi. Zira Mars’ın savaşçı, hareketli ve önce “Ben” diyen tavrına, Terazi’nin uyumlu, diplomatik, “Aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey” diyen tarzı uygun değildi.

Klasik astrolojide Mars iki burcun yöneticisidir: Koç ve Akrep.  Gelelim bu seyahat esnasındaki genel etkilere …

Mars Akrep burcu transiti :

En temel unsur güç savaşları olacak, ancak koç burcu tavrındaki gibi açık yapılan meydan okumalarla değil; daha gizli, sinsi ve tehlikeli şekilde… akrep burcu açıklığı, görünürlüğü sevmez sonuçta… hedeflerimize daha kesin şekilde yönelirken, istediğimizle bizim aramızda duracak olanın vay haline.

Bu dönem kolay sinirlenip saman alevi tartışmaları dönemi değil, itinayla hesap tutu vakti gelince peşinen bedelini alma dönemi olacak.

Mistik konulara, ökült ilimlere merak yükselebilir. Tarot, astroloji gibi konulara ilginiz artabilir veya danışmanlık almak için harekete geçebilirsiniz. Büyü vs. gibi konular bir şekilde gündemde olabilir, ancak daha önce sık sık yaptığım bir uyarıyı yenilemek zorundayım: kesinlikle ve kesinlikle konu ve niyet ne olursa olsun, asla bu tarz işlere girmeyin, giren kişiler varsa etrafınızda uyarın ve uzaklaşın. Çünkü büyü karmik olarak nesilden nesile aktarılacak günahların başında gelir.

10 Aralık itibari ile Mars Akrep burcundaki kötücüllerle temas halinde olacağı için skandallar, cinayetler, tanınmış kişilerin ölümü ile ilgili haberler oldukça geniş yankı bulacak. Maalesef  çocuk ve kadın taciz haberleri artabilir,  bu dönem içinde çocuklarımıza ekstra dikkat edelim.

İntihar haberlerinde artış olabilir. Kavga, şiddet, paranoya uzak durulması gereken konuların başında geliyor.

Cinsel istek bu dönemde artabilir, ancak özellikle dikkat edilmesi gereken şey cinsel yoldan bulaşıcı hastalıklar. Genital bölgelerle ilgili hastalıklar söz konusu olabilir.

Mars Akrep burcu transiti burç etkileri

(önce yükselen sonra güneş burcunu okumayı unutmuyoruz.)

Koç:

bu dönemde ödemeler, borçlar, alacaklar ile ilgili konularda bir hareketlenme söz konusu olabilir. ortakla sıkıntılar yaşamak, gelir-gider konularında gerilim yaşamak söz konusu olabilir. vergi, kredi borçlarına dikkat. Etraftan gelebilecek kayıp haberleri veya ameliyatlar söz konusu olabilir. cinsel  yaşamda hareketlenme, değişik deneyimler bu dönemin vaatleri arasında.

Boğa:

bu dönem eş- ortak ile ilişkilere dikkat etmek gerekiyor, kopmalar söz konusu olabilir. bu döneme denk gelen mahkemelerde sıkıntı çıkabilir. Acele kararlar almak yerine etraflıca düşünmek daha sağlıklı olacaktır. ayak oyunları yapan, entrika çeviren kişilere özelikle dikkat etmenizde fayda var, bir şekilde tat kaçırmaları söz konusu olabilir.

İkizler:

genital bölge rahatsızlıkları söz konusu olabilir, sağlığınızı ihmal etmeyin. İş yerinde rekabet, dedikodu, gizli işler artabilir. Mümkün olduğunca dedikodudan uzak kalmaya çalışın, zira laf karşıya çok daha farklı gideceği için sonunda sizin zararlı çıkmanız olası. Sinirleri çelik gibi sağlam tutarak kıvrak zekanızla artan iş yükünü hafifleteceksiniz.

Yengeç:

mevcut ilişkisi veya çocuğu olan yengeçlerin bu dönem çocukları veya partnerleri ile olan ilişkisini rekabete, savaşa çevirmemesinde fayda var. Spora başlanabilir, enerjiyi doğru atmak çok önemli olacak. Borsa, şans oyunları, kumar gibi spekülatif oyunlardan uzak kalmak gerekiyor. Bekar olanların ise karşısına ilginç kişiler çıkabilir, bakışırken arada kıvılcımlar uçuşabilir.

Aslan:

ev taşıma, kariyer değişimi için uygun zamanlar değil sevgili aslanlar. Özellikle bu dönemde aile içi tartışmalar fazlaca yükselebilir, ev içinde uzun süren küslükler söz konusu olabilir. ev kazalarına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Benzer şekilde evin tesisatı, ev ile ilgili sıkıntılar söz konusu olabilir. kapıları fazlaca kilitlemeyi unutmayın, hırsızlık riskinin yüksek olduğu bir zaman.

Başak:

trafikte, yolda, seyahatlerde özellikle dikkat etmek gerekiyor sevgili başak. Araç kontrolünü yaptırmadan 100 m. Ötedeki bakkala bile gitmeyin. Kardeşler, komşular, yakın çevre ile bu dönem tartışmalar, gerilimler söz konusu olabilir. Fazlaca alınganlık veya sohbetlerde sesin birden yükselmesine dikkat. Sivri dile, laf sokmaya bu dönem ara vermek iyi olacaktır.

 

Terazi:

fazla para harcama bu dönem söz konusu olacak gibi görünüyor sevgili terazi, bütçe kontrolüne çok dikkat. Acele şekilde yapılacak alım-satım işlemlerine çok dikkat; zarar edilebilir. Bazı şeylere aniden heves edebilir, beklenmedik şekilde soğuyabilirsiniz. Hak edilmiş paranızı tahsil ederken zorlanmalar söz konusu olabilir.

Akrep:

sinirini içinde yaşayan sevgili akrep, bu dönem sesin daha yüksek çıkabilir, trafikte, orada burada tarışmalara, kavgalara karışabilirsin. Enerji miktarı yükseleceği için agresif tavırlar yerine spora başlamak daha verimli olacaktır. özgüven dozu gereksiz yüksek olabilir, sonunu düşünen kahraman olamaz, şeklinde hareketler yapılabilir.

Yay:

zayıflayan bağışıklık sistemi bu dönemde sorun çıkartabilir, hastalıklara daha fazla açık olabilirsin sevgili yay. 3 ocak’a kadar arkadan çevrilen işler, fitne fücur konuşmalar artabilir ancak Mars’ın yay burcuna geçişi ile küllerinden tekrar doğabilirsin. Bu dönem enerji dengeleme, korunma çalışmaları çok iyi gelecektir. Kadersel kayıplar söz konusu olabilir.

Oğlak:

bu dönem arkadaş çevresi- aşk- flört işlerinde, çocuklarla ilgili beklenmedik gerilimler söz konusu olabilri sevgili oğlak. Arkadaşlar, partner ile ego çatışmaları söz konusu olabilir, gerilimler yükselebilir. Yüksek olan enerjiyi yapıcı kullanmak, hayal ettiğin şeyler için adım atmak bu dönem yapılması gerekenler arasında. İnternet üstü tanışmalar gündeme gelebilir.

Kova:

sevgili kova bu dönemde özellikle marjinal ve isyankar tavırların daha fazla dikkat çekerek iş yerinde, aile içinde sıkıntılara sebebiyet verebilir. Uyumlu davranmak her ne kadar zor olsa da daha alttan alıcı hareketlerde bulunmak ani iş çıkışları, istifaların önüne geçecektir. Acele kararlar, girişimler fayda getirmediği gibi devamındaki süreçte pişmanlığa sebebiyet verebilir.

Balık:

eğitim dönemi devam eden sevgili balıklar bu süreç içinde derslerde zorlanmalar, mücadele raddesine varan emek sarfı söz konusu olabilir. özellikle uzun yol seyahatlerinde dikkati olmanızı tavsiye ederim. Dönem içinde mahkeme durumunuz söz konusu ise bazı zorlayıcı gelişmeler söz konusu olabilir. tartışmalardan uzak durmanız faydanıza olacaktır. bu dönem kararlı olup istediğinizi elde etmek ve hedefe yürümek için gökyüzü çok güzel bir destek veriyor.

Büyük kötücül Satürn için ASTROLOJİ VE MİTOLOJİ DE SATÜRN 2019

sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu