AstrolojiGenel

MARS BALIK BURCU TRANSİTİ 2020

MARS BALIK BURCU TRANSİTİ 2020

Zaman, düşünülenin aksine A noktasından B noktasına lineer çizgide ilerlemek yerine spiral çizerek geçmiş bağlantısını ve belli döngüleri içinde barındırarak geleceğe doğru uzanır.  Tüm gezegenlerin kendine ait döngüleri vardır, Ay 28 günde, Güneş 365 günde, Jüpiter 12 yılda, Satürn 28 yılda gibi..

Bireysel gezegenlerden kollektif gezegenlere köprü vazifesi gören Mars’ın döngüsü ortalama 108 hafta yani ortalama 2 yıla denk gelir. Her Mars döngüsünde enerji yenilenir, yeni bir döngü başlar, eski döngünün muhasebesi tutulur.

13 Mayıs 2020 itibari ile Mars döngüsünün son düzlüğüne girmiş bulunuyoruz. Hayatımızda 108 haftalık bir dönem kapanacak, 28 haziranda Mars’ın Koç burcuna girişi ile beraber 108 haftalık yeni bir döngü başlayacak…

Sıcak-ateş doğasında bir gezegen olan Mars bizim bağışıklık sistemimiz, savunma mekanizmamız, hayatta kalmamızı-hayata devam etmemizi sağlayan bir jeneratördür. Tüm mitolojik kaynaklarda savaş-ateş-kan-saldırı ile özdeşleşir. Sümerde Nergal, batıda Ares, mısırda Horus gibi isimler alır…

Turunu tamamlamadan önce ateşin-patlamanın gezegeni olan Mars son bir zorlu durakta ikamet edecek, hiç sevmediği Balık burcunda… Doğası gereği uyumu, feda olmayı, merhameti, bağışlamayı, egosuzluğu ve bilinçsizliği anlatan Balık burcunda 28 hazirana kadar seyahat eden mars bu dönemde 2018 kasım-aralık aylarının temalarını, olaylarını hayatımıza taşıyacak…

Bu dönemde yön bulmakta zorlanma, yönünü kaybetmişlik duygusu artabilir. Kararlılık, irade zayıflaması söz konusu olabilir. duygusal anlamda gerilimin yükseldiği, sorunu çözmek için çabalama yerine mağduru oynama psikolojisi hakim olabilir. motivasyon eksikliği söz konusu olabileceği için dışarıdan destek beklemek yerine kendi kendini harekete geçirebilenler, kısacası içsel motivasyonu güçlü olan kişiler bu dönemden hasarsız çıkma şansını elde edecek.

Dönemin sevimsiz tarafı ise gizli düşmanlıkların, güç-ego savaşlarının tetiklenmesi…. Süreç içinde beklenmedik haberler, gerçek yüzlerin ortaya çıkışı söz konusu olabilir. Gizli-platonik aşklar bu dönemde başlayabilir. Sezgi yüksekliği artabilir. Rüyalar kabus tadında olabilir, bu dönem kaliteli uyku uyumak oldukça önem taşıyor. Gece ateş basması-sıcaklama-huzursuz bacak sendromu gibi uyku kalitesini düşüren durumlara dikkat….

Ateşli hastalıklar, safra kesesi, pankreas rahatsızlıkları bu dönem artabilir. Özellikle kadınlarda hormon dengesizliği, erkeklerde enzim bozukluğu tetiklenebilir. Sakarlıklara özellikle daha fazla dikkat etmek gerekmekte zira ateş-yanık semboliği olan Mars bu seyahatte kaynar su-buhar-yağ yanıkları, güneş çarpması gibi durumları harekete geçirebilir. Ayak bölgesinin hassaslaşması, ayak kaynaklı rahatsızlıklar, çarpma-kırık-burkulma olaylarına karşı daha dikkatli olmakta fayda var. İlaç kullanırken bu dönem yan etki ihtimali yüksektir. Zehirlenmelere, yenilen içilen şeylerin son kullanma tarihine dikkat etmeyi unutmamak gerekir.

Ateşin suya düşmesi halini anlatan bu dönemde yangın-patlama-saldırı haberleri söz konusu olabilir. Özellikle orman yangınları, fabrikada çıkan yangınlar, patlamalar gündeme gelebilir. LPG’li araçların bakımlarını ihmal etmemesi gereken bir dönem, zira lpg kaynaklı yangın-ani patlamalar söz konusu olabilir. Hırsızlık ihtimalinin yükseldiği bir dönem olduğu için güvenlik önlemlerini daha dikkatli almak gerekir.

Bu dönem meditatif çalışmalar, okült konulara çalışmak, ibadet için uygun zamanlardır. Sanat-edebiyat ile uğraşan kişilerin destek görme şansı yükselir. Kırmızı tonlar kullanmak, spor yapmak, açık havada zaman geçirmek destekleyici etkiler verecektir.

Dönemin diğer önemli transit etkileri için :

VENÜS İKİZLER BURCU RETROSU 2020

Mayıs 2020 Astroloji Yorumu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu