AstrolojiGenel

Mayıs 2020 Astroloji Yorumu

Mayıs 2020  oldukça hareketli bir yaz dönemine başlangıç düdüğünü çalıyor. 8 yıllık yeni bir döngü başlatacak olan Venüs ikizler burcunda gerilemeye başlayacak. Buna ek olarak gökyüzünün 2 ağır topu Satürn ve Jüpiter de ayın ilk yarısında gerileme hareketine girecek.
Mayıs ayı aslında bu zamana kadar ekonomik, sosyal, bireysel anlamda yapılan olumlu ya da olumsuz hamlelerin ilk hasadını yapacağımız dönem…

Ayın ilk haftasında gerçekleşecek akrep dolunayı özellikle eğitim hayatı devam eden herkes özellikle örgün eğitimde devam eden öğrenciler için yeni kararları, değişimleri işaret ediyor. Buna ek olarak akrabalık ilişkilerinde uzun süredir alttan alta kaynayan krizler açığa çıkabilir.
Satürn 10 Mayıs itibari ile kova burcunda uzun süreli bir gerileme hareketine başlayacak. Bu gerileme hareketi esnasında oğlak burcuna geri dönerek özellikle Ocak-Mart arasında yaşanan belli olayları tekrardan gündeme getirerek dersimizi yeteri kadar öğrenip öğrenmediğimizi ölçmek için bir final sınavı yapacak… genel anlamda Satürn gerilemesi engeller, özgürlük kısıtlaması, internet sorunları, sosyal medya ile ilgili gelişecek beklenmedik olaylar söz konusu olabilir.

Venüs retrosunun da etkisi ile ekonomik anlamda daralma, eldeki paranın değer kaybetmesi gibi durumları artık günlük hayatta daha net şekilde görebileceğiz. Para birimlerinde ciddi oynamalar, borsa krizleri, altın-döviz dalgalanmaları gündeme geliyor.

12 mayısta Merkür ikizler burcuna geçerek daha hızlı düşünmeyi, hızlı karara varmayı ama aynı zamanda ortada dönen çok fazla asılsız bilgi arasında seçim yapmak zorunluluğunu yanında getirecek. Yalnız Merkür oldukça hızlı hareket edeceği için ay sonunda yengeç burcuna geçerek gündemi daha duygusal, aile içine yönelik, daha etki altında kalmaya hazır bir hale taşıyacak.

14 Mayıs tarihinde gökyüzü Mars’ın hiç huzurlu olmadığı balık burcuna geçişi ve Jüpiter’in oğlak burcunda retroya başlamasına şahit oluyor. Mars’ın balık burcuna geçişi ile enerji düşüklüğü, kararsızlık, motivasyon kaybı bireysel anlamda deneyimlenebilir. İradeyi koruma sınavı çok güçlü olacak, dağınıklık, kararsızlık, belirsiz durumlar fazlasıyla gündemde olabilir.

Jüpiter ise retroya başlayarak zaten oğlakta güçsüz olan halini biraz daha zayıflatıyor. Ekonomik davranmak hayatın her alanında çok önem taşıyor. Ütopik fikirler, girişimler yerine titizlikle hesaplanmış hamleler, yedek planlar bu dönemi en az hasarla atlatmak için faydalı olacaktır.

21 mayısta güneş ikizler burcu seyahatine başlayarak kişilerde daha sosyal olma isteği, seyahat planları, bol sohbet, bol gıybet hali, yeni bilgi öğrenme açlığı tetikleyebilir.
22 mayıstaki ikizler yeniayı ise yeni çalışma koşullarının, mevcut iş planlarının, iş rutininin değişeceğini göstermekte… eskiden gelen beraberlikler, sevgililer, ortaklıklar yeniden gözden geçirilebilir. Hayatın akışında değişiklik yapma etkisi baskın olacak… gündem ekonomi olacak… yeni kaynak arayışları, gelir arttırma çabaları, yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Lakin Mayıs itibari ile artık türbülansları net şekilde hissedeceğiz; Haziran Temmuz ayları arasında üçlü tutulmaları da yaşayarak yeni bir dönemin, dünyanın kapısından girişi yapacağız.

Ayın ikinci 10 günlük süresinden sonra etki altında kalma, asparagas haber, kandırılma, yalan riski artıyor. Bu dönem boyunca aklı selim olmak, kaynağı doğrulanmamış haberlere inanmamak, özellikle artan dedikodu ortamından uzak kalmak çok önemli…
Korku enerjisine teslim olmak yerine de “Akıllı insan yıldızlara hükmeder.”sözünde olduğu gibi maddi-manevi olarak değerlerimizi koruyarak hareket edeceğiz. Bahsettiğim göksel hareketlerle ilgili detaylı yazıları da ay içerisinde atacağım…
sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu