AstrolojiGenel

SİRİUS YILDIZI

anubis

 

Sirius yıldızı 26 Nisan 2020’de 70 günlük gökyüzünden kaybolma seferine başlıyor… En kadim kültürlerin mitolojisinde yer alan Sirius yıldızı yer altına iniyor…

Dönemin etkilerine bakmadan önce Sirius yıldızını tanımak gerekiyor… Sirius yıldızı kutsal kitabımızdaki Necm suresinde anlatılan yıldızdır. Şi’ra yıldızı olarak geçer. Çift bir yıldız olan Sirius  49,9 yılda kendi dönüşünü tamamlar, ilginçtir ki Şi’ra yıldızı ile ilgili bilgilere de Necm suresinin 49 ve 9. Ayetlerinde rastlarız…

SİRİUS YILDIZI VE MISIR MİTOLOJİSİ

Behenian yıldızlardan olan Sirius en eski kültürlerden uzun süre gözlemlenmiş, renk değiştirmesi, pozisyonları ile ilgili istatistikler tutulmuştur. Özellikle en baskın olduğu kültür Antik Mısır kültürüdür. Kutsal üçleme örneği olan Osiris-İsis-Horus yani baba-anne-oğul sembolü Sirius A-B-C yıldızlarını anlatır. Sirius C henüz gözlemlenememiş olsa da Sirius ve astronomiye dair inanılmaz bilgilere sahip olan Dogon kabilesi Sirius C’den bahsetmektedir.

Sirius A  İsis yani ak yıldızdır; kutsal anne semboliğini anlatır. Sirius B ise Osiris, kara yıldız olarak geçer, yer altı-Duat- yani ölüler dünyasının tanrısıdır.

Sirius’un Güneşle beraber doğmaya başladığı 25-26 nisan günü itibari ile gökyüzünde parlayan Sirius yıldızı 70 gün boyunca görünmez olur. Heliak doğuşu adı verilen bu dönem en eski kaynaklardan bu yana korkutucu, bereketsiz, tekinsiz günler olarak anılırdı. Eski inanışa göre bu 70 günlük süreçte Sirius’un Duat’a yani yeraltına indiği dönemlerdir. 70 günün tamamlanmasıyla beraber Sirius Güneş ile kavuşur ve Sodhep- Sothis olarak bilinen 1 yıllık kaderin yazıldığı günde tekrardan görünür hale gelir.

SİRİUS YILDIZI 2020

Bu yıl Sirius oldukça özel bir göksel pozisyonda Güneş ve Uranüs’ün kavuşum yaptığı, Pluto’nun ise istasyoner halde olduğu yani dünya bakışlı gözle hareketsiz olduğu bir günde yer altına iniyor.

Büyük ortaklıkların-ittifakların kendi içinde bölünme yaşayacağı, yeni güç odaklarının, yükselen yeni değerlerin ortaya çıkacağı bir dönem geliyor. Asker kökenli liderler, aileden asker kökenli kişilerden yükselişlere şahit olabiliriz. Mafyatik kökenli kişiler, aralarındaki hesaplaşma ile ilgili haberler gündeme gelebilir.

Sistem değişikliğinin tetikleneceği, yazılı kurallarda değişikliklere gidilebileceği ancak konuyla ilgili değişimlerden haber almanın engele takılabileceği, internet erişiminde sorun olabileceği görülmekte…

Kadınların bu süre içinde normalden daha dikkatli olması gerekmekte… aile içi şiddet haberleri artabilir. Tarımsal üretim, gıda stoğunda azalmalar, yetersizlikler bu dönem itibari ile oldukça görünür hale geliyor. Hayvanlarda, kanatlı hayvanlar, kümes hayvanları ilgili salgın hastalık söz konusu olabilir.

Salgının düşüşe geçeceği, hayatımızla ilgili radikal kararların alınacağı bir dönem kapıda… Sirius’un tekrar gökyüzünde görüneceği zamana kadar kendimizi, paramızı, değerimizi koruyarak ilerlemek en doğrusu olacaktır.

Dogonlar ve sirius yıldızı ile ilgili detaylı bilgi için:

 

 

Dogon Kabilesi, Nommo ve Büyüleyici Kozmik Bilgisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu