AstrolojiGenel

TERAZİ BURCU DÖNEMİ- SONBAHAR EKİNOKSU

Hazan mevsimine 23 eylül ekinoksu ile resmen girmiş olacağız. Ekinoks kelimesinin kökeni Latince aequinoctium (aequi- “eşit” ve -noct “gece”) kelimesine dayanır ve ekinoks dünya genelinde gece ve gündüz sürelerinin eşit olduğu gün olarak bilinir. (http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/ekinoks-nedir )

GÜNEŞ TERAZİ BURCUNDA

Sonbahar ekinoksu  ile beraber güneş terazi burcuna geçmiş olacak. 2019 yılı için Terazi burçlarının dönemi başlamış olacak. 30 gün süreyle nezaket, uyum, denge, diplomasi, ilişkiler, adalet, hak, hukuk gibi  kavramlar gündemimizde olacak.  Hırgür, yüksek ses, tartışmalar her zamankinden daha itici gelecek, barışçıl olma, dengede kalma, problemleri çözmek için iletişim kurma moduna geçeceğiz. Ertelediğimiz tercihler söz konusu ise tekrardan önümüze düşebilir, evren elinde sopalı bir öğretmen haliyle “Artık birini seç!!” baskısı yapabilir.

TERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİ

Terazi burcunu tanıyalım biraz:

Altın oranı temsil eden Venüs yönetiminde olan Terazi güzellik,  “harmonia= uyum” ile ilgilidir.  Haritaları özellikle ters etki almamışsa eğer, inanılmaz güzel, zarif ve çekici olurlar. Akrep çekiciliği gibi değildir ama belirsizlikten, karanlık havadan kaynaklanmaz. Fiziki özelliklerinin yanı sıra kişiliğindeki naif havadan da kaynaklanan bir güzelliği vardır.

Kimseyi kırmak istemezler, çoğu vakit dengeyi bulmaya çalışırken kendilerinden ödün verirler. Evde “ aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey “ diyen anne modundadırlar. Herkese ve her şeye yeterli olmaya çalışırlar. Genelde de kimseye yaranamazlar.

Hava elementine ait olan terazi budcunun en bilinen özellikleri belki de kararsızlıklarıdır. Zodyak kuşağında ikizler hariç kalan tüm burçlara saç baş yolduracak düzeyde kararsızdırlar. Ancak bunun sebebi olayları her yönüyle görebilme ve değerlendirebilme becerisidir. Terazinin adalet ile de alakalı olması buradan kaynaklanır. Elindeki durumu tartar, tarafsız bir şekilde artı veya eksi yanlarını ortaya koyar. Bazen bu derinlikte fazla boğularak ünlü kararsızlık haline geçer. Ancak karar verme süreci tamamlandıktan sonra hedefine kararlı ancak zarif adımlarla yürümeye başlar.

İyi giyinmek, iyi görünmek, zarif dekore edilmiş bir evde yaşamak onlar için maddi imkanlarla- lüks ile alakalı değildir, yaşamın devamı için gerekliliktir.

Doğal bir partnerdir, evlilik, ilişkiler, ortaklık için çok uygun bir yapısı vardır ancak yalnız kalmaya pek tahammülü yoktur. Sürekli iletişim, ilişki içinde olmak ister, hayatının merkezine partnerini, eşini koyabilir;  tüm bu durumlar kendini, kendi isteklerini unutmasına sebep olabilir.

Dengenin, uyumun, zarafetin, romantizmin çocukları Teraziler iyi ki doğdunuz ….

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu