AstrolojiGenel

TRANSİT AY BURÇLARDA

Gökyüzünün nazlı ışığı Ay 2,5 günde bir burç değiştirir. Bu değişim ile beraber ruh halimiz değişir, yaptığımız işlerde kolaylık, zorluk görülür. Kadimler Ay’ın burçlardaki konaklamalarına, menzillerine çok önem verir; hasat, evlilik, ticari anlaşma gibi tüm konularda gökyüzünün bilgeliğinden faydalanırmış.

Ay’ın 12 burçtaki seyahatini ve her burçta gökyüzüne nasıl etki verdiğini, bu dönemlerde neler yapmamız, nelere  dikkat etmemiz gerektiğini anlattım. Anlık Ay konumları için :

http://gezegenkonumlari.astroloji.org/

ay transitleriTRANSİT AY BURÇLARDA

TRANSİT AY KOÇ BURCUNDA :

Koç burcundayken bu burcun en önemli özelliklerinden biri olan “cesaret” artar. Bu cesaretin dozu kaçmaya müsaittir ama, tartışmalar, çatışmalar çok yükselebilir. Enerji çok yüksektir ama kontrol kaybetmeye asabileşmeye meyilliyizidr.

Özellikle bu dönemde sakarlıklara, kazalara açığızdır. Trafikte, spor yaparken dikkat etmek gerekir. Keskin ve sivri aletleri kullanırken ve kafa bölgesinden alınacak darbelere karşı dikkatli olmak ve enerjiyi spora kanalize ederken aşırılıktan kaçınmak gerekir.

Koç baş ile simgelendiği için baş ağrıları, migren, sinüzit ağrıları tetiklenebilir. Baş – yüz bölgesine darbe gelebilir.

Ameliyatlar, kuaför randevuları, diş tedavisi için uygun zaman değildir. Benzer şekilde aşk ilişkileri için de pek uygun bir zaman değildir.

TRANSİT AY BOĞA BURCUNDA :

İkili ilişkiler için oldukça uyumlu, keyifli zamanlar yaşanabilir. Tarım işleri, ekim dikim, hasat için eskiler özellikle bu zamanları tercih ederdi.  Hedonist yanımızın güçlendiği zmandır, her şeyin en iyisinden en fazla zevki almak isteriz. Bu 2,5 gün iştah fazlasıyla açılabilir. Bu günlerde tatlı, karbonhidrat ihtiyacı yükselebilir.

Para ile ilgili işleri halletmek, yatırım yapmaya başlamak, altın-değerli taş almak için çok uygun zamanlardır.

Sağlamlık, devamlılık istediğimiz konular için bu sürede başlangıç yapmak doğru olur. Bakım – güzellik işleri iin uygun zamanlamadır. Boğaz bölgesi ile ilgili rahatsızlıklara açık olunabilecek bir dönemdir, dikkat.

TRANSİT AY İKİZLER BURCUNDA :

Oldukça değişken gündemli ve ruh halli bir 2,5 gündür. Bol muhabbet, bol dedikodu yapılır. Kenarda durmak isteseniz de bir şekilde mecburen sohbete çekillirsiniz, uzun telefon görüşmeleri, kahve eşliğinde uzun sohbetler yapılabilir.

Duygusal konular için uygun zamanlar değildir. Zihinde 40 tilkinin kuyruğu birbirine değmeden dolaşır, bu sebeple uykusuzluk sorunu yaşanması muhtemeldir.

Bu dönem dedikodu efektini fazlasıyla tetikleyeceği için her duyulana inanmamakta fayda olacaktır.

Konsantrasyon eksikliği, dikkat toplamakta zorlanmalar söz konusu olabilir, özellikle bu günlerde trafikte dikkat etmek gerekir.

TRANSİT AY YENGEÇ BURCUNDA

Duyguların çok yüksek olabileceği, gereksiz yerlerde gözlerimizin dolabileceği günlerdir. Yengeç korunma, şefkat ile ilgili olduğu için bugünlerde şefkat, ilgi isteğimiz çok artar. Özellikle kadınların bu dönemde dikkatli olması gerekir, hormonlarda oynamalar olabilir, ani çıkışlar yapılabilir. Geçmiş konular, hatıralar, geçmişten tanıdığımız kişiler, bir şekilde önümüze düşer, hatrımıza gelir.

Ev- yaşadığımız yer ile ilgili tamir, tadilat alışveriş, ev alma gibi konularla ilgilenmek yerinde olur.

Aile ile zaman geçirmek, hamile kalmak, su kenarında olmak için süper zamanlardır.

İştah açılabilir, alkol isteği artabilir, bu dönem alkol normalden biraz daha fazla çarpabilir. Mide- göğüs bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar söz konusu olabilir.

TRANSİT AY ASLAN BURCUNDA:

Sosyalleşmek, ortaya çıkmak, faal olmak zamanıdır. Bu dönemde yengeçteki pijamamı giyeyim battaniye altında film izleyeyim modu kaybolur. Keyif alınan şeylerin yapılması için ideal zamanlardır. Özellikle Ay Aslandayken saç bakımı yaptırmak için çok idealdir, tabi o dönemde bir Venüs retrosu yoksa…

Egonun yüksek olabileceği zamanlardır, kalp kırma ihtimalimiz yüksektir bugünlerde.

Çocukları olanların bu iki gün keyifli vakit geçirmesi veya bir şekilde odağının çocuklarla ilgili durumlara kayması söz konusu olabilir.

Alışveriş, lüks harcamalar, altın, değerli taş alışverişleri, fazla para harcama etkisi yaratabilir.

Ancak aslan kalp ile ilgili olduğu için bu 2,5 gün kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklar tetiklenebilir. Taşikardi bugünlerde artabilir.

TRANSİT AY BAŞAK BURCUNDA:

Ayın bu konumunda kuruntular, eleştiriler artar. Dırdır yapma veya duyma potansiyelimiz diğer zamanlara göre çok yüksektir. Bu dönem ev temizliği, detay çekmece temizliği, evdeki fazlalıkları atma dönemidir. Epilasyon işlemleri için en ideal dönemdir, zira kolay kolay tekrar uzamaz tüyler.

Saç kesiminin uzun süre dayanmasını istiyorsanız bu günler idealdir.

Hayattan keyif almakta zorlanılır, rutin işler önümüze çıkar. Ancak bu dönemde içsel anlamda depresyon, hayattan keyif alamama hali görülebilir. Sosyalleşmekten ziyade kitap okuma, bilgi dağarcığını geliştirecek şeyleri izleme bugünlerde daha iyi olacaktır.

Bağışıklık sistemi ve bağırsaklarla ilgili olduğu için , detoks yapmak, aynı şekilde bedeni toksinlerden temizlerken ruhu da fazlalıklardan arındırmak için çok uygundur.

TRANSİT AY TERAZİ BURCUNDA :

Uyumlu, dengeli olmanın mutluluk getireceği günlerdir. Yüksek ses, tartışma her zamankinden daha çok rahatsız eder. sosyalleşmek, yeni kişilerle tanışmak için çok uygun zamanlardır.

İkili ilişkiler için, barışmalar, gönül almalar için süper zamanlardır. Bel- böbrek bölgesine ekstra dikkat edilmelidir. Bol su içilmesi çok iyi olacaktır. kararsızlık efekti çok yükselebilir, neyi seçeyim diye egzamalar çıkarabilirsiniz. Bakım, güzellik le ilgili işleri halletmek için harika zamanlardır. Bugünlerde onaylanma ihtiyacınız çok yükselebilir. Sözlenme, nişan, aile ile tanışma için uygun zamanlardır.

TRANSİT AY AKREP BURCUNDA :

Hisler çok kuvvetlenir ancak  paranoyalar geliştirmeye de yatkınlığımızın olduğu zamanlardır. Terazideki denge isteyen hal, sert bir tavra bürünür. Bugünlerde grilere pek yer yoktur.

Libido yükselişi yaşanan zamanlardır. Aynı zamanda genital bölgede rahatsızlıklar söz konusu olabilir. bu döneme denk gelen regl zamanları bayağı ağrılı geçebilir.

Bu dönem başlayan bir ilişkide cinsellik çok baskın olacaktır. aynı şekilde bu dönemde one night stand ilişkisi yaşayacak olanların fazlaca dikkat etmesi gerekir zira cinsel yoldan bulaşacak hastalıklar için dönem potansiyeli yüksektir.

Kıskançlık, sahiplenme, şüphe durumu artabilir; hisleriniz fazlaca kuvvetlenebilir. Bu dönemde mümkün olduğunca sakin geçirmekte, meditasyon , namaz kılma içim ruhu besleyecek ve dinginleştirecek aktiviteler yapmakta fayda vardır.  Bu dönem bazı kesimler tarafından kara  büyü yapmak için kullanılırdı.

TRANSİT AY YAY BURCUNDA:

Akrebin kasvetli halinden sonra tam zıt bir yöne çekilme, açılma sosyalleşme; yeni bir şeyler deneme zamanıdır.

Spor-yoga  yapmak veya yapmaya başlamak , yeni yemekler denemek, sosyalleşmek, seyahat etmek, derin konularda sohbet etmek için oldukça uygun zamanlardır. Bu günlerde kesin karar vermek pek uygun değildir, zira bu dönemde fikirler aklımızda uçuşur ve sonradan pişman olma etkisi vardır.

Bacak ve kalçalara dikkat etmek gerekir. Pot kırma dönemidir aynı zamanda, düşünmeden ağızdan laf çıkartabilir, farkına varmadan bir orman dolusu çamı devirmiş olabiliriz.  Yurt dışı işleri, eğitimler gibi konulara başlamak için ideal zamanlardır. Ancak bu dönem verilen sözlerin tutulması pek de mümkün olmaz. Abartı iyimserliğe kaçmamaya da özen göstermek gerekir.

TRANSİT AY OĞLAK BURCUNDA:

Duygusal konularda pek de uygun zaman değildir. İş konuşmak, anlaşma yapmak, emlak- toprak ile  ilgili işleri çözmek için uygun zamanlardır. Bugünlerde içsel bir yalnızlık duygusu yükselebilir, gereksiz bir şekilde sevilmediğimizi hissedebiliriz. Aldığımız yanıtlar kolay kolay tatmin etmez.

Kendimize çok kusur bulduğumuz, pek de beğenmediğimiz zamanlardır. Aile içinde gerilimler yükselebilir, kontrollü gitmekte fayda vardır. Kemik, kas, cilt, tırnak problemleri bu dönem yükselebilir.

TRANSİT AY KOVA BURCUNDA:

Sürpizleri beklemek gereken zamandır. Oldukça ilginç tanışmalar yaşanabilir, ilginç sohbetlere katılınabilir. Bu dönem duygusallık için pek uygun değildir, aşk meşk mevzuları için ayın balıkta transit yaptığı günler daha uygundur.

Bir şekilde özgür olma, farklılık, marjinallik söz konusu olur. Grup çalışmaları, hayır işleri için çok uygun zamanlardır. Ancan gölge etki olarak ukalalık yükselebilir. Elektrikli aletleri kullanırken dikkat etmek gerekir.

Dolaşım sistemi hastalıklarına, tansiyon, varis gibi dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda bu dönem kalp rahatsızlıkları da tetiklenebilir.

TRANSİT AY BALIK BURCUNDA:

Duygusallığın yüksek olabileceği günlerdir. Romantik zamanlar yaşamak, duygusal film izlemek, eski günleri özlemek ve içlenmek zamanıdır.

Su kenarında güzel vakitler geçirilebilir. Özellikle iç dengeyi saplamak için su kenarına gitmekte fayda vardır. alkol tüketiminin oldukça yükselebileceği zamanlardır.  Barışmalar, affetmeler için çok uygun zamanlardır.

Bugünlerde hisler kuvvetlenebilir, mesajcı rüyalar görülebilir. Özellikle hisleri gelişkin insanlar bugünlerde daha çok yorulurlar, görüştükleri kişilere dikkat etmeleri gerekir. Enerji vampirlerinin çok sevdiği zamanlardır, dert dinlemek, karamsar kişilerle takılmak bu dönem çok daha fazla zarar getirir.

Ayak bakımları yapmak için ideal zamanlardır, ödem tutma ihtimalimiz bu dönem daha fazladır. Meditasyon yapmak, sanatla uğraşmak için çok uygun zamanlardır.

Kısa zamanı yöneten Ay’dan bahsetmişken “Zamanın Efendisi” olarak adlandırılan Satürn’den bahsetmemek olmaz, yazı için:

ASTROLOJİ VE MİTOLOJİ DE SATÜRN 2019

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gerçekten açıklayıcı yazınız için çok teşekkür ederim.. başarılarınızın devamını dilerim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu