Astroloji

Venüs Aslan Burcu Transiti (28 Temmuz-21 Ağustos 2019)

Durgun Kıbrıs sularını bir gün hareketlenir, bir istiridye kabuğunun belirir.  Kabuğun içinden muhteşem güzellikte bir kadın belirir. Bastığı yerde çiçekler açtıran Afrodit’ten başkası değilidir. Mitolojik kaynaklarda genellikle aşk, şehvet, uyum, güzellik yönlerine atıf yapılsa da Afrodit zorlu bir tanrıçadır. Aynı zamanda dedikoduyu, şehveti, kandırmak gibi kavramları da bünyesinde barındırır.

Aşk ile özdeşleştirilen  bu tanrıçanın temsil ettiği aşk, filmlerde gördüğümüz yüceltilen duygu anlamındaki aşktan ziyade Boğa  yanı ağır basan fiziki, şehvani aşktır. Venüs, isteklerinin yerine gelmesini bekler, istediğini elde etmek içinse her yolu mübah olarak görebilir.

venüs aslan burcu transiti

Muhteşem İliada destanında anlatılan Truva Savaşı’nın çıkışında Afrodit’in parmağı vardır. Hikayeyi detaylı okumak isteyenler için  http://www.antandros.org/mitoloji/uc-guzeller.html .

İşte bu tehlikeli hanımefendi duygusallığın,evcimenliğin ve naifliğin burcu olan Yengeç’ten çıkıp gösterişin, egonun, şaşanın burcu olan Aslan burcunda  21 Ağustos’a kadar seyahat edecek. Bu seyahat ile geçtiğimiz dönemde baskın olan şefkatli, korumacı, içe kapanık Venüs renk değiştiriyor.

Tercihlerimizde geride kalmayı, “sen nasıl mutlu olursan, öyle yapalım”’ı; “ben, böyle istiyorum.” alabilir. Bu dönem daha dışa dönük, aktif, biraz da gösterişe meraklı olabiliriz. Lükse düşkünlük, markalı ürünlerle övünme, tek taşını veya arabanın anahtarını karşıdakinin gözüne sokma gibi durumlarla karşılaşabiliriz.

Cömertliğin dozu kaçabilir, Venüs Başak burcuna girdiğinde yani 21 Ağustos sonrası kredi kartı ekstremize bakıp iç geçirebiliriz. Ancak bu dönem aşk ile hayranlık duyguları arasında karışıklıklar yaşanabilir. Eleştirilere kulak tıkanabilecek, “Ben haklıyım.” temasını gözümüze gözümüze sokabilecek bir transit olduğunu unutmamak gerekiyor.

Venüs Aslan Burcu Transiti Genel Burç Etkileri:

Önce yükselen burcumuzu,sonra da Güneş burcumuzu okumayı unutmayalım…

koç burcu

Koç burcu:

Şans perileri yanınızda uçuşabilir bu dönemde. Keyfiniz yerine gelebilir, yeni aşk fırsatları,tanışmalar karşınıza çıkabilir. Ancak fazla iyimserliğe teslim olmadan gerçekçi bakışı unutmadan tercihleri yapmanızda fayda var.

boğa burcu

Boğa burcu:

Evinizle ilgili tadilatlar, güzelleştirme, dekorasyon çalışmalarına ilgi duyabilirsiniz. Aile içinde yaşanan gerginlikler varsa bu dönem çözüme daha yakın olabilirsiniz. Parasal durumlarla ilgili hareketlenmeler görünüyor ancak geliş mi gidiş mi olduğuna bireysel haritanız karar verecek.

ikizler burcu

İkizler burcu:

Yakın yer seyahatleri bu dönem oldukça hızlanabilir. Sizi mutlu edecek veya beklediğiniz telefon-mail-mesajlar alabilirsiniz. Yakın çevreniz,kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili keyifli haberler duyabilir, aranız limoniyse bu dönem düzeltmek için kullanabilirsiniz.

yengeç burcu

Yengeç burcu:

Kendinizi daha değerli hissedebileceğiniz, ışığınızın aslında ne kadar güçlü olduğunu bir kere daha anlayabileceğiniz bir dönem. Para konularıyla ilgili keyifli gelişmeler olabilir, ancak geleni har vurup harman savurmamaya dikkat etmenizde fayda var.

aslan burcu

Aslan burcu:

Çekiciliğiniz,enerjiniz oldukça yükseliyor, ayna karşısında geçirilen vakitler uzayabilir. Bu dönem ilişkilerde ‘Ben bilirim.’tavrı, egoistlik zarar verebilir. Alışveriş, bakım,lüks ürünlere para harcama isteği yükselebilir.

başak burcu

Başak burcu:

Platonik aşklar, gizli ilişkiler gündeme gelebilir. Ortada görünmekten ziyade biraz daha kenarda kalmayı isteyebilirsiniz. Utangaçlık dozunuz yükselebilir. İlişkilerde beklenmedik gerginlikler çıkabilir, alınganlığınız artabilir. Sivri dil kullanmadan önce derin nefes almak fayda getirebilir.

terazi burcu

Terazi burcu:

Sosyal ortamların sevilen kişileri terazilerin bu dönem yazın,tatilin tadını sonuna kadar çıkarabileceği bir dönem. Arkadaş çevrenizle fazla fazla eğlenip kendi işlerinize vakit ayırmayı unutmamanız gerekiyor. İnternet, sosyal medya tabanlı tanışmalara yeşil ışık yakan bir dönem.

akrep burcu

Akrep burcu:

İçsel olarak geride kalmayı seven akrepler için spot ışıklarının üstlerine yöneleceği bir dönem. Daha perde arkasında kalmayı genelde tercih etmenize rağmen bu dönemde sosyalleşebilir, işinizle ilgili keyifli gelişmelerin olabileceği bir dönem geçirebilirsiniz.

yay burcuYay burcu:

Yeni şeyler denemek için isteğiniz yükselebilir. Uzun seyahatlere,yeni kültürlere açılabilirsiniz. Bu dönem hukuki problemler, anlaşmazık yaşadığınız kişiler varsa uzlaşma yoluna gidebilirsiniz. Ayrıca farklı kültürden,uzak yollardan birileriye tanışmalarınız, flörtleşmeleriniz gelişebilir.

oğlak burcu

Oğlak burcu:

Zamanında verdiğiniz, gelmesine umudu kesmeye yakın olduğunuz bir para vara bu dönem gelebilir. Eşinizin iş veya para ile ilgilli bir sıkıntısı varsa çözüm için gelişmeler olabilir. Libido artışı bu dönem oldukça mümkün.

kova burcu

Kova burcu:

Bu dönem partneriniz,ortağınız  ile ilgili sıkıntılarınız varsa çözümlemek için uygun bir dönem. İllişkilerde,sosyal ortamlarda denge unsuru olabilirsiniz. Nişan,söz vb.gibi gelişmeler yaşanabilir. Ancak bu dönem ev-iş arasındaki dengeyi korumakta fayda var.

balık burcu

Balık burcu:

İş ortamında gelişen sorunlar varsa bu dönem çözümlemek için adımlar atabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissetme adına spor,diyet gibi çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu dönem bir evcil dost almanız bile söz konusu olabilir. İş yeri flörtlerinin söz konusu olabileceğini de belirtmeliyim.

 

Sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu