AstrolojiGenel

VENÜS İKİZLER BURCU RETROSU 2020

Isthar

Venüs İkizler Burcu Retrosu 2020

İştar, İnanna, Kibele adlarıyla Anadolu ve Mezopotamya mitolojisinde yer alan Venüs; Grek-Latin mitolojisinde Afrodit olarak anılır… Antik kültürlerde dişiliği, üretim becerisini, üremeyi, ekonomik-maddesel kaynakları, toprağı anlatan Venüs yıllar içinde dejenerasyonla kocasını aldatan, tek derdi onu bunu baştan çıkarmak olan bir figüre dönüştürülmüştür. Tabi ki bu durumda anaerkil düzenin M.Ö. 4000’lerden sonra düşüşe geçmesinin de payı var…

Ay altı alem denilen Dünyayı, Dünya düzenini, işleyişini anlatan Venüs 12 Mayıs-27 Haziran arasında gerileme hareketinde olacak… Peki gerileme yapan tüm gezegenler içinde Venüs’ün retrosu neden ekstra önem taşıyor?

Zira Venüs tüm gezegenler arasında büyüklük olarak Dünya’ya en benzeyen gezegendir, Dünya’nın ikizi olarak geçer. Atmosferi sebebiyle güneşten gelen ışığı yansıtır ve -4’e varan kadir derecesi ile gökyüzünde ışıl ışıl görünür. (kadir derecesini anlamak için örnek: Güneş -26 derece civarındadır.) Dünya bakışı ile en net gözlemlediğimiz, en yakın gezegenlerden biridir. Yakın gezegenler direkt etkisini günlük yaşama akıtır, uzak gezegenler uzun vadede dünya akışında değişikliklere sebep olur.

Pentagonal döngüye sahip olan Venüs her 8 yılda bir Retro konumda iken Güneş ile kavuşur, bu kavuşum ile 5 kollu bir yıldızın bir köşesini çizmiş olur. 3 Haziran’da Güneş ile kavuşacak olan Venüs, 8 yıllık yeni bir döngü başlatacak… 8 yıl önce verdiğimiz kararların, attığımız adımların sonuca bağlandığını göreceğiz. Yepyeni bir 8 yıllık dönem önümüze açılacak. Bu dönemde alınan kararlar, maddi-manevi değerleri korumak çok önem taşıyor. İlk hamle kendi değerini korumak, kendine hak ettiğin değeri vermek olacak…

Bireysel anlamda bencilliğin artması, ani-öfkeli-düşüncesiz tavırlar artabilir. Bu dönem aşk yaraları açmak, eski yaraları deşmek, özellikle düşüncesizce yeni beraberliklere atlamak için en ideal dönemlerdir. Genelde de öz değer kaybı, kendini sevmeme, kendini değersiz görme ile sonuçlanır.

Yeni beraberliklere başlamak için uygun zamanlar değildir. Mevcut ilişkilere dışarıdan müdahaleler, dedikodu-laf taşıma gibi durumların zarar verme potansiyelinin yükseldiği, Eski sevgililerin, eski mevzuların bir şekilde gündeme geldiği, İki seçenek arasında kalınan, karar vermenin en zor olduğu dönemlerdir. Kozmetik işlemler, imaj değişiklikleri bu dönemde kesinlikle yapılmamalıdır, sonuçlar üzücü veya beklentinin çok altında olabilir, sonrasında düzeltme işlemleri için çok daha fazla vakit harcamak gerekebilir.

Pahalı tüketim eşyaları almak veya mülk alım-satımı için de Retro bitimini beklemekte fayda var. Bu dönemde aldığınız bir ürünü sonrasında daha da indirime girmiş halde görebilirsiniz.

Venüs’ün ikizler burcunda gerileme hareketi mümkün oldukça hayatın akışında radikal değişiklikler yapmadan, özellikle ortaklık-sözleşme-imza gerektiren işlere girmeden geçirmek gereken, dedikodu-yalan yanlış-asparagas haberlerin artacağı zaman kalitesini anlatır.

lucifer
lucifer

Lucifer Venüs

3 Haziran 2020’deki kavuşum sonrasında Güneş’ten rol çalan Venüs ortalama 260 gün boyunca “Lucifer” sabah yıldızı halinde Güneş’ten önce doğacak. Bu süre boyunca Güneş doğarken ufku gözlemlendiğinde Venüs görünecektir. Tekrardan akşam yıldızı haline gelişi ise 26 Mart 2021’de olacaktır. Işık getiren anlamına gelen Lucifer ile ilgili daha detaylı bilgi için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Lucifer

Venüs’ün sabah yıldızı yani Lucifer olarak doğduğu zamanlar eski kültürler tarafından özellikle saldırı-talan-yakma-işgal gibi kötücül olaylar için başlangıç işareti kabul edilmiştir.

Venüs İkizler Burcu Retrosu Burç Bazında Etkileri:

KOÇ:

Kardeşler, yakın akrabalar ile ilişkiler gerilebilir. İletişimde, anlaşmakta, kendini doğru ifade etmekte ve karşı tarafı doğru anlamakta sorunlar olabilir. Trafikte biraz daha dikkatli olmak gereken zamanlar… evrakları, makbuzları doğru tasnif etmekte ve saklamakta fayda var, zira kaybetme ve devamında yaşanabilecek zorlanmalar söz konusu olabilir. imza işleri için zaman kalitesi uygun değil.

BOĞA:

Para-maddiyat konuları ile ilgili hesabı doğru yapmak gereken bir zaman. Harcamaları kontrollü yapmak çok önemli, beklenmedik maddi giderler söz konusu olabilir. beklediğiniz para elinize eksik veya gecikmeli geçebilir, hazırlıklı olmak, gereksiz harcamalar yapmamak önem taşıyor.

İKİZLER:

İlişki dengesini korumanın önemli olacağı zamanlar… dürtüsel olarak kendinizde değişiklik yapma isteği hissedebilirsiniz, bu dönemi kozmetik işlemler için kullanmamak gerekir. Sonuçlar üzücü olabilir. yeni tanışmalar, flörtler söz konusu olabilir ancak ilişkide ilerlemeden önce Retro bitimini beklemek daha faydalı olacaktır.

YENGEÇ:

Söyleme sırrını dostuna o da söyler dostuna… Venüs gerileme döneminde arkanızdan konuşulan sözler kulağa gelebilir, gizli kalmasını istediğiniz bazı şeyler aşikar olabilir. özellikle mevcut beraberlikle ile ilgili olarak dışarıdan müdahalelere, dedikodulara dikkat etmek gerekir. Gizli-platonik aşklar söz konusu olabilir.

ASLAN :

Arkadaş ilişkilerinize, dost bildiklerine dikkat etmek gereken bir dönem. Eski arkadaşlar, eski flörtler karşınıza gelebilir, tekrardan iletişime geçebilirsiniz. Yeni gelen kişilere daha mesafeli davranmak, hızlıca aslan samimiyetiyle sarılmamak dönemi sorunsuz geçirmeye yardımcı olur. Arkadaşlar kaynaklı maddi harcamalar artabilir, alacak-verecek işine girmemeye özen gösterin…

BAŞAK:

Özellikle iş hayatında değişiklik yapmamak, ani hamlelerden kaçınmak gereken bir dönem… başarısızlık, yetersizlik korkusu bu dönem yükselebilir; kendini bu korkulara teslim etmeden bildiğiniz şekliyle işinizi yapmaya devam edin. İş yeri sahibi olan başakların bu dönemde iş yeri giderlerini kontrol altında tutması, masrafları kısması faydalı olacaktır.

TERAZİ:

Hayatta ne istediğini sorgulama, uzun vadeli planlar yapma, işini-hayatını-ilişkini, beklentilerini ve beklentilerin karşılığını ne kadar aldığını sorgulama dönemi… süreç içinde karamsarlık-umutsuzluk ara ara yükselebilir, lakin radikal değişiklikler yapmadan önce ünlü terazi objektifliği ile bir kere daha düşünmek iyi olacaktır. Eşin akrabalarıyla iletişim gerilebilir, sakin kalmakta fayda var…

AKREP:

Borç alma-verme işine kesinlikle girilmemesi gereken bir dönem… uzun zaman önce verdiğiniz-gözden çıkardığınız bir ödeme-eşya geri gelebilir. Genital bölge rahatsızlıklarına, cinsel yolla bulaşacak hastalıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. Yeni yatırımlara girmemek-mevcut birikimi bu dönemde bozmamak önem taşıyor.

YAY:

Uzun süreli beraberliklerde, ortaklıklı işlerde, evliliklerde uzun zamandır göz ardı edilmiş konular gündeme gelebilir. Eski defterler açılabilir. İlişkilerle ilgili radikal kararlar almamaktan fayda gelecek bir dönem… düşmanlık besleyen bazı kişiler ortaya çıkabilir, tatsız konuşmalar-tartışmalar söz konusu olabilir. duyduklarınıza inanmadan önce kaynağı ve doğruluğunu iyice sorgulamayı unutmayın.

OĞLAK:

Tedavisini ihmal ettiğiniz bir rahatsızlık tekrardan gündeme gelerek yaşam kalitenizi düşürebilir. İş ortamında beklenmedik şekilde dedikodulu, ispiyonlu, değişik entrikaların döndüğü bir dönem olabilir. iş değiştirmek için uygun zamanlar değil… eski iş arkadaşları ile tekrardan iletişime geçmek, eski iş fırsatlarının tekrardan gündeme gelmesi olası..

KOVA:

Eski flörtler, eski ilişkiler gündeme geliyor. Beraberliklerin sorgulandığı, sorgulama süresinin de biraz keyifsiz geçebileceği bir dönem… sıkıntı giderme adına veya boşluk hissi sebebiyle anlamsız ve gereksiz harcamalar yapma potansiyeli bu dönem oldukça yüksek, kendinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin…

BALIK:

Aile içinde eski konular gündeme gelebilir, anlamsız tartışmalar tetiklenebilir. Aile büyükleri ile ilişkiler gerilimli olabilir, gereksiz tartışmalardan uzak kalmak çok önem taşıyor. Ev değiştirmek, taşınmak, evde yapılacak tadilatlar için zamanın kalitesi uygun değil, akışta kalarak dolaptaki faydasız-gereksiz eşyalardan kurtulmak, yeni şeylere yer açmak daha faydalı olacaktır.

 

Venüs İkizler burcu retrosunu Dünya astrolojisi (Mundane astroloji) kapsamında değerlendirdiğimizde:

 • Kadınların ön plana çıkması, kadın bilim insanları-yöneticiler-devlet yöneticilerinin gündemde olması.
 • Uluslararası görüşmelerin hızlanması, devletlerin bir araya gelerek zirve yapmaları, devletler arası sorunların uluslararası komisyonlarca görüşülmesi
 • Maaş-gelir yetersizliği sebebiyle toplu grev-iş bırakma eylemleri
 • Covid-19 aşısının geliştirilmesi
 • Ülkeler arası gerilimin tırmanması- devletlerin kendi arasında gruplaşması
 • Aşırı yağış- deprem gibi doğal afetler- iklimde dengesizleşme
 • Havacılık ile ilgili kazalar, uçak-havaalanı kazaları
 • Üstün yetenekli çocuklar- özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar ile ilgili yeni uygulamalar-eğitim planları
 • Baraj-fabrika-banka-şirket gibi kuruluşların millileştirilmesi
 • Sanatçı-yönetici-asker-sporcu gibi halk tarafından tanınmış kişilerin vefatı
 • İz bırakan sanat eserlerinin, albümlerin ortaya çıkışı, uluslararası ödül alan Türk sanatçılar
 • Eşitsizlik-haksızlık ile savaşma amaçlı dernek-cemiyet kuruluşu, sosyal medyada bununla ilgili büyük hareketlenmeler; adaletsizlik ile ilgili durum-olay karşısında halkın inanç-ideoloji fark etmeden karşı çıkması, eylemler…
 • Kıbrıs ile ilgili gelişmeler, Kıbrıs’ı ilgilendiren önemli durumların gündeme gelişi
 • Devletlerin üst düzey yöneticileri ile ilgili skandal gelişmeler, bunların açığa çıkması ile gelen yönetimsel karmaşa
 • Uç gruplar tarafından yönetimdeki kişilere siber veya fiziksel saldırı, suikast girişimleri
 • Para biriminin değer kaybı, devalüasyon… birçok ülkede resesyona giriş, işsizlik rakamlarının artışı-büyüme hızının düşüşü ile ilgili gelişmeler, ekonomik bilançonun açıklanması… gibi etkiler önümüzdeki dönemde gündemi meşgul edebilir.

VENÜS İKİZLER BURCU TRANSİTİ yazısı ile 27 haziran sonrasında nasıl etki alacağınızı öğrenebilirsiniz.

sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu